Mini Campaign: Kanalkampf

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Gruber szervez egy mini hadjáratot, ami a BOB előtti Kanalkampf-ot idézi, amikor a németek a csatornán átkelő angol hajókat támadták.

4 hétvégére tervezik, elég kötött pilótaszámmal, kinek van kedve jönni?
Vasárnap esténként menne, most hétvégén kezdődne...
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A war kezdési ideje el lett tolva a TF patch 4.0 megjelenés utánra, vagyis jövő vasárnap indul.

A legutolsó Battle of France Campaign bevetésen a No501 század két pilótája felsőbb utasításra megsértette a refly szabályt, KIA után is gépebe ültek. Annak következményeként, hogy nem csak a pilóták döntése volt ez, hanem a TS-en fent lévő századtársaik is bátorították őket (és ezt később sem tagadták, nem is próbálták kimagyarázni), nem csak a két pilótát, hanem az egész századot hivatalosan figyelmeztették a sowc moderátorok, és egy küldetésre eltiltották a következő online warból.

Sima ügy, szerintem rendben is van ez.

Ezek után Bounder valami olyasmit magyarázott, hogy a küldetés indulása miatti általános rossz hangulat -vagyis áttételesen a szervezők- felelősek ezért, plusz Osprey elküldött mindenkit a picsába, hogy hogy jövünk mi ehhez (mármint a kékek, én pl ebben a döntésben nem vettem részt), az ACG csapat bojkottálni fogja a következő wart (persze csak a zárt fórumban írta ezt, de hát az ilyesmi kiszivárog így vagy úgy). A legnagyobb nyűgje az, hogy a csapat kapta a figyelmeztetést, nem csak a két pilóta.

Hát, részemről ennek csak örülni tudok :)

Farberrel beszéltem este, mondta, hogy az ACG-sek kék századai azért még jönnének, szóval ez az ACG-n belül sem tetszik mindenkinek.


Más hír, az ATAG-osok is bejelentkeztek és 4-6 pilótával részt fognak venni majd a következő War-ban. Ez jó hír, egy ideig elég feszült volt a viszony az sowc és az atag csapat között.
Kép
Avatar
V.4_Pogi
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.03.25. 11:55

Hö-hö, hogy pofára esne ez a majom Osprey, ha az ATAG-osok kitöltenék azt az űrt amit az ő bojkottjuk okoz, oszt soha többé nem látnánk ezt a retkes csaló nagyképű bandát.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Az ATAG-osoknak én is örülök, nem volt jó az a szájhúzás ami egy múltkori anyázás miatt indult (hozzáteszem, azt is Osprey kezdte ATAG fórumon, mikor kollektíve leszarozta az összes ATAG szerveres küldit, erre bannolták őt, Farbert, Voglert és végül Grubert is), hiszen a sowc-on és atagon kívül nincs más csapat akik ennyit tennének a clodért.

Tegnap óta valamennyit árnyalódott a kép, kiderült, hogy a JG27-eseknek is volt egy esetük a legelső küldin, amit felemlegetnek "bezzeg ti is" stílusban. Azt hozták párhuzamba Bounderék, hogy az egyik Jg27-es a legelső küldiben KIA után (safe landing üzenet nélkül) újraindult, ami biztos csak azért nem szankcionáltak, mert egy JG27-es "csalt"...

El kell ismerni, ezt elqrták Gruberék, már akkor tisztázni kellett volna. Az történt ugyanis, hogy leszállás után, kigurulásnál ütközött valakivel JG27_Ziegler a földön, és mindkét repülőgép felrobbant. Mivel az ő gépe még nem állt meg, nem kapott "safe landed" üzenetet. De ő ezt nem figyelte, mondván ez már leszállás után történt (amit a szabályok engednének ugye), és refly-t nyomott. Mikor ez a többieknek feltűnt, kérték, hogy szálljon le és lépjen ki. A dologhoz tudni kell, hogy Ő az idősebb korosztályból van, vietnámban is repült Huey-in, kétszer lelőtték, utána kisgépes pilóta lett. Írta Farber, hogy a levegőben rohadtul nem tud tájékozódni, és állandóan lelövik, de végtelenül jó szándékú, normális ember, akinek eszébe nem jutna csalni. Mikor kiderült, hogy nem volt szabályos amit csinált, ki is lépett azonnal.

