Bombers over England Online Campaign

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Dumbo írta:Én kísérést vállalok, esetleg "repülő célpont" :icon_crazy:
Géppárpk. posztot is el tudom látni, de nem szeretem mert tapasztalatom szerint, 95%-ban a kísérőim önállósítják magukat és szó nélkül eltűnnek a hátam mögül. Meglátnak valamit és már zúgnak rá 1000-rel, :cry: tisztelet a kivételnek.
Mondjuk általában a géppárpk-okra is jellemző, hogy a kísérőt lerázandó koloncnak nézik, és megtesznek mindent az elvesztéséért...
Na, pontosan ez az egyik dolog, amit meg akarunk szüntetni.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Savas írta:Keresztkérdések:
Ki az aki tud vezetni, és az aki tud kísérni?
Ki milyen feladatot tud (esetleg szeretne) ellátni? (vezér, kísérő, rajparancsnok, repülő célpont,stb.)

Megkérnék minden jelentkezőt, hogy írja le IDE a válaszait.
Kísérő.
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

Örökzöld téma.
Gyakorlás és összeszokottság nélküli kísérésből az lesz, hogy a vezér mögött, annak holtterében kb 6 órájában "kullog" a kísérő. Ennek kb semmi értelme. Max mint élő pajzs és repülő célpont védi a vezért.
Értelme annak lenne, ha a vezér 4 vagy 8 órájában menne a kísérő. Az ilyen géppározás viszont nem megy csak úgy.
De ezekről Tibi igen komoly, tartalmas prezentációt tartott korábban.
Avatar
Dumbo
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.11.20. 19:24

Tapasztalatom szerint a 4, 8 óra megfelelő, de váltogatni kell, hogy a kísérő mindig a "belső íven" legyen. Ott tudja a vezér hatékonyan szemmel tartani a hatját, és az enemy is ált onnan közelít fordulóban. A kísérőnek bizonyos mértékben, bizony pajzsként is kell működnie. A légtér figyelését pedig meg kell osztani. Nálunk régen a 77-eknél a vezérnek a hátsó- a kísérőnek pedig az első 180o-ot kellett szemmel tartania. Így mindkettő látóterében benne volt a cimbora is. A vezér pedig folyamatosan tájékoztatja a társát, ha nagyobb manőverre készül, ill kiemeléskor merre húz fel stb.
Jó lenne egy egységes eljárásban megegyezni legelőször.
Sajna Tibi prezentációjáról pont hiányoztam. Esetleg tarthatna még egyszer egy kis okítást, ha nem túl megterhelő Neki.
Avatar
Dumbo
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.11.20. 19:24

No! Valamit lehet már tudni a war-ról?
Esetleg kis gyakorlást tartasz-e Tom?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Elmult pár napban történt pár dolog.

Farber valamiért berágott Gruberékre, hogy mennyire volt igaza, azt nem tudom (nem is igazán akarom) eldönteni, a lényeg, hogy Gruberék a századon belül kvázi egy elit szakaszt kezdtek szervezni, amiben a küldetésekben is önállóan hozták a döntéseket, aminek Farber úgy vetett véget, hogy 4 embert kirúgott - köztük Grubert is. A probléma, hogy előzőleg állítólag nem is szólt senkinek, sem arról, hogy mi nem tetszik neki, sem arról, hogy mi várható. Egyszer csak kiposztolta a saját weblapjukon, hogy négy ember van rúgva a századból, másik kettő még választhat, hogy megy vagy marad és kész.

Ez természetesen felqrta Gruberék agyát is, akitől közben megvont minden elérést a szerverhez. Mindezt Gruber meló közben tudta meg, amikor telóján csekkolta a fórumot. Ez szerintem paraszt húzás volt, meg is mondtam Farbernek, hogy ezt elqrta (függetlenül attól, hogy jogosnak érzi vagy sem a kirúgást).

Hogy miért gond ez nekünk?

- A BoE wart Gruber szervezte Wolwerinnel együtt, részben az ő ötlete volt, nélküle Wolwerine biztos nem indítja el.
- Az olasz war volt Farber sajátja, de azon kevesen repülnek.
- A TS-t Loopp bérli (?), vagy csak az ügyeit intézte nem tudom, lényeg, hogy az övé, viszont ő is azok közt van, akik lapátra kerültek.
- A sow szerver fizikailag Farberéknél van elhelyezve, elérése csak neki van hozzá (most már).

Szóval a BoE indulása bizonytalan ideig elnapolva.

