Mega Battle of Britain (MBoB) Campaign (Farber)

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A Farber féle küldetések Március 2-án indulnak, akkor is ha addig nincs TF patch. GMT 19:00 ami nálunk 20:00-át jelent.

Győzelmi feltételek:
Úgy vannak a szabályok kialakítva, hogy mindkét oldalnak saját feladatai vannak, amit ha teljesít, az nem jelenti automatikusan a másik oldal vereségét. Ha a kitűzött célok teljesülnek, akkor mindkét oldal nyertes lehet, ha nem teljesül, akkor mindketten veszthetnek is. Hogy ez a gyakorlatban mennyire lesz jó, az majd elválik.

A vörös oldal feladata a pilótái megóvása, és a bombázók lelövése. Ha több bombázót lőnek le mint ahány gépet vesztenek, akkor számukra a küldetés sikeres.

A német oldalnak célokat kell bombázni, amik megsemmisülése esetén folytatódik az előrenyomulás, Londonhoz egyre közelebbi célok ellen, ami persze egyre nehezebb célokat jelent. Ha a célpontok elpusztulnak, akkor a német oldal számára a küldetés sikeres. Ha nem, akkor a következő alkalommal azt a küldetést ismételjük.

Radar
Az angoloknak lesz radarjuk, Moggel RDF rendszere helyett Kodiak scriptját használják. Hogy a gyakorlatban ez mennyiben más? Lövésem sincs, de angolok szerint ez jobb.

A radarok viszont elpusztíthatóak, a radar épületek lebombázásával az adott szektort kikapcsolhatjuk.

Büntetések
KIA esetén a pilótának nem kell végleg kilépnie, de 30 percig nem repülhet.
Gép elvesztése esetén ez az idő 15 perc.

Egyéb szabályok:
Angolok nem repülhetnek Franciaország fölé a 2. küldetést követően (Első két küldetés Battle of France mission lesz).

A repülőterek lebombázhatók, inaktívvá tehetők ha megfelelő mennyiség bombát kapnak. Kis és nagy repülőtereket megkülönböztetjük az elpusztításhoz szükséges bomba mennyisége alapján. Kicsikhez 40000 kg (~9 Ju88 pl.) nagy repülőterekhez 100000 kg (~ 23 Ju88 teljes bombaterhelése) kell.

A Frontlines nevű script fogja ellenőrizni a pilóták státuszát, hogy túlélte vagy sem.

A statisztika működni fog rendesen (remélem). Az újra indulás rendjét mág tisztázni kell, számomra nem világos még, hogy hogyan működik a rendszer (lehet, hogy el kéne menni az egyik teszt küldire egyszer 8-) )

35 angol és 45 német vehet részt a játékban egy időben, amiből a német oldal maximum 35 vadászt hozhat. Nem megoldható, hogy az oldalak létszáma dinamikusan, %-os arányban változzon, ezért vannak a max létszámok. Ha bent van 10 angol és 35 német, akkor így jártak. Persze fordítva is igaz.

Planesets:
Vörös oldal:
Franciaországi küldetések július elejéig:
Hurricane Rotol - 100% (35 / 35 )

Július:
SpitfireI - Elavult, 0%
SpitfireIa - 38% (13 / 35 )
SpitfireIIa - 0%
Hurricane DH20 - Elavult, 0%
Hurricane Rotol - 62% (22 / 35 )

Augusztus:
SpitfireI - Elavult, 0%
SpitfireIa - 34% (12 / 35 )
SpitfireIIa - 0%
Hurricane DH20 - Elavult, 0%
Hurricane - 66% (23 / 35 )

Szeptember:
SpitfireI - Elavult, 0%
SpitfireIa - 29% (10 / 35 )
SpitfireIIa - Ismeretlen % (ez nem tudom mit jelent)
Hurricane DH20 - Elavult, 0%
Hurricane Rotol - 71% (25 / 35 )

Opcionális: Blenheim IV F (vadász változat), max. 4 felváltható 1-1 -ben bármelyik vadászgéppel.

Kék oldal:
Franciaországi küldetések július elejéig:
France Pre-July
E1 - 100% (35 / 35 )

Július
E1 - 44% (16 / 35 )
E3 - 30% (12 / 35 )
E4 - 20% (7 / 35 )

Augusztus
E1 - 40% (14 / 35 )
E3 - 8% (3 / 35 )
E4 - 52% (18 / 35 )

Szeptember
E1 - 38% (13 / 35 )
E3 - 1% (0 / 35 )
E4 - 61% (22 / 35 )

Vadászgépből maximum 35 hozható, mellette 10 bombázó. Természetesen lehet hozni több bombázót is, 1-1 ben átváltva vadászgépekkel.

