Segítség segítség

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Már nem emlékszem, hogy milyen vírus volt :) Csökkentett módban próbáld meg kiirtani, de ha megmondod hogy mi a bacilus neve, rákeresek.
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Popeye
Hozzászólások: 856
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:41

Az a baj, hogy nem tudom, mert egyik víruskereső sem talál semmit, de az internet explorert már meg sem tudom nyitni, mert azonnal lefagy. Outlook detto. Jó, tudom, én vagyok a hülye, hogy ilyeneket használok, de a lustaság :)
A netbook még működik hál isten, meg ezen windows 7 van.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Mate írta:Megőrülök a gépemtől.

Alaplap: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ ... H55DM_EVO/

Proci:
http://ark.intel.com/products/42915/Int ... w=(i5+750)

Memória: (2x2Giga)
http://www.mushkin.com/Memory/Blackline/996744.aspx

Röviden: Egy RAM modullal megy a gép. Ha beteszem a másikat (megfelelő helyre - ellenőrizve), akkor folyamatos kék halál, lefagyások. Hónapokon keresztül próbálkoztam mindenféle BIOS beállítással.
A volt 1.65, időzítés az amit a memória igényel. Ment 1600-on, 1333-on.
Ha auto-ra állítok mindent, ugyanúgy instabill ha mindkét RAM bent van.

A memória tesztek lementek rendben.

Már gondolkozom hogy veszek másik alaplapot, vagy memóriákat.

Ti mire gyanakodnátok, memória inkompabilitása az alaplappal,
vagy alaplap hiba?
Itt:
http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ ... M_EVO/#MSL
A támogatott ramok között ott vannak azok amiket használsz?
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Popeye írta:Az a baj, hogy nem tudom, mert egyik víruskereső sem talál semmit, de az internet explorert már meg sem tudom nyitni, mert azonnal lefagy.
Valószínűleg nem lefagy, hanem csak rettenetesen lassan indul el, mert a virus a vinyón keresgél, vagy őrülten küldi kifelé a spamet.

Indítsd el a gépet csökkentett módban és telepítsd fel a CCleaner nevű progit. Abban van egy olyan menüpont, amivel ki tudod darálni az automatikusan induló programokat.

Most ugrik be, hogy nem is vírusod van, hanem csak egy script egyfolytában lefut. Ebben az esetben is megfelel a CCleaner. Ezután még mindig csökkentett módban keress szokatlan nevű fájlokat a felhasználói, windows és Program Files mappákban. Amit régen még ajánlhattam, az a Hijackthis.
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Popeye
Hozzászólások: 856
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:41

VO101_Sanyo írta:
VO101_Popeye írta:Az a baj, hogy nem tudom, mert egyik víruskereső sem talál semmit, de az internet explorert már meg sem tudom nyitni, mert azonnal lefagy.
Valószínűleg nem lefagy, hanem csak rettenetesen lassan indul el, mert a virus a vinyón keresgél, vagy őrülten küldi kifelé a spamet.

Indítsd el a gépet csökkentett módban és telepítsd fel a CCleaner nevű progit. Abban van egy olyan menüpont, amivel ki tudod darálni az automatikusan induló programokat.

Most ugrik be, hogy nem is vírusod van, hanem csak egy script egyfolytában lefut. Ebben az esetben is megfelel a CCleaner. Ezután még mindig csökkentett módban keress szokatlan nevű fájlokat a felhasználói, windows és Program Files mappákban. Amit régen még ajánlhattam, az a Hijackthis.
Kösz, megpróbálom. Lassú a gép tényleg, és furcsán sok svchost.exe fut egyszerre (vagy 7-8).
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

Az m ia meredt f...sz az az svchost.exe? Mert nekem is van egyy pár... (vagy 8-9). Akkor nálam is gáz van? A gép amúgy hasít...
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Elvileg semmi rosszat nem csinál, DLL-ek kezelésében van szerepe.
http://www.processlibrary.com/directory ... ost/24778/

Minden gépen megtalálható, és fut is. Viszont épp ezért pár vírus ugyanezt az exe nevet használja, hogy "becsapja" a gyanútlan szemlélőt. Vagy mondjuk svchost.exe helyett scvhost.exe nevet használ. A víruskeresők ezeket viszont ki tudják szűrni. Ha gondolod futtatsd le a programokat amiket Sanyo belinkelt, biztos ami biztos alapon.

Ha van olyan futó folyamat, ami gyanús, nem ismerős a neve, vagy tudni akarod nem fut-e feleslegesen, akkor az előbb linkelt oldalon ezeknek utána tudsz nézni.
Kép
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Az svchost a hálózatkezeléssel kapcsolatos, de ahogy Tom mondja, szoktak trükközni a névhasználattal. :) Amíg a gép semmilyen tünetet nem mutat, nem kell foglalkozni vele.
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Popeye
Hozzászólások: 856
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:41

VO101_Sanyo írta:Az svchost a hálózatkezeléssel kapcsolatos, de ahogy Tom mondja, szoktak trükközni a névhasználattal. :) Amíg a gép semmilyen tünetet nem mutat, nem kell foglalkozni vele.
Halleluja, a CCleaner úgy tűnik megoldotta a problémát. Köszi Sanyo, rád mindig számíthat az ember :)
Az svchost valóban ártalmatlan, csak általában 2-3 szokott futni nálam, és nem ilyen sok, azt hittem az lassítja be a gépet.
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

;)
"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
VO101_Mate
Hozzászólások: 1383
Csatlakozott: 2007.11.03. 12:56

Sirály írta: 90%,hogy behalt az a ram foglalatod és azért van kékhalál.Anno nállam is ez volt.
VO101_Sanyo írta: Ha csak az egyik mem slotban levő memóriával van a gond (a több slotban pedig hibátlan), akkor úgy van ahogy Szücsi mondja, bedöglött az a bizonyos memória slot. Csak alaplapcsere, vagy veszel nagyobb memóriákat és a rossz slotot nem használod. :)
Köszi a tippet.