Kérdeztem mindkettőjüket, hogy hogyan tovább. Farber mondta, hogy felőle a war mehet tovább mintha mi sem történt volna, Grubernek viszont már nincs hozzáférése a szerverhez, szal ez nem valószínű, hogy így fog történni. Gruber most az ATAG-osokkal akar egyezkedni (ATAG2 szerveren futtatni a wart, kibérelni arra az időre). Vagy a 71-esekén, állítólag nekik is van saját szerverük, mondjuk annak a kapacitását nem tudom, hogy mekkora. Bonyolítja a dolgot, hogy ezek ketten most nem beszélnek egymással, Farber már próbálna, hogy akkor a warral mi lesz, Gruber viszont nem válaszol. Nekem viszont itt panaszkodik mindkettő, hogy mekkora seggfej a másik. Remek.

Ha nem lesz BoE akkor az olaszos war fog a sow szerveren futni vasárnaponként.
Kép
Avatar
Herr Laca
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2011.05.11. 14:47

Jesszus Mária ,Szent Józsi:) Mik nem vannak :o
Mint az oviban:)
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

:mrgreen: :)
Avatar
VO101_Mate
Hozzászólások: 1383
Csatlakozott: 2007.11.03. 12:56

VO101_Tom írta: - bandit (nem tudni még, hogy saját vagy ellenség)
- outlaw (feltételezhetően ellenség, mert onnan jön)
- tally (azonosított ellenséges gép, egyenlőre nem faktor)
- hostile (ellenséges gép, akivel harcolni fogunk).
Én ezt egy kicsit máshogy tudom (találtam/tanultam) különböző forrásokból:

- Bandit: Hostile target
- Tally/No Joy: Ez az ellenségre vonatkozó "látom/nem látom" kifejezés. Baráti gép esetén ez Visual/Blind
- Hostile: Ez ilyen fenyegető ellenség. Ha pl. van egy bogey akivel szembefordultok és merge-nél utánatok fordul, közben valaki azonosítja mint ellenség akkor az illető rádión bemondja hogy "hostile, hostile" (+típus stb.). Ez egyértelmű jelzés mindenkinek hogy ellenségről van szó. Így írják le: "A track declared to belong to any opposing nation, party, group or entity, which by virtue of its behaviour or information collected on it such as characterisics, origin or nationality contributes to the threat to friendly forces."

Ja és a Bogey az az azonosítatlan "illető".
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

A héten sem lesz semmi?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Szervezett war nem. A Karácsonyi, év végi szünetek miatt sem nagyon akarják már idén elkezdeni, ÉS még mindig nem tudni, hogy hol fog futni...
Az olaszos war lehet, hogy lesz, arról nem olvastam semmi biztosat. Múlt héten állítólag kevesen voltak.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Hát sajnálom most jobban ráérnék.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ha van kedved szólj, és mehetünk ATAG-on, illetve hétvégenként századok szoktak repkedni sow-on is. Már tesztelem a 4.01 beta-t, abba is besegíthetsz :)
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Tom írta:Ha van kedved szólj, és mehetünk ATAG-on, illetve hétvégenként századok szoktak repkedni sow-on is. Már tesztelem a 4.01 beta-t, abba is besegíthetsz :)
Lett közben SSD-m most rakosgatok mindent vissza, friss a rendszer. Majd ebben is lehet kell egy kis segítség.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Mármint miben kell help?
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Tom írta:Mármint miben kell help?
A steamet az ssd-re rakjam? Vagy ne?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Én a steamet magát nem oda tenném, csak a játékot, amikor installálod.
A clodban egyébként sok változást nem fogsz látni, gyorsabban tölt be és kész.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Úgy tűnik, hogy az ATAG2 szervere fogja hostolni a BoE campaign-t.
Widukind mondta tegnap, hogy ATAG_JTDwaggal -aki szintén német- megbeszélték, aki továbbította a kérést az atagosok felé. Kérdeztem Grubert is, azt mondta, hogy a megszavaztatta századon belül, és a végeredmény az, hoyg Farberrel nem akarnak közösködni (akinek mondjuk tényleg elgurult valami, tegnapelőtt az atag (!) fórumon indított topikot arról, hogy Gruberék lenyúlták a fórum avatar rendfokozati ikonokat. Mondom neki, ez legalább annyira komoly probléma, mintha az emotikonokat lopták volna el. Ezzel magának sokkal többet árt, mint Gruberéknek... :roll: )
Kép
Válasz küldése