Joystick - HOTAS

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

http://arstechnica.com/gadgets/2015/01/ ... tact-slaw/
Mint az MFG Crosswind, csak ez fémből van...109-es pedál szett.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Vaciláltam a kettő között, szerintem rendelek egy MFG Crosswind-et, grafit színben, meglátjuk.
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_NateDog írta:Vaciláltam a kettő között, szerintem rendelek egy MFG Crosswind-et, grafit színben, meglátjuk.
Most mar a Slaw is CAM-es rendszerrel mukodik mint az MFG. Raadasul fem, raadasul 109-es formaju. En azt vennem:)
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_MMaister írta:
VO101_NateDog írta:Vaciláltam a kettő között, szerintem rendelek egy MFG Crosswind-et, grafit színben, meglátjuk.
Most mar a Slaw is CAM-es rendszerrel mukodik mint az MFG. Raadasul fem, raadasul 109-es formaju. En azt vennem:)
Annyit nem tudok rá szánni. 500 USD vs 274 EUR... a tesztekben amúgy "mezítlábas" használatot nem is javasolnak, mert hosszú távon hideg, ez nekem nem szimpi, nem fogok hajózócsizmában játszani. :mrgreen: A különbözetet inkább költeném egy Gladiátor botra!
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_NateDog írta:
VO101_MMaister írta:
VO101_NateDog írta:Vaciláltam a kettő között, szerintem rendelek egy MFG Crosswind-et, grafit színben, meglátjuk.
Most mar a Slaw is CAM-es rendszerrel mukodik mint az MFG. Raadasul fem, raadasul 109-es formaju. En azt vennem:)
Annyit nem tudok rá szánni. 500 USD vs 274 EUR... a tesztekben amúgy "mezítlábas" használatot nem is javasolnak, mert hosszú távon hideg, ez nekem nem szimpi, nem fogok hajózócsizmában játszani. :mrgreen: A különbözetet inkább költeném egy Gladiátor botra!
ja bocs, nem tudtam, hogy ilyen arkulombseg van. Akkor egyertelmu hogy MFG!
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Mfg megrendelve.
Erről hallott valaki?
http://secure.simmarket.com/speed-link- ... (pc).phtml
Egész jó árban van.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Csak annyit, hogy HALL szenzoros, ami jó, viszont volt aki panaszkodott rá, hogy "nagyon műanyag". Gyengének tűnt és nyikorgott. Az sg.hu most nem elérhető, belinkelem majd, amit írtak.
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_NateDog írta:Mfg megrendelve.
Erről hallott valaki?
http://secure.simmarket.com/speed-link- ... (pc).phtml
Egész jó árban van.
Ez a VKB ocsoo joystickja. Jo az elektronika, de mechanikailag sajnos harmat zsenge. Ha mar vettel egy komoly pedalt, akkor erdemes gyujteni egy hasonlo kaliberu botra.

Nagyon komolyan osszeraktak a fiuk mechanikailag a VKB gunfightert. CAM-rendszeru rugozas es allithato, mechanikus csillapitast raktak bele. Kb. orok elet.
Modularis, ha akarod kesobb bovitheted cserelheto markolatokkal, hoszzabbitokkal.
https://flightsimcontrols.com/store/

A masik a szinten ruszki VirPil. Hasonloan komolyan megtervezett es osszerakott cucc. Kicsit olcsobb mint a VKB es komolyabb markolat van hozza.
https://virpil.com/en/shop
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ezek tényleg jók, ha valamikor megdöglik a G940-em, akkor majd ilyet veszek én is :)
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Köszi a tippeket.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Példa értékű idáig a customer support, ezt ma kaptam emailben:
"This is a status update regarding your order scheduled for June 2017 delivery.

Whole batch of rudder pedals for June delivery is partly assembled. Unfortunately, we are waiting for delivery of one particular type of bearing so we can finish assembly. Today we recieved a confirmation that bearings will be delivered to us by end of next week, so we can finish assembly, test and pack your pedals.
Invoice for payment will be sent on friday 25th of June, followed by another e-mail with your info so you can verify that there are no mistakes. We will ship your order in few days after payment, and send you tracking info by e-mail.

Info that will be used for shipping is presented here - at the bottom of this e-mail. If you need to change your order info ( adress, options, color, or cancel your order) please do so ONLINE before 25/06/2017 (there is a link at the bottom of this e-mail).
- !!! If you need to update order please refill all info , including extra cost options, order note !!!
After that date we will take all orders offline for invoicing, and you will need to contact us by e-mail if you need to update your order.
- for PayPal payments : It is our obligation to ship to delivery adress provided by paypal so make sure you have filled your delivery adress inside paypal system too !

