Segítség segítség

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Tegnap mikor bekapcsoltam a gépet, megragadt azon a képernyőn, hogy "press TAB to BIOS akármi" - lehet hogy akkor meg pont a C-t nem látta? MErt akkor tényleg nem HD hiba, hanem kábel/ alaplap? Vagy rossz a következtetésem? A D-t azóta lekopogom, de látja rendesen.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Alaplapi gombelem nincs lemerülve?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

hq_Reflected írta:Tegnap mikor bekapcsoltam a gépet, megragadt azon a képernyőn, hogy "press TAB to BIOS akármi" - lehet hogy akkor meg pont a C-t nem látta? MErt akkor tényleg nem HD hiba, hanem kábel/ alaplap? Vagy rossz a következtetésem? A D-t azóta lekopogom, de látja rendesen.
Ha a boot winyót nem látja, akkor egyszerűen kiírja azt, hogy nincs boot lemez, tegyél be egyet és nyomj egy gombot (vagy valami hasonló szöveget. Szerencsére elég ritkán volt ehhez szerencsém).
A press tab to bios (press Del to bios?) -nál ha lefagy az lehet alaplapi hiba is, vagy lehet, hogy azokkal az alkatrészekkel van gond, amit ő már közben ellenőrizne (pess tab vagy del üzenet alatt ő tovább dolgozik azért).
Ha fényképezővel csinálnál egy képet a képernyőről, hogy hol áll meg, az sokat segítene.

Amit érdemes megnézni, a memória. Lehet, hogy hülyén hangzik, de kiszeded-visszarakod, hogy a fém érintkezőkön ha esetleg oxidálódott valamilyen réteg, azt lekapard. A memória tök random fagyást vagy nem-elindulást tud okozni. Engem legutóbb ez szívatott meg, kitisztítottam a gépem, kifújtam belőle a port. Winyókat, videokártyát ilyenkor kiszedem, majd miután összeraktam, nem indult el. Még csipogás sem volt, tök sötét képernyő, de azt láttam az alaplapi és videokártyán lévő led-ekből, hogy tápot megkapják, hallani lehetett azt is, hogy a winyók felpörögtek. Fesz-et nem tudtam mérni, de mivel nem füstölt és a winyók, videokártya elindult, gondoltam, hogy nem a táppal van baj. Kicseréltem az alaplapi elemet (resetelje a bios-t), semmi. Elkezdtem egyenként kiszedni minden komponenst, végül amikor már csak a proci volt bent, akkor csippant. Memóriát visszarakva már semmi gondja nem volt, végigfutott a boot (persze bootolható eszköznél megakadt), alaplapra kötött monitor mutatta is a képet. Összeraktam, azóta jó (lekopogom). Konkrétan az oldotta meg, hogy a memóriát kiszedtem-visszaraktam. Qrvaanyját 8-)
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_NateDog írta:Alaplapi gombelem nincs lemerülve?
Ez nálunk nemrég amúgy az egyik céges gépnél volt, a 200 Ft-os gombelem cseréje megoldotta a problémát.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Hol van ez a gombelem? Ma a D-ről néztem egy filmet, majd leállt. Újraindítottam, nem látta a D-t. Szétszedtm a gépet, megigazgattam a csatlakozókat, most megy, lekopogom. Ja, és kifújtam a port, valami döbbenet réteg állt benne.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Vagyis nem..most meg a hangot nem ismeri fel..."no sound device installed"
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Próbáltam kiszedni azelemet, de nem ment mert a videokártya mögött van. Újraindítom, erre kiírja ,hogy CMOS settings wrong, press ... to start setup, press ... to load default values. Megy a windows, csak fura, nincs net ikon, de innen gépelek, hang továbbra sincs.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

nem fogjátok elhinni...bementem a BIOS setupba, beállítottam az időt, elmentette, onnantól ez megoldódott,de hang az semmi. Felinstalláltam a hangkártya driverét, és visszajött a hang. Fogalmam sincs mi történt, de remélem megoldódott... :?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Reméljük, hogy rendbejött, ha nem, akkor valszeg az alaplapod döglődik...
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

hq_Reflected írta:nem fogjátok elhinni...bementem a BIOS setupba, beállítottam az időt, elmentette, onnantól ez megoldódott,de hang az semmi. Felinstalláltam a hangkártya driverét, és visszajött a hang. Fogalmam sincs mi történt, de remélem megoldódott... :?
Az elem merülése pontosan a tárolt idő hibáját okozza, nálunk is úgy bukott ki, hogy a hálózatba kötött gépek közül az amelyiknél lemerülőfélben volt az elem a többi géphez képest mindig "késett", így nem tudott szinkronizálni! Cseréld ki, egy próbát megér!
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Egyébként tegnap erősen elkezdtem gondolkozni a gépem fejlesztésén.

