Könyvajánló

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

VO101_Chewy
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2007.11.05. 16:27

Arról azért tudjál, hogy ők a legnagyobb konkurenseink...
Szóval legközelebb egy: "Bocsánat, de nem tudunk segíteni" üzenet az elvárt... :D
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Oké. 8-)
Kép
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

:lol:
VO101_Tobak
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.01.27. 12:00

Sziasztok!

Nekem megvan ez a könyv, viszont nem igazán gyakori (mondhatni ritkaság) hiszen szerzői kiadás. Éppen ezért meglepő hogy az antikvárium.hu-n is és itt is akad.
http://books.hu/a_szetzilalt_szivarvany-4#oldal2
Ennyiért ajándék !!!!
Gyűjtőknek ajánlott ,de itt mindannyian azok vagyunk :)
Üdv. mindenkinek !!!!!
ui.:Ha lesz vmi sörözés légyszi az iwiw-en vagy facsebúkon dobjatok rám egy üzenetet, mert itt ritkábban járok.Jó volna már találkozni veletek.
VO101_Tobak
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.01.27. 12:00

...és itt van még egy visszaemlékezés ami ugyancsak megvan, de még nem olvastam:
http://www.gyujtokboltja.hu/product_inf ... fb3207daf5
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Tobak írta:Éppen ezért meglepő hogy az antikvárium.hu-n is és itt is akad.
Már nincs, megrendeltem. :)
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Tobak
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.01.27. 12:00

Mindkettőt :) ?
Jól jártál vele,nagyon jó könyv, engem csak az zavar hogy 1szám 3. szem.-ben ír.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_Tobak írta:Mindkettőt :) ?
Jól jártál vele,nagyon jó könyv, engem csak az zavar hogy 1szám 3. szem.-ben ír.
Én is megrendeltem, de nem postán, 500Ft a könyv, pestre 1200-ért hoznák házhoz... akkor már inkább bemegyek érte a városba...
Kép
VO101_Tobak
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.01.27. 12:00

Örülök neki hogy jó kezekbe kerültek! 8-)
VO101_Tobak
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.01.27. 12:00

Sanyo: korábban volt szó hogy a Tarl...o..$ féle Légc$avsz-ben gondjaidba veszed.Van vmi ez ügyben? Írhatsz üzenetet a face-en is.
VO101_Tobak
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.01.27. 12:00

VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Tobak írta:Sanyo: korábban volt szó hogy a Tarl...o..$ féle Légc$avsz-ben gondjaidba veszed.Van vmi ez ügyben? Írhatsz üzenetet a face-en is.
A gondjaimban és gyakorlatilag készen van, csak be kellene fejeznem az ellenőrzését.
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Tom írta:akkor már inkább bemegyek érte a városba...
Nekem meg olcsóbb és egyszerűbb ha a futár hozza. :)
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Tobak
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.01.27. 12:00

Renben, akkor várjuk !
VO101_Sanyo írta:
VO101_Tobak írta:Sanyo: korábban volt szó hogy a Tarl...o..$ féle Légc$avsz-ben gondjaidba veszed.Van vmi ez ügyben? Írhatsz üzenetet a face-en is.
A gondjaimban és gyakorlatilag készen van, csak be kellene fejeznem az ellenőrzését.
Avatar
B. Stenge Csaba
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007.12.11. 16:52
Kapcsolat:

Kelemen Antal könyve nagyon érdekes, de vigyázzatok vele. Ez egy speciális műfaj, életrajzi regény. Nálunk nem túl gyakori (repülőknél ez az egyetlen saját, illetve Szentgyörgyi Dezsőről írt egy hasonlót Császár Ottó).

Ezt a könyvet Kelemen Antal írta és szándékoltan írt bele fiktív elemeket. Szóval a könyv átmenet a szépirodalom és a memoár között. Tudni kell kiszűrni belőle, mi az ami valós adat és mi az, ami nem.

Ami Török Benjámin könyvét illeti, az is nagyon érdekes. Sajnos a földi beosztásban lévő repülőkatonák nem nagyon írtak memoárokat. Béni bácsi memóriája jó volt, sok érdekes részletet beszéltünk át anno. Azonban erre a könyvre (mivel emlékezetből írta) ráfért volna egy átfésülés (ami a kiadó "sara"). Akkor nem maradtak volna benne olyan kisebb tévedések, amelyek kiküszöbölhetőek lettek volna és így bosszantóak, hogy benne maradtak.

Szegény Béni bácsi egyébként most halt meg február 6-án, múlt héten már el is temették.

