SOW küldetések - 2015

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ezentúl itt fogjuk megbeszélni a SOW küldetéseket.

Mai breefing:
(eredeti, angolul, képekkel, térképekkel kiegészítve: http://www.stormofwar.org/phpBB3/viewto ... 1387#p9402)

Meglepetésszerű és gyors támadással meglepni az angolokat, hogy azelőtt bombázhassunk, hogy ők felkészülnének rá.

Fő célpont:
Ramsgate Vasútállomás

Másodlagos célpont: Foreness Radar Station
Ramsgate kikötői berendezések
Ramsgate RAF repülőtér
Manston RAF repülőtér

A küldetés kezdete magyar idő szerint 19:30, lehetőleg egy órával kezdés előtt gyertek fel, átmenni SOW TS-re, Whispert állítani, satöbbi.

Kód: Egész kijelölése

[size=150]SOW TS:
cím: 85.236.101.5:10427
jelszó: stormofwar
alapértelmezett csatorna: -----     LUFTWAFFE     -----/MKHL[/size]
Felszállás után 4500-on kell gyülekezni Calais Mark repülőtér fölött. Ugyanitt 2500-on lesznek a 110-esek. A Ju87-esek távolabbról, Rely Norrent-ből indulnak, ők felszállásból irányba állnak és indulnak a célpontok felé.
Randevú után a 110-esek lenyomják tengerszinte, és nagy sebességet tartva felveszik a 327 fok repülési irányt. 100 m alatt a radar nem látja őket.
A 109-esek nagyobb magasságból követik őket, lehetőleg kerülni kell, hogy kondenzre felmenjünk.
A 110-esek nagyjából Doverrel egy vonalban, de azoktól keletre kezdik az emelkedést 2000 méterre, hogy abból zuhanásból nagyon gyorsan tudjanak átzúgni a célpontok felett.
A 110-esek bombázása után a 109-eseknek szabad vadászat van, vagy követhetik haza a 110-eseket, ránk van bízva.
A stukák valószjnűleg ekkor még Foreness radar felé fognak repülni, ha közelben vagyunk, akkor figyelünk rájuk, de elsődlegesen a sajátkíséretük fedezi őket.

Vannak a térképen hajók, alacsonyan elég nagy tűzerőt képviselnek, ne közelítsétek meg őket ha esetleg olyan szituációba juttok.

Ha a célpontok nem semmisülnek meg, akkor leszállás után lehetőség van új támadást indítani. A szerveren nincs tiltva a refly, amíg van gép a reptéren, bármikor bárki visszaszállhat.
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

A tegnapi nap elég szerencsétlenül alakult. (Ketten nem tudtunk a repterünkön gépbe ülni, így E1-et vittünk egy open reptérről, Tom launcher.exe hibával megszakadt.) Ennek ellenére Ramsgate felett sikerült biztosítani a légteret, utána fel-alá cirkáltunk Dél-Kelet Anglia légterében. Sokáig nem történt semmi különös, csak a kondenzen őrjáratozó angolok idegesítettek bennünket. Mi olyan 5-6k magasan repkedtünk, ők lehettek vagy 8k-án.

Majd az Eastchurh melletti radart támadó Stukák segítésére kértek bennünket. Itt aztán az egyik angol csak lejött kondenzról. Ezzel eleinte sok vizet nem zavart, csak egy idő után nagyon sokan lettek a Spitek és a Hurrik, mindegyikünkre jutott 2-3. Nekem sikerült hazarepülni, 6000-ren még az E1 is gyorsabb volt, mint ők. (Úgy néz ki nem volt Spit IIa-juk.)

Aztán Widuék felszálltak egy újabb körre, a megmaradt ramsgate-i és manstoni célok ellen, gondoltam elkísérem őket. Az angolok addigra már lejöttek 0-4000 közé, piros lámpáig maradtam a légtérben. Már éppen fordultam volna haza, amikor belém jött egy Hurri. Valahogy úgy talált el, hogy az én gépem robbant fel.

Pár gépet sikerült meglövöldöznöm, de sokat nem ártottam nekik, mind leszállt. Egy assistot kaptam, valószínűleg az egyik meglövöldözött angolt elkapta valaki, akinek volt 20-a a gépén, így az már nem jutott haza.

