Thursday mission

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Holnapi küldetésnek megkaptam a briefing-jét.

Von: Oberkommando der Luftwaffe
An: Staffelführer

Briefing
July 14, 1940 - 14:55

Pár napig a Luftwaffe a rossz idő miatt a földre kényszerült, de az időjárás javul. Az angolok egy újabb konvojt vezetnek a csatornán át, keletre. A IV./LG1 Stukái próbálnak meg minnél több hajót a csatorna fenekére küldeni.

A IV./LG1-el a találkozóra 3000 méteren Calais fölött (AX22) 15:20-kor kerül sor. Az ellenséges konvojt Folkestone közelében fogjuk keresni. A Stukák a támadás után 1000 méteren veszik az irányt Wissant-on át (BA20) St Omer-ig. Nem engedhetjük meg a Stukák elvesztését, ezért az elsődleges feladat a vadászvédelem biztosítása.

6./JG26_Werra



Időpontok (Magyar idő szerint):

19:00 - gyülekező PcPilot TS-en
19:30 - átmegyünk ACG TS-re
20:00 - Briefing
20:30 - Felszállás

Az MKHL a Zöld (Lime - Green) csapatba lett osztva az 5./JG26 és az 5./JG27 pilótáival együtt. A feladatunk a bombázók közeli kísérése lesz 3-4000 méterről, ahogy a legutóbb. Felszálló repülőtér Peuplingues (BA21) (Calaistól nyugatra a 2. repülőtér).

A Luftwaffe további századai a következő rajokba vannak osztva:

Vörös (Tomato - Red). Sweep. Tisztogatás a bombázók előtt. Egyenlőre nincs század hozzárendelve.

Sárga (Banana - Yellow). Magas fedezet. 5-6000 méter. JG4, 2./JG51, 6./JG26. Audenbergből szállnak fel a BA20-ból.

Kék (Blueberry - Blue). Stukával repülnek, az AI-kkal Calais fölött találkoznak, velük együtt repülnek majd. Az STG2 század vállalta ezt a feladatot. Oye Plage-ből szállnak fel a BC21-ből.

A küldetés nem ígérkezik túl hosszúnak, ezért kérjük, hogy a kezdési időpontokat mindenki tartsa be.



Holnap ki fog jönni? Egyenlőre 10-12 gépet foglaltam le az MKHL-nek.

Image
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Bevetésre jelentkezem!
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

Én is jövök.
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

A briefing nincs fenn a SOWC honlapján, lehet, hogy csak a parancsoki topicba lett felrakva? Nem fogják tudni a pilóták, hogy mi a feladat.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A 20-i küldetésre ki jönne? Kéne valami létszámot mondanom...
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Tom írta:A 20-i küldetésre ki jönne? Kéne valami létszámot mondanom...
Én jönnék.
Avatar
V.4_Pogi
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.03.25. 11:55

Én is jönnék.
Huba bá
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.12.07. 16:28

Erre most nem fogok tudni jönni.

Amúgy egy sima be nem jelentkezett látogató is meg tudja nézni a ts3-as topikot.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

ok.

TS témát töröltem. Nem is néztem, hogy jelszó, meg minden bele volt írva...
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Megdöglött az akksim a mobilban, amíg nem hozzák ki az újat, nem vagyok mobilon elérhető.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Mai küldetésnek megkaptam a briefing-jét.

Von: Oberkommando der Luftwaffe
An: Staffelführer

Briefing
July 24, 1940 - 11:00

Mai nap folyamán reggel 08:00-kor támadást indítottunk a Temzén hajózó konvojok ellen. Bár a hajók nem sérültek, a vadász védelem számos Spitfire-t lelőtt. A "kanalkampführer" vagy más néven "Kanalkafü Oberst Fink" úgy döntött, hogy ismét próbálkozunk.