Mivel szerintük ez nem volt csalás, és akkor még nem voltak kijelölt adminok sem, sem foglalkoztak az üggyel. A gond csak az, hogy ebből a vörösökhöz nem jutott át semmilyen infó, csak annyi, hogy a jg27-esek "csalhatnak".

Egyébként Osprey-nek sem azzal volt baja, hogy a két pilótát büntessék, hanem hogy az egész század kapott figyelmeztetést. De bakker. Öten repültek az 501-esek közül, Osprey állítólag ott sem volt, a maradékból kettő szabályt szegett, a többiek meg biztatták őket, akkor mi a rákot csodálkozik, hogy kollektíven kaptak figyelmeztetést?

Na mindegy, a Kanalkampf futni fog nélkülük is. Amit fontos tudni, hogy ebben a warban nincs refly, nincs tartalék. Csak az repül, aki előre szól. Ha nem töltjük föl az összes igényelt széket, akkor az induláskor ki lesz adva másnak is. A Kanalkampf hadjáratot négy hétre tervezik, és elsődleges célja a küldetést irányító scriptek, statisztika tesztelése. Utána jön majd az angolok tervezte nagy BoB-os hadjárat. Közben meg majd elkezdük tervezni a BoF-hoz hasonló, összfegyvernemi hadjáratot. Akkor már lesznek vezethető tankok és iránítható légévdelem is :)
Kép
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

Én jönnék erre a War-ra is, ha beférek.

Az előzőekhez hozzászólva:
Ha rajtam múlna, akkor az összes olyan századot, akik direkt szabályt szegnek, és még utána nekik áll följebb kibannolnám a p*csába.
Nem egy küldetésre, hanem arról a War-ról véglegesen.
Miután a századtagok viselkedése alapján ítélek meg egy századot véleményem szerint ez így lenne korrekt.
Azután majd a bannolt század elintézi belső körben, hogy mi is legyen a szabályt szegő, vagy nagypofájú századtaggal, aki miatt a bant kapták.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Savas írta:Én jönnék erre a War-ra is, ha beférek.

Az előzőekhez hozzászólva:
Ha rajtam múlna, akkor az összes olyan századot, akik direkt szabályt szegnek, és még utána nekik áll följebb kibannolnám a p*csába.
Nem egy küldetésre, hanem arról a War-ról véglegesen.
Miután a századtagok viselkedése alapján ítélek meg egy századot véleményem szerint ez így lenne korrekt.
Azután majd a bannolt század elintézi belső körben, hogy mi is legyen a szabályt szegő, vagy nagypofájú századtaggal, aki miatt a bant kapták.
Pontosan.
Láttam néha a Kwaitek nevű fiatalembert, az 1946-ban nem volt ő valami legendás cheater?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ezzel én is egyetértek. Mondtam is Grubernak, hogy látja, az engedékenység, mikor két vagy három küldivel ezelőtt, amikor Osprey a refly megszegéssel "akarta felhívni Gruber figyelmét, hogy nincs elég vörös" (röhej volt az is), akkor is ban helyet újrajátszottuk a küldit, az mekkora faszság volt tőlünk. Mert mit ért el vele? Semmit. A vörösök rinyálása utána is ment, és utána is csaltak. Ott belengették a vörösök azt, hogy kollektíve elhagyják a wart, akkor az összes német szd pk arra szavazott, hogy játsszuk újra. Csak én voltam a renitens, aki azt mondta, hogy aki csalt, az egy hét ban, a többi játszhatja a soron következő küldit. Ez a war elhagyás meg hülyeség, ha el akar menni úgyis el fog, de akkor kb abbahagyja a clodot is, mert atagon kívül máshova úgysem mehet (onnan meg bannolva van osprey, szal akkor ő mivel is fenyegetőzik?).
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_NateDog írta:Pontosan.
Láttam néha a Kwaitek nevű fiatalembert, az 1946-ban nem volt ő valami legendás cheater?
A 303-asok voltak a legendás kis görények, Pomidor meg társai (ha jól emlékszem a nickre, rég volt már). Kwaitek nem tudom, hogy lengyel-e, ő azzal szerzett kétes hírnevet magának, hogy az 1946 HSFX-es Spitek FM-jét ő kalapálta össze. Soha olyan jók nem voltak a Spitek, mint azután.