S!
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Egy Hurriba bele tudtam lőni az első összecsapásnál, de nekem nem adott meg semmi. Sajnos engem a második hullámból szépen megleptek fentről, majd egy sorozattal azonnal kigyújtottak... de jó küldi volt, kellene ilyen több! Ez most minden vasárnap lesz?
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Igen, nem volt valami vidam a tegnapi reppenes.
Miutan Tom elszallt, en probaltam vezetni a csapatot. Elrepultunk Ramsgate fole biztositani a 110-eknek. Kesobb Eastchurch fole kertek vadaszfedezetet Stukaknak. Nos a Stukak sosam jottek meg ellentetben par hurrival, magasan. Mi a keresnek megfleleloen kondenz alatt voltunk. A hurrikkal meg nem volt nagy gond, parat en is lovoldoztem de E1-el nem sikerult leszedni egyet sem.
Aztan megjottek a Spitek. Sokan.
Nekem sajnos nem volt TS osszekottetesem a tobbi kotelekkel, igy erositest sem tudtunk kerni idoben.

Ami a tanulsag szamomra.
- Ha kerik ha nem, muszaj felmenni magasabbra, mert igy teljesen ki vagyunk szolgaltatva.
- Egy pont folott angliaban korozni 4-en (ahogy vartuk a stukakat) ongyilkossag, mert az angolok pontosan tudjak a radar alapjan a magassagunkat es a helyzetunket es szepen odacsodulnek.
- Osszekottetes nelkul a tobbi kotelekkel nem lehet egyuttmukodni.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nate, elvileg minden vasárnap lesz.

Nálam akkor fagyott ki, amikor kitaszkoltam (vagy 5-jére) és Whispert állítgattam. Remélem legközelebb mindent el tudunk intézni felszállás előtt és akkor nem kell ezzel szarakodni.
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

A másik: hogy nem tudtunk gépbe ülni. Megnéztem, mi ketten vagyunk MMaisterrel "not assigned" státuszban az MKHL-nél. Valószínűleg ez lehetett a gond. Mit lehet ezzel csinálni?

Nekem egyszer már töröltetni kellett a regemet a SOW-on, majd újra regisztrálnom, de így is maradtam ebben a státuszban, akkor nem jöttünk rá, hogy miért. De valamit lépni kellene az ügyben...
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Most csekkoltam, a SoW oldalan elvileg rendben van minden az accountommal. Meg sem tudtam gepet hozni valamiert.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A stat oldalon kettőtöknek a "Squadron" státusza "not assigned".
Furcsa, mert a stat admin lapon úgy látom, hogy tagok vagytok.

Tudtok küldeni újra felkérést a squadba lépésre?

Ha nem, akkor írok Reddognak, hogy valami gond van az adatbázisukkal.
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Hm. Ha jól gondolom a "Squadrons" menűpontra kattintva, a megfelelő századnál, az Royal Hungarian AF-nél kellene újra felkérést küldenem. De nekem itt csak a "leave" opció van. Tehát tagnak vesz, csak nem úgy tart nyilván, hanem mondjuk úgy, hogy függőben van a tagságom.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Függőben biztos nincs, azt már anno elfogadtam.
Ok, írok Reddognak.
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Köszi!

Szerintem is ők kutyultak el valamit! Mondd nekik, hogy valószínűleg ezért nem tudunk gépbe ülni. Mert az alapprobléma ez.

S!
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Leírtam a vasárnapi esetet is, meg hogy mit látunk a weblapon. Én például mindkettőtöket ki tudnám választani szd pkh. -nak, szóval innen is úgy néz ki, hogy tagok vagytok. A a weblapon egyedül stat oldalon látszik, hogy valami nem stimmel.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Reddog ezt válaszolta:
Reddog írta:Hi Tom, this is because they have not completed the steam name in the profile. If they fill this in, it will work.
Tehát a profilotok alatt kell megadni, hogy mi a steam alatti nick-etek.

(Lazán kapcsolódik, egyúttal az a kérdés is megoldódott, hogy mások nem tudják elvinni a gépeinket. Ez nem volt eddig tiszta, hogy mennyire becsületkassza alapon működik ez a reptér/repülőgép dolog. Viszont akkor arra is figyelni kell, hogy küldik után MINDEN ESETBEN csak Le Touque-ban szállhatunk le.
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

ok, javitva.
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Köszi, javítottam én is!
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Holnap lesz küldi? És ha lesz, mikor indul?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nem lesz semmilyen szervezett repülés a húsvét miatt.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

:oops: Hova süllyed a világ, hihetetlen.
VEF-et még szenteste is repültem!
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

:mrgreen:
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Vasárnapi Storm of War küldetésre ki jön?

- Tom
- Pogi


Biztosan nem tud jönni:
-Safi
Kép
Válasz küldése