Ez a jelenlegi config:

MSI X-58 PRO motherboard
i7-920 @ 2.66 Ghz
NVidia GTX 470 2GB
6 GB RAM
Win 7 64bit

Mi az ami a leginkább fejlesztésre szorul? A Proci? Esetleg a videókártya? Mit lenne érdemes vennem anélkül, hogy új táp/ ház/ alaplap, meg mittudomén mi kelljen? Max egy 100-asom lesz rá.

Köszi!
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Vga. Ha bedobsz egy SSD-t az opredszer alá az is látványos javulást hoz. A játékokban nem... hacsak nem akkorát veszel hogy azok is oda kerülnek.
http://prohardver.hu/teszt/grafikus_kar ... ete_i.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VO101_NateDog 2015.02.17. 10:15-kor.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Tom a telefonomra feldobott Igo sajnos elkezdte azt, hogy nem találja meg a GPS jelet. Van ötleted mi lehet a baj?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Olyan nálam is szokott lenni. Én letöltöttem ezt a progit:
https://play.google.com/store/apps/deta ... test&hl=hu

És először elindítom ezt. Ez nekem mindig megtalálta a műholdakat, van amikor lassabban, van amikor gyorsabban (élő netkapcsolat esetén gyorsabb, mert akkor elvileg netről frissíti a műholdak pozícióját, könnyebb megtalálnia azokat), de ha már legalább egy műholdat zölden lát, onnantól az IGO is működik.

Amikor műholdat keres mondjuk autóban, akkor érdemes műszerfalra, vagy ablakhoz közel tenni. A kocsi fémkaszni le tudja árnyékolni, pl ülés mellé lerakva nálam sokszor eldobja a gps jelet is.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

ok köszi. Megnézem.
Edit:
Megy, köszi!
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

OVerclockoltam a CPU-t 2.66-ról 3.0 GHz-re, és javult a teljesítmény. Főleg BoS-ban. A stress test 98 fokig melegítette, de játék közben nem megy 70 fölé, és egyenlőre tök stabil. Szerintetek merhetek feljebb menni?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Passz, én sosem húztam a gépeim, de nekem már a 70 is soknak tűnik, a 98 végképp.

Itt is azt írják, hogy napi használatban 70 alatt legyen (persze, lehet, hogy tévednek, ki tudja :) )
http://www.tomshardware.co.uk/forum/264 ... -load-temp

Na mindegy, ebben tényleg nem foglalnék állást, OC kérdésben elég amatőr vagyok...
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Ne csak egy tesztet csinálj, hanem többet is. Valamint kalkuláld bele, hogy ha jön a nyár, baj lehet a most stabil beállításaiddal. Szinte az összes gépem húzva volt, bajom nem volt belőle soha. A mostani lapok eléggé "bolondbiztosak" max sípol és nem indul el. Hűtésre nem árt költeni, nekem sosem a gyári hűtés van a konfigon.
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

Hali srácok!
Apósnak akarunk venni egy tabletet, amin skypolhat az idegenbe szakadt lányával, meg netezhet rajta.
Mit kell ezeknél nézni? Mert már a pc-k terén is el vagyok vesze, hát még akkor itt...
Gondolom itt a kijelző elég fontos, mármint a típusa ( ha van egyáltalán különbség). Memória meg proci az még úgy ahogy megy.
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Majdnem mindegy, csak ne egy olcsó kínai szar legyen. Kétmagos proci, 2 giga ram, legalább 16 giga tárhely, esetleg SD kártyával bővíthetőség. Samsung Galaxy Tab 3 vagy 4, skypeolni 7 collos tablet is elég, ha böngészni is szeretne, akkor legyen 10 collos a képernyő.
"In thrust we trust!"
Kép
Válasz küldése