Nyugodjék békében.
VO101_Tobak
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.01.27. 12:00

Köszönöm az infót, annál is inkább mivel meg voltam győződve róla hogy hagyományos visszaemlékezés a maga kis apró tévedéseivel.
Mindenesetre amit találtam eddig ellenőrzés képpen az nagyjából helyes volt, azért csak nagyjából mert például a szolnoki repülőgépmúzeum korábban belinkelt lapján, eltért a könyvbeli és a lapon említett személyzet, de a Fütterer tábornok személye és a bevetés időpontja már stimmelt.

Érdekelene a véleményed az alábbi könyvajánlatomról is, amit természetesen anno iszonyat nehezen tudtam megszerezni, most meg itt van (és még sok más helyen, talán vmi eldugott raktárból szedték elő?)
:)
http://www.7books.hu/book.html?a=158657

B. Stenge Csaba írta:Kelemen Antal könyve nagyon érdekes, de vigyázzatok vele. Ez egy speciális műfaj, életrajzi regény. Nálunk nem túl gyakori (repülőknél ez az egyetlen saját, illetve Szentgyörgyi Dezsőről írt egy hasonlót Császár Ottó).

Ezt a könyvet Kelemen Antal írta és szándékoltan írt bele fiktív elemeket. Szóval a könyv átmenet a szépirodalom és a memoár között. Tudni kell kiszűrni belőle, mi az ami valós adat és mi az, ami nem.

Ami Török Benjámin könyvét illeti, az is nagyon érdekes. Sajnos a földi beosztásban lévő repülőkatonák nem nagyon írtak memoárokat. Béni bácsi memóriája jó volt, sok érdekes részletet beszéltünk át anno. Azonban erre a könyvre (mivel emlékezetből írta) ráfért volna egy átfésülés (ami a kiadó "sara"). Akkor nem maradtak volna benne olyan kisebb tévedések, amelyek kiküszöbölhetőek lettek volna és így bosszantóak, hogy benne maradtak.

Szegény Béni bácsi egyébként most halt meg február 6-án, múlt héten már el is temették.

Nyugodjék békében.
Avatar
B. Stenge Csaba
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007.12.11. 16:52
Kapcsolat:

Azt hiszem, kicsit félreértetted, amit írtam. Kelemen Antal könyve nem hagyományos visszaemlékezés az azokban meglévő kisebb hibákkal. Az a könyv életrajzi regény, amelybe a szerző szándékosan írt bele fiktív elemeket.

Életrajzi regény még Krascsenics Lajos második könyve, amit az OMRÉ-ról írt, ami inkább már szépirodalom kategória, mert nagyon sok benne a szándékos fiktív elem. Egyébként Krascsenics nagyon jó stílusban írt, kár, hogy nem többet. (A pontatlanságok kiszűrése az más lapra tartozik.)

Vermes könyve is érdekes, de igazából olyan kevés visszaemlékezés jelent meg (és több már nem is fog...), hogy mindegyiket azonnal vedd meg, ha érdekel a téma. Az ál-Rejtő könyveinek kivételével persze...
VO101_Tobak
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.01.27. 12:00

Tudtam elsőre is hogy mit értettél a Kelemen Antal könyve alatt, csak az a baj hogy így már más szemmel olvasom, sajnos.

Nagyon nehéz beszerezni őket, de amire a legbüszkébb vagyok az a Pirity féle Mátyásföldtől .... könyv 9.sz. sorszámozott példányát az író sajátkezű ajánlásával, bőrkötésben, olvasatlanul :) Jó ha 2000Ft-ot fizettem érte.Szerintem egy nullával többet is megér. :mrgreen:
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Tobak írta:Nagyon nehéz beszerezni őket, de amire a legbüszkébb vagyok az a Pirity féle Mátyásföldtől .... könyv 9.sz. sorszámozott példányát az író sajátkezű ajánlásával, bőrkötésben, olvasatlanul :) Jó ha 2000Ft-ot fizettem érte.Szerintem egy nullával többet is megér. :mrgreen:
Na, ezt a könyvet már nagyon régen hajtom, mikor adod oda pár napra?
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Tobak
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.01.27. 12:00

Amint elolvastam !!!! még olvasatlan a drága.
A Szétzilált szivárvány után ő jön :)
VO101_Sanyo írta:
VO101_Tobak írta:Nagyon nehéz beszerezni őket, de amire a legbüszkébb vagyok az a Pirity féle Mátyásföldtől .... könyv 9.sz. sorszámozott példányát az író sajátkezű ajánlásával, bőrkötésben, olvasatlanul :) Jó ha 2000Ft-ot fizettem érte.Szerintem egy nullával többet is megér. :mrgreen:
Na, ezt a könyvet már nagyon régen hajtom, mikor adod oda pár napra?
Válasz küldése