NEWS FROM MFG

We recently changed our spring supplier due to some troubles with the old one. We used that opportunity to make a revision of the spring designs for our product. Pedals that will be delivered to you already include new modified springs. While we don't have pictures to show just yet...we can tell you what's changed :
- Brake axis springs are made of thicker wire and slightly modified ( torsion diameter, hooking point, zinc plating in matt color) ...result is better looking spring that provide approx 10% stronger feedback on brakes with less friction and less squeek sounds.
- Main rudder centering spring is also zinc plated in matt finish to reflect the overall design of the pedals.

NEW SOFT CENTERING SPRING ADDON IS AVAILABLE FOR PURCHASE
Cost is 2.4 eur ( 3 eur incl. TAX for EU customers)
Since our order form is not yet updated for it...If you wish to order a new soft spring you can simply add a note under your order : "soft spring"
Of course, realistic centering spring is always supplied with the pedals. If you order "soft spring" you will recieve both realistic and soft one, 2x in total.
DESCRIPTION :
to understand which spring we are talking about here take a look at this video :
https://www.youtube.com/watch?v=mS_H_pArAUM

As opposed to the old spring which is made super realistic, new spring is made of 0,2mm thinner wire, a 10mm shorter, have less coils, bigger outside diameter and less pre-tension on the spring. All of these factors result in a spring that look almost the same as the old one, but provide very different - softer centering feel. While pre-tension of the centering force can be set as before - so customer can regulate how "return to center" feel... moving rudder axis toward the end of deflection ( max rudder ) is much easier with a new spring ( as opposed to the old spring which require quite a punch like in the real world aircraft).
This new "unrealistic" spring is more comfortable for flying over extended periods, and provide more precision in a dogfight , while still retaining the superb feel MFG Crosswinds are known about. We decided to offer such spring to provide "the edge" in air combat for everyone who enjoy such flight. Due to the nature of a weak spring we feel that new spring will also be welcomed by helicopter pilots.
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_NateDog írta:Köszi a tippeket.
Ha esetleg felmerult volna, inkabb ne rendelj a virpiltol. Majus31-ota nem adnak eletjelet. Az elorendelok kozott kezd kitorni a panik :(
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Az szép. Egyelőre nem tervezem a joy cseréjét.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Tegnap megjött a mfg crosswind. Nagyon jó cucc! Ami nagyon szimpatikus hogy nagyon jól testre szabható.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Megszellőztették ,hogy lesz VKB Tomcat stick:

https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=194494

Image

Olyan nincs ,hogy ne vegyek egyet! :mrgreen:
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Ravcore Javelin már itthonról is rendelhető - AQUA, IPON kb. 19k-ért.

Részemről instant get volt.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Hmm, annyiért szerintem én is veszek egyet... 8-)
Kép
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

VO101_Tom írta:Hmm, annyiért szerintem én is veszek egyet... 8-)
Na, megvan a Javelin. Nagyon pöpec kis cucc, nagyon egyben van, precíz, masszív darab. Az egyetlen ami kicsit neccesnek tűmik az a "Löffel" trigger , ezt vissza lehet hajtani a tetejére, de egy darab műanyag öntvény ami elég gyengusznak tűmik, remélem nem törik majd le.

Mindenesetre a régi Cyborg után ég és föld.
Avatar
VO101_Mate
Hozzászólások: 1383
Csatlakozott: 2007.11.03. 12:56

Nincs esetleg valakinek un. "stiction" problémája a joystick-al? (mint amikor a "hölgy" még kicsit száraz :mrgreen: )

Pl. Warthog-nál problem eléggé. Kaki a gyári kenés.

A lényeg hogy találtam végre megfelelő kenőanyagot, rendelnék de marha drága a szállítási költség (asszem "dangerous goods" kategóriába tartozik, talán azért), és szívesen megosztanám a költségeket is :lol:
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Kicsit csorgattam a nyálam pedálokon és más vezérlőkön, és a VKB fórumán ezt találtam. Ahol a jetekhez készülő kétmotoros gázkarukat bejelentették. Amiről azóta se hallani egyébként semmit. Vintage edition egymotoros propelleresekhez:

Image
Válasz küldése