Buzzsaw-ot is győzködte épp pár napja a TF beta topikban, hogy a Spiteknek a motor melegedést ne a gépkönyvek alapján csinálja meg, mert az abban leírt értékeket a pilóták rendszeresen megszegték, és "soha semmi bajuk nem lett". Szerencsére Buzzsaw rövid úton elküldte a rákba.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Az SOWC fórumon hivatalosan is beírták a szabályokba, most már nem fakultatív az, hogy az egy csoportban repülő pilóták a közös prefixet a neveikben is használniuk kell, és ez a név nem lehet más, mint amivel az online hadjáratban repülnek!

Nekünk ez azt jelenti, hogy aki repülni akar, az az [MKHL] -t a neve elé kell, hogy tegye a SOWC fórumon is és a Steamen is. Próbáljuk egységesen megoldani, ne legyen space a prefix és az eredeti név között plíz.

Egyenlőre akik jelentkeztek a következő WAR-ra:
[MKHL]101/7_Savas
[MKHL]77.PX_Dumbo
[MKHL]Kobold
[MKHL]V.4_Pogi
[MKHL]VO101_Tom

Ha van még más, aki szintén repülne, még most szóljon, egyenlőre 6-8 helyet kértem (ami mondjuk nem jelenti azt, hogy annyit kapunk is...), és a listát le kellene adnom minél előbb, mert minél tovább várunk, annál kevesebb lesz a hely. Főleg akik az eddigi warokban részt vettek (Mortuus, MMaister, Nate (kártyafüggő, tudom), TB, tvr, Safi, TOmCSI, Huba) nyilatkozzatok plíz, hogy akartok-e jönni vagy sem (Stuka pilóták is jöhetnek, nem csak vadászok). Ha TS-en látjátok egymást, akkor közvetítsétek ezt a kérést tovább légyszi...
Danke.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Mennék persze, de a vgam még szervizben van. Ez a hét vége vagy jövő hét eleje az ígéretek szerint.
Avatar
V.4_Safi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.11.23. 20:01

Hát ha épp nem du. a hetem ( mint pl. a múlt hét ) reppennék én is ha beférek.
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Előzetesen jelentkezem én is!
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

A 303-asok legendás chute killerek voltak. Volt pár szemétláda köztük. A lengyelekbe vetett hitemet komolyan megingatták...
Avatar
VO101_Mortuus
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2007.10.28. 15:17

Én most sem merem ígérni, hogy jövök. Az elmúlt hónapban asszem tudtam 2x Flakonozni, oszt annyi volt a fláj, pedig nyomnám ezt is, azt is...
Kép

Amit ma megtehetsz, azt holnap is.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Oké, Tazar és Nate is a listán van, Safi és Mortuus, te meg jöttök amikor tudtok. Ez a lista csak a létszámhoz kell, hogy kb mennyit igényeljek.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nicket ne felejtsétek el átírni a fórumon is és a Steamen is!
Kép
Huba bá
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.12.07. 16:28

Ezt a hétvégét most kihagyom, de a következőn sanszos, hogy leszek.
Avatar
Dumbo
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.11.20. 19:24

Üdv:)
A nickemet [MKHL]_Dumbo névre állítottam mindenhol, így add le légyszi Tom. Lesz ma küldi?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A legelső küldetésben elvesztettünk 18 pilótát (laucher crash, KIA, MIA, POW), és a német oldal lelőtt 13-15 gépet. Nem túl fényes. Az viszont, hogy az MKHL lelőtt több mint 9 gépet 1 saját veszteséggel, az viszont részünkről qrvajó eredmény, bár még a statot nem láttam, hogy a 9-ből mennyit számoltak el.

Hétvégén ki jönne? Mennyi helyért lobbizzak?
Kép
Huba bá
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.12.07. 16:28

Megyek!
Válasz küldése