Ma újra próbálkoztam. Fogtam az egyik RAM-ot és kipróbáltam mindegyik slot-ban. (A kézikönyv szerint egy modul önmagában bármelyik foglalatba téve kell hogy normálisan menjen).

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ ... df_500.jpg

Mindkét kék foglalatban simán ment, a két barnában bekapcsolás után nem töltött a gép, a monitorhoz semmi jel nem jött, sötét maradt.
Utána betettem a két kékbe a két RAM-ot (az az elsődleges dual channel). Kb egy órán keresztül COD-oztam mire kék halált halt. Utána már újraindításnál halál. (a Mem OK gomb nem segít semmit)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VO101_Mate 2011.11.17. 03:25-kor.
Avatar
VO101_Mate
Hozzászólások: 1383
Csatlakozott: 2007.11.03. 12:56

VO101_NateDog írta: Itt:
http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ ... M_EVO/#MSL
A támogatott ramok között ott vannak azok amiket használsz?
Igen, sajna ebben nincs benne. Egyben vettem a gépet. (hiba volt!)
(Bár ezekről a listákról azt olvastam hogy kiadás előtt letesztelnek az alaplapon pár elterjedtebb RAM-ot és azokat beleírják...messze nem teljes a lista, annyiféle RAM van, hogy esélytelen lenne mindegyiket tesztelni.)
VO101_Popeye
Hozzászólások: 856
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:41

VO101_Sanyo írta:;)
Mégsem jött be, ki-be kapcsolás után ugyanott vagyok ahol a part szakad, csak sajna mostmár a Ccleaner is fagy.
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Popeye írta:Mégsem jött be, ki-be kapcsolás után ugyanott vagyok ahol a part szakad, csak sajna mostmár a Ccleaner is fagy.
Akkor még a registryben is ott lehet, ami egyből visszarakja máshonnan. Hogy került a gépre a cucc? A lemezről amin a képek vannak? Azon van autorun.inf vagy valami amit elindít ha beraktad a meghajtóba a lemezt?

Mondanám, hogy indíts el egy teamviewer-t, akkor bele tudnék nézni, de valószínűleg az sem menne rendesen, ahogy a többi program sem.

Ha nincs türelmed vacakolni vele, akkor újratelepítés. Előtte azonban ki kellene menteni az outlook és egyéb programok adatait, hogy ne vesszenek el.
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Popeye
Hozzászólások: 856
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:41

VO101_Sanyo írta:
VO101_Popeye írta:Mégsem jött be, ki-be kapcsolás után ugyanott vagyok ahol a part szakad, csak sajna mostmár a Ccleaner is fagy.
Akkor még a registryben is ott lehet, ami egyből visszarakja máshonnan. Hogy került a gépre a cucc? A lemezről amin a képek vannak? Azon van autorun.inf vagy valami amit elindít ha beraktad a meghajtóba a lemezt?

Mondanám, hogy indíts el egy teamviewer-t, akkor bele tudnék nézni, de valószínűleg az sem menne rendesen, ahogy a többi program sem.

Ha nincs türelmed vacakolni vele, akkor újratelepítés. Előtte azonban ki kellene menteni az outlook és egyéb programok adatait, hogy ne vesszenek el.
Nem biztos, nem minden program fagy le, de a gép folyton belassul. A CD-n nem volt autorun, viszont egy pár képet átmásoltam róla.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Oprendszerem win 7 64 bit. Videók vágására, feliratozására a movie maker használtam idáig. A kamerám .mov-ban rögzít, ezt konvertáltam a movtoavi nevű progival aviba és vagdostam-effekteztem a movie makerben. Tegnaptól kép nincs csak hang ha betöltöm a nyers avit. Ötletek?
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Elmászhatott egy codec, tedd fel újra a movtoavi-t (uninstall, install).
"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Sanyo írta:Elmászhatott egy codec, tedd fel újra a movtoavi-t (uninstall, install).
Ok köszi, megnézem.
VO101_Balázs
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.10.26. 16:11

Nos urak úgy néz ki hogy számtalan bevetés és lelőtt ellenséges gép után jóöreg Cyborg EVO-n majd 10 év után megérett a szolgálatból való kivonásra.

Kérdés hogy milyen joy után nézzek? Vaterán láttam X52ket újönan már 20k környékén, de nem tudom hogy szükségem van-e annyira tudományos joyra.

Van mostanában a piacon valamilyen ár érték arányban nagyon jó joy?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Az X52 jó, az X52 Pro felesleges (a sima is hall-szenzoros, az extra kijelzőt csak a Flight Simulator használja, a fém alkatrészek jók, de az meg nem ér annyival többet). Én is nézegettem joyokat nemrég, X52 lett volna, ha nem botlok bele egy olcsó G940-be. De ez már messze nem 20e kategória, még ócón sem.
Kép
Válasz küldése