A II.KG3 kötelékébe tartozó Do 17 támadják a Temze torkolatánál keletre hajózó flottát. A II./KG3-al a találkozóra Calais fölött (BB21) 3000 méter magasan 11:20-kor kerül sor. Északnyugati irányban repülnek a céljuk felé az AX26-ba. Bombaoldás után nyugatra az AV26-ba repülnek, onnan fordulnak délkelet felé. Visszaúton a megmaradt bombáikat rászórják Dóverre (AX23), majd Wissant rintésével (AX26) hazarepülnek. Ha elvesztitek a bombázókat, akkor vagy a célterület fölött (AX26), vagy Dover fölött (AX23) van a gyülekező légtér, ahol egyúttal a légtér biztosítását is ellátjátok, fedezve a bombázókat

6./JG26_Werra


Térképet megint nem rajzoltunk, mert felesleges. Temze torkolatában vannak a hajók, és ennyi.

Időpontok (Magyar idő szerint):

19:00 - gyülekező PcPilot TS-en
19:30 - átmegyünk ACG TS-re
20:00 - Briefing
20:30 - Felszállás

Az MKHL a Sárga (Banana - Yellow) csapatba lett osztva. A feladatunk a bombázók magas kísérése lesz 5-6000 méterről. Felszálló repülőtér Audenberg (BA20).

A Luftwaffe további századai a következő rajokba vannak osztva:

Zöld (Lime - Green). Közeli kíséret, 3-4000 méterről. JG.4, 2./JG51, 6./JG26 van beosztva. Peuplinguesből szállnak fel (BA21)

Vörös (Tomato - Red). Humán bomber kíséret. 5./JG26, 5./JG27 van ide rendelve. Calais Marck-ból szállnak fel (BC21)

Kék (Blueberry - Blue). Stukával repülnek, az AI-kkal Calais fölött találkoznak, velük együtt repülnek majd. Az STG2 és a Group 129 századok vállalták ezt a feladatot. Oye Plage-ből szállnak fel a BC21-ből.

Kérjük, hogy a kezdési időpontokat mindenki tartsa be.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Ennek van valahol a statja?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Utánakérdezek. Werra annyit mondott tegnap, hogy megint beszart a stat szervere. A másik online warra egyébként átdolgozzák majd teljesen ezt a bugos szart.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Csütörtöktől szombatig nem leszek itthon, ergo nem tudok jönni a csütörtöki reppenésre sem. Írtam Werra-nak, hogy a Magyarokat most ne tegye másokkal egy kötelékbe, hogy ha nem lesz senki aki angolul tudna velük kommunikálni, abból ne legyen gond.

Erre írja, hogy lehet, hogy nem is lesz több ilyen csütörtöki repülés, mert kilépett az acg-ből, összeveszett Osprey-val (igen, azzal az Osprey-val), aki elkezdte mindenféle faszsággal vádolni őt miközben TS-en sem volt, végül bannolták az acg szerveréről :/

Most kérdeztem Grubert, hogy mi is volt ez, én kétlem, hogy Osprey-nak egy közösségi támogatásból, közösség által összedobott szerverről joga lenne bárkit alapos indok nélkül kidobni (hogy Werra alapítani akart egy saját századot, az nem "alapos ok" szerintem). Gruber még nem válaszolt, majd írok hogy mi is van most.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Na, Gruber annyit válaszolt, hogy az (Osprey vezette) ACG-ből ők is ki lettek rúgva több mint egy hónapja, szóval részükről biztos, hogy nincs Werra bannolva sehonnan. Azt a szervert, amin a küldetések futnak, annak a tulajdonosa az 5./JG27, a szerver fizikailag is Farber házában van. Osprey egyedül azt a teamspeak szervert üzemelteti, amin fent szoktunk lenni, egyedül a TS-ről dobhatna ki bárkit, de elvileg onnan csak Werra admin jogát vonták meg, a belépési jogát nem. Az meg akkor így nem sok vizet zavar, nincs akadálya, hogy Werra tovább szervezze a csütörtöki repüléseket, de nem tudom, hogy ki mennyire sértődött be és mikorra nyugszanak le.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Mai küldetésnek megkaptam a briefing-jét.

Von: Oberkommando der Luftwaffe
An: Staffelführer

Briefing
July 25, 1940 - 14:30

A hatalmas hajó és vadászgép veszteségeik ellenére az angolok továbbra is hajókonvojokat küldenek a csatornán át. A mi vadászveszteségünk is komoly, de a csata igazán el sem kezdődött. A vadászgépeinket kímélni kell, ezért csak akkor szabad harcba kezdeni, ha a kimenetele számunkra biztosan kedvező lesz.