Majd rákérdezek, hogy miért nincs E-3 Franciaországban. A használható bombázó tipusokat a briefing-ben olvashatjuk majd. Lesz 110-es Stuka és Ju88 is. Ahogy néztem He111 a 4. küldetéstől lesz csak.

Nos röviden ennyi a lényeg.

Hivatalos fórum:
http://www.stormofwar.net/t764-mbob-rul ... nd-sign-up
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Kérdés:

Ki akar ezen részt venni?
Le kellene adnom egy kb. létszámot.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Jönnék!
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Meg en is!:)
Avatar
Dumbo
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.11.20. 19:24

Na végre.
Ott a helyem :142:
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Én is!

Lenne pár kérdésem is hirtelen:

- Mi számít gép elvesztésnek? Nyilván az ugrás igen, de ha rommá lőve még le tudom tenni a gépet a reptéren?

- A szeptemberi "ismeretlen" Spit IIa-t én se értem, különösképpen azért, mert 29 és 71 százalék nálam még kereken 100... Vagy valami "létszámfeletti" keretben gondolkodnak?

- Nem kevés a gép? 100-as küldiket meg tudtunk tölteni korábban, kicsit kevésnek tűnik ez az összesen 80 hely...

- Mi az a frontlines script? Mármint hogy mi a lényege?

Röviden ennyi jutott eszembe. De a lényeg, hogy jövök!
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

- Ha rommá töröd akárhol, akkor jó eséllyel crash landing státuszt kapsz, ami a gép elvesztését jelenti. Ha valami csoda folytán mégis safe landing üzenetet kapnál, akkor a gép állapotától függetlenül az jó leszállásnak számít (ezt tudja figyelni a stat). De ez csak otthon számít, ellenséges területen leszállva mindenképp MIA leszel, ami egyenlő az elhalálozással.

- A Spit IIa létszáma gondolom nincs még véglegesítve. Ha lesz IIa, akkor a többiből annyival kevesebb kell.

- Amikor az ATAG szerver 100-as létszámmal futott, ott nem volt AI. Itt lesz.

- A "frontlines" scriptet Vogler kalapálja már régóta, gyakorlatilag az számolja a gépeket, az mondja meg, hogy ki mikor szállhat fel, az tartja nyilván a célpontok sérüléseit, a hadjárat alakulását. Amikor elkezdték, akkor még frontlines-nak akarták hívni a következő WAR-t, gondolom a név innen maradt meg.
Kép
101/7_Jani
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.02.18. 09:48

Sziasztok. Márc. 2 ha jól látom vasárnap. Tehát ez minden héten így lenne? Én is rész vennék benne, de nem biztos, hogy minden vasárnap tudok menni.Remélem ez nem gond.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Elvileg ezek vasárnap mennek, ha Gruberék is belekezdenek a saját hadjáratba, az valszeg szombaton lesz.

Az persze nem gond, ha valaki nem tud jönni minden alkalomra. Mindenki akkor jön amikor akar és tud. Egy kérésem van, hogy ha már előtte tudjátok, hogy nem jöttök, akkor szóljatok, hogy ne foglaljak gépet feleslegesen.
Kép
Kobold
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.06.06. 16:53

Hát elmegyek megnézem,hogy hogy akarnak szivatni a vörösök. Nekem gyanus ez. De benne vagyok.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Mikor lesz kezdés, lehet már tudni?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nate.
Most nyálazom át épp a fórumot, holnap leírok mindent. Indulási időket, mi lesz a feladat, stb.

Kobold.
E-1-essel megyünk a legalapabb (nem 100 oktános) Hurkányok ellen az első két küldin (Franciaországi csata) - pontosabban az első két küldin, ha a német célok legalább 80%-a teljesül, különben ismétlés.
Amíg nem megyünk le nullára forgolódni velük, addig nem fognak lelőni. Hogy az oldalak létszáma mennyire lesz kiegyenlített, az meg csak rajtunk (kék oldal) múlik.
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

a legalapabb (nem 100 oktános) Hurkányok ellen
Nagy keletjük lesz akkor a 110-eseknek is...
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A vasárnapi küldetés mégsem az 1. lesz, hanem a 4. ("warm-up mission")
Ez azt jelenti, hogy E-1 helyett E-4-esekkel megyünk.

A terv a következő (mivel a szerver négy órán át fog futni, több küldetést is tervezünk - most csak a mi feladatainkat írom le, akit érdekel a részletes terv itt elolvasható - 2.oldal közepe felé, Widukind terve: http://www.stormofwar.net/t796p15-missi ... nd-warm-up):

MKHL reptere Calais Marck lesz.

