Thursday mission

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

A bombázók kísérete nem tudom hol volt, de mi jól besz*ptuk, az biztos.
Bombereket beküldték 3000méteren, irányon.
"Jó" kis fighter sweep volt, amint a célterület fölé értünk, és belekezdtünk a légiharcba, pár perc múlva ott voltak a bombázóink is.
Az hogy a hurrikán még legalább 10 percig repül miután kigyulladt, egyenesen vicc.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Sanyo TS-e nem megy valamiért, SOWC TS-en vagyok fent, most olvasom az esti repülési tervet. Lesz repülés, szóval gyertek.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Mai küldetésnek megkaptam a briefing-jét.

Von: Oberkommando der Luftwaffe
An: Staffelführer

Briefing
Aug 8, 1940 - 08:45

A Dungeness-i konvoj majdnem teljes megsemmisítésével ideiglenesen véget ért a csatorna-csata. 29-én az angolok feladták a Doveri hadikikötőt. Az utóbbi két hétben a csatornán áthaladó hajóforgalom gyakorlatilag nullára esett le. A 17-es direktíva szerint Augusztus 1-étől a Luftwaffe feladata a RAF megsemmisítése. Az elmúlt időszak rossz időjárása miatt az "Aldertag" Augusztus 10-ére lett halasztva. Mielőtt azonban erre fókuszálhatnánk, egy olyan célpont került képbe, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Talán a lecsökkent német légi aktivitásnak köszönhetően az angolok az éj leple alatt próbáltak egy konvojt átjuttatni a Doveri szoroson. A Freya egység természetesen könnyedén felfedezte Cap Griz Nez-nél, és számos búvárhajó hajtott végre hajnali támadást, mely során számos hajó elsüllyedt. Richtofen tábornok stukáit utasították, hogy a nyugati irányba tartó konvolyt most már semmisítsék meg.

A találkozásra az 54 db (!) stukával az StG3 és StG77 kötelékéből Cherbourg (AC07) fölött 3900 méteren 09:10-kor kerül sor. Brighton mellett az AN19 koordinátán fogják a hajókat elérni, 09:35 körül. A támadás után a Stukák dél felé veszik az irányt, Caen (AL02) irányába 750 méteren.

6./JG26_Werra


Térkép:
Image

Időpontok (Magyar idő szerint):

19:30 - átmegyünk ACG TS-re
20:00 - Briefing
20:30 - Felszállás

Az MKHL a Zöld (Lime - Green) csapatba lett osztva. A feladatunk a bombázók előtt a tisztogatás, a Fighter-sweep lesz, felszállás Plumentot-ból.

A Luftwaffe további századai a következő rajokba vannak osztva:

Sárga (Banana - Yellow). Magas kíséret. 6./JG26, 5./JG26, 5./JG27 van beosztva. Octeville Sur Mer-ből szállnak fel

Vörös (Tomato - Red). Közeli kíséret. JG4, 4./JG54 van ide rendelve. Crepon-ből szállnak fel

Kék (Blueberry - Blue). Bf 110, Ju-88, Br.20, He111 human bombázók. 3-4000 méter között mennek majd. Az orosz Group 129, és a német StG2 századok viszik ezeket. Thewille-ból szállnak fel.

Kérjük, hogy a kezdési időpontokat mindenki tartsa be.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Most szólt Werra, nem lesz 54 stuka, hanem csak kevesebb.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Hogy ment? Én nagyon fáradt voltam, ezért nem jöttem.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Hatan voltunk magyarok (Pogi, Safi, Tomcsi, Savas, Kobold meg én), Sweep mission volt. Pogi odafelé oil gasket leak-et kapott, öten emelkedtünk tovább. 8000-en mentünk be a légtérbe, 7-8000 között helyiztünk a hajók felett, mikor 5500-on bejött alánk 4 Spit. Elkezdődött a légi harc, folyamatosan nyomtuk őket lefelé, amikor 2. lépcsőben 6000-en bejött pár újabb Spit. Azokra reagálni kellett, bár kicsit magasabban voltak mint mi. Próbáltunk szeparálódni és emelkedni, de ez nem mindenkinek sikerült. Harcoltunk velük, végül minden Spit elfogyott/leborított, épp akkor mikor a Stukák jöttek bombázni. Akkorra már egyedül voltam ott, hozzácsapódtam a JG26-osokhoz, lementünk 1000-re, de több enemy-t már nem láttunk. A Stukákkal együtt indultunk haza, és leszálltunk Le Havre-ban.

A végső mérleg: 4 kill-t kaptunk meg, ezzel szemben Savas PK-t kapott, Tomcsi és Safi sérült géppel hazaértek, Pogi még ez elején kényszerleszállást hajtott végre, Kobold a hajók felett ugrott, én hazaértem.

A veszteségek ellenére a küldi sikeres volt abból a szempontból, hogy a Spiteket lefoglaltuk, lenyomtuk alacsonyra, a Stukák bombázhattak, és jelentősebb veszteség nélkül hazajutottak. A küldi felétől a végéig harcban álltunk, ha jól számoltam kb 10 Spitet lövöldöztünk meg, amiből 4 killt kaptunk meg a statban.