II./KG76 kötelékébe tartozó Ju 88-asok Dungeness nyugati részén intéznek támadást a hajók ellen. A II./KG76-al gyülekezés Wimereux fölött, 14:50-kor, 3300 méteren (AZ19, Boulogne-tól pár km északra). Az AW21-es koordinátába támadnak, melyet az előre küldött sweep kötelék biztosít. Miután a ju-88-asok bombáztak, Az AV20 felé, délnyugatra veszik az irányt, majd onnan fordulnak 1000 méter magasan Boulogne felé. Ha ma sikeresek leszünk, a csatorna a mienk lesz! Mint mindíg, ha elvesztitek a kontaktok a bomberekkel, a Tab 4-1 menü segítségetekre lehet.

6./JG26_Werra


Térkép:
Image
Időpontok (Magyar idő szerint):

19:00 - gyülekező PcPilot TS-en
19:30 - átmegyünk ACG TS-re
20:00 - Briefing
20:30 - Felszállás

Az MKHL a Zöld (Lime - Green) csapatba lett osztva. A feladatunk a bombázók előtt a tisztogatás, a Fighter-sweep lesz, felszállás Ligescourt-ból. Mivel én nem leszek, azt kértem, olyan feladatot adjanak, amihez a legkevésbé szükséges kommunikáció a többi századdal. Annyit azért jó lenne, ha chaten írnátok, vagy TS-en mondanátok, ha kontaktokat láttok, és ha olyan a szitu amit jó ha tudnak (angolok eltűntek, vagy épp nektek kellett lelépni, netán ott az egész angol légierő). Tibi azt mondta, hogy elképzelhető, hogy tud jönni, ha így lesz, akkor ő majd letárgyalja Werra-ékkal.

A Luftwaffe további századai a következő rajokba vannak osztva:

Sárga (Banana - Yellow). Magas kíséret. 6./JG26, 5./JG26, 5./JG27 van beosztva. Marquise-ből szállnak fel

Vörös (Tomato - Red). Közeli kíséret. JG4, 2./JG51, 4./JG54 van ide rendelve. Desvres-ből szállnak fel

Kék (Blueberry - Blue). Bf 110, Ju-88, Br.20, He111 human bombázók. 3-4000 méter között mennek majd. Az oroszok, a Group 129 század viszi ezeket. Tramencourt-ból szállnak fel.

Kérjük, hogy a kezdési időpontokat mindenki tartsa be.

A pumaszállásra csináltam egy oldalt, amiről a cache mappában lévő egyedi festéseket lehet indulás előtt bemásolni, hogy ne játék közben töltögessen: Skinpack
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Ha nagyon muszáj alapszinten én is el tudok velük kommunikálgatni.
Avatar
V.4_TOmCSI
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2013.06.27. 14:02
Tartózkodási hely: Gyöngyös

A tegnap esti küldetés nem épp úgy alakult ahogy meg volt hirdetve de ettől függetlenül jó móka volt.Mikor megláttuk hogy valami okból kifolyólag rombolókkal kéne menni kitört TS-en egy kisebb palota forradalom.Nate hamar tisztázta hogy ez nem az a kerékpár amit tekerni akarunk áttelepültünk Coquelles-be. Ott bepattantunk az Emilekbe és jó szokásunkhoz híven ökörhugyozás alakzatba elértük a célterületet amit egész az ellenséges kötelék megérkezéséig biztosítottunk. Egész addig míg nem találkoztunk egy lelőhetetlen Hurkánnyal. Folyt mindene,kigyulladt,elaludt,füstölt elállt és mindeközben sorra húzta utánunk fölfelé a szűkített fordulókból. Egy képzeletbeli beszélgetés így hangozhatott a hurkányt terelgető kollégánál:
- Mond kisfiam nem szidnak téged ilyenkor a többiek?
- Engem nem édesanyám de magát annál inkább!
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

:mrgreen:
Én valakivel sajnos ütköztem saját oldalról.
Válasz küldése