1. küldetés
Dover and Rye radarállomások bombázása, hogy az angol radar kapacitást romboljuk.
Az MKHL első feladata légtér megtisztítás (fighter sweep) lesz Manston déli részénél. Számítanunk kell rá, hogy az angolok itt magasan lesznek.
Ezt követően amikor a Stukák elérik a csatorna közepét 4000-en, szólnak nekünk, és megyünk bombázókat védeni. Amikor azok ledobják a csomagot, velük együtt indulunk haza.

2. küldetés RAF Rochesteri bázis bombázása.
Dover felett kell fighter sweep-et repülni amikor Widukindék kérik.

3. küldetés.
Manston bombázása, az oroszokat kell kísérni. Velük kell majd rádiózni, hogy mikor szállnak fel.

Ezeket követően -ha még lesz kedvünk repkedni- akkor szabad vadászat.
Kép
Avatar
V.4_Safi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.11.23. 20:01

Nem tudom mikor érek este haza, ha nem túl későn, egy kanyarra benevezek.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

V.4_Safi írta:Nem tudom mikor érek este haza, ha nem túl későn, egy kanyarra benevezek.
Ok.
Amint látod 4 órás a küldi, bármikor csatlakozhatsz.
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

8-ra én sem érek oda, legfeljebb a második hullámba...
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

ehh, nekem is elkerülte a figyelmem ez, de nem GMT 19:00 hanem GMT 18:00-kor van az első felszállás, vagyis magyar idő szerint héttől.

Ahogy jöttök, csatlakozzatok be, Gruberék TS csatijában vagyok, most elmegyek velük egy körre, utána visszamegyek MKHL csatiba.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Köszi a mai repkedést, végül egész szép számmal lettünk ahhoz képest hogy küldi előtt mennyire számítottam.

A legelső küldi elég izgalmasra sikeredett, mivel egyedül voltam magyar, hozzácsapódtam Gruberékhez, és velük indultam bevetésre. Fighter sweep Manston fölött. Mondani sem kell, 7000-en összeakadtunk Hurkányokkal és Spitekkel. Mi négyen voltunk, őket nem számoltuk. Jó húsz perces kergetőzés végére 8 gépet lőttünk le (én kettőt, Gruber négyet, többiek 1-1-et), saját veszteség nélkül.

Ezután már visszamentem saját csatiba, és a többiekkel elindultunk a következő bevetésre. Safi, Savi, Nate, Dumbo, Kobold meg én. Widukindékkal kellett volna együtt repülni, sajnos őket elkerültük, viszont belefutottunk angolokba Folkestone-nál. Engem az egyikük eléggé meglyuggatott, haza kellett mennem. Álló motorral szálltam le Marquise West-nél, pár perc pihi után indulhattam vissza.

Eközben Saviék tartották a frontot, Farberéket próbálták védeni, akikhez átugrottam TS-en hogy jobban menjen a kooperáció. Sajnos ők a Ju88-asokkal 3000-en repültek át Hawkinge-t bombázni, mindegyiket le is lőtték. Itt volt nekünk is pár veszteség, én éppen az új géppel repültem a célkörzetbe, őszintén megmondom nem tudtam követni hol mikor mi történik, arra emlékszem, hogy Savi ütközött, és hogy elég üres volt már a légtér mire odaértem. Többiekkel mi lett itt? Később Dumboval és Nate-el kergettünk pár Hurkányt, minket is kergetett pár Spit, lelőttünk párat, végül lőszerhiány miatt hazamentünk.

Ezt megint egy kis pihi követte (ez a refly rendszer igazán csiszolásra szorul) majd a legutolsó bevetés. Nate sajnálhatja, hogy lelépett előtte, a JG4-esek ilyen körülmények között indultak el bombázni (lenti kép), át is ugrottam TS-ükre, hogy várjanak már egy kicsit, akkor elkísérjük őket 8-) A dolog szépsége, hogy nem csak, hogy lebombázták Lympne-t és mindannyian hazaértek (GrafZorn otthon ugrott asszem - edit: Ő nem ért haza, Karaya és Budda igen), de mi még Hurkányokat is lőttünk - ráadásul most veszteség nélkül - ok, gép sérülés volt, de senki nem lett KIA vagy MIA. Ez nagy eredmény, gratula mindenkinek.

Hogy Vogler statja ebből mennyit ad meg, azt még nem tudom, játékon belül kb 10 gépet lőttünk, ami mellett az az 1-2 veszteség igazán szépnek számít.

Image
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Jó volt. Én a szabályokban kitolnám a refly-t 1 órára, szerintem úgy jobb lenne. Mennem kellett mert nagyon fáradt voltam már, nem volt értelme tovább repülni.
Válasz küldése