A saját veszteségeket nemtom hogy ki lehetett-e volna védeni, Savi és Safi is kb egy időben kapta a hat órájába közel a Spitet. Én Savit láttam, de nem értem oda időben, PK-t kapott (aki támadta, azt azért lelőttük). Safit is ekkor lövöldözték meg, Tomcsi korábban egy szemberepülésnél kapott találatot, Koboldot nem tudom, hogy milyen szituban kapott sérülést. Talán legközelebb azzal lehetne ezt megelőzni, hogy amikor pár gép kiesik, akkor nagyobb fegyelemmel a géppárok újra rendeződnek, és védik egymást. De amíg a lenti Spitekkel harcoltunk, ez nem tűnt fontosnak, mert nagy volt az előny, amikor a 2. hullámuk bejött, akkor viszont már nem volt erre idő.
Kép
Avatar
V.4_TOmCSI
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2013.06.27. 14:02
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Tom öt órájában voltam mikor megjelent előttem alattam a kontakt. Nyomtam előre (öreg hiba) de túl későn tudtam csak azonosítani. Csak egy másodpercig tüzeltünk egymásra mégis elég volt ahhoz hogy azonnal elkezdett rázni a hajtómű így kiváltam a harcból. Többet kéne gyakorolni a géppárban történő tevékenykedést mert így eléggé dogszerver hangulata volt.
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

Én simán elbénáztam, rosszul mértem fel a Spit energiáját.
Legközelebb jobban figyelek.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Most tutira nem leszek csütörtökön, programom van.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Visszajött Werra a nyaralásból, megint lesz csütörtöki repülés. Erre jön valaki?
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Tom írta:Visszajött Werra a nyaralásból, megint lesz csütörtöki repülés. Erre jön valaki?
Én szerintem igen.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Mai küldetésnek megkaptam a briefing-jét.

Von: Oberkommando der Luftwaffe
An: Staffelführer

Briefing
Aug 1940 - Hellfire Corner v1.2

Amit Weygand generális a Franciaországi Csatának nevezett, annak vége. Arra számítok, hogy az Angliai Csata hamarosan kezdődik - Winston Churchill.

Kék briefing

Stukák: Meg kell semmisíteni a RAF légi bázisát Manstonnál (AX26.3), fókuszálva a repülőgépekre, hangárokra és az északi szélén elhelyezett műhelyekre.
Vadászok: Védeni kell a Stukákat.

6./JG26_Werra


Időpontok (Magyar idő szerint):

19:30 - átmegyünk ACG TS-re
20:00 - Briefing
20:30 - Felszállás

Az MKHL a Zöld (Lime - Green) csapatba lett osztva. A feladatunk a bombázók közeli védelme (nahe bei den Beombern) lesz 3-4000 méterről. Felszállás Peuplingues-ből (BA21).

A Luftwaffe további századai a következő rajokba vannak osztva:

Vörös (Tomato - Red). Fighter Sweep, bombázók előtti tisztogatás. 5./JG26, 5./JG27, JG5 van ide rendelve. Calais Marck-ból (BC21) szállnak fel

Sárga (Banana - Yellow). Magas kíséret (Höhenschutz) 5-6000 méterről. JG4, 4./JG54, 6./JG26 van beosztva. Audemberg-ből szállnak fel (BA20).

Kék (Blueberry - Blue). Ju 87 human bombázók. 3-4000 méter között mennek majd. Calaisnál találkoznak a vadászokkal 20 perccel a kezdés után. Az orosz Group 129, és Group 130 századok viszik ezeket, de aki bombázni akar, beszállhat. Oye Plage-ből szállnak fel (BC21).

Kérjük, hogy a kezdési időpontokat mindenki tartsa be.
A whisperek legyenek beállítva.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Végeredmény? Ennek a warnak sincs statja?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Hát nemtom. A SOWC stattal mostalában elég sok gond van, de a legnagyobb baj, hogy VOgler lakását feltörték míg ő nyaralt, elvitték a laptopját, minden szarra együtt, ezért most elég alapról építkezik. Majd rákérdezek nála, hogy ezzel mi van, mikor lesz működő stat.

A csütörtöki repülések végeredményei egyébként a normál public szerver statjában kellene benne lennie, a küldi neve árulja el, hogy melyik volt az.

Miután leléptél utána nem sok minden történt, mi is hazamentünk és leszálltunk.
Kép
Avatar
V.4_Pogi
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.03.25. 11:55

Urak!

Mi lesz a mai küldivel,megyünk?

Nate esetleg tudnál jönni összekötőnek?

~S~
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

V.4_Pogi írta:Urak!

Mi lesz a mai küldivel,megyünk?

Nate esetleg tudnál jönni összekötőnek?

~S~
Ma elég sok kutya összejött tréningre, nem ígérem biztosra, attól függ mikor végzek.
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

Megyünk hát, de hogy mit csinálunk,azt nem tudom.
V.4_Pogi írta:Urak!

Mi lesz a mai küldivel,megyünk?

Nate esetleg tudnál jönni összekötőnek?

~S~
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Csütörtöki repülésre ki jön?
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Tom írta:Csütörtöki repülésre ki jön?
Leszek!
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_NateDog írta:
VO101_Tom írta:Csütörtöki repülésre ki jön?
Leszek!
Változott a programom, rakjatok át a "talán leszek"-be.
Válasz küldése