Battle of France Campaign

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Oké, végülis mindegy, hogy mi volt az előzmény, én azt gondolom, ha a clodban angol gépek magasabbról meglepnek, akkor nagy mázli kell, hogy megúsza az ember. A 8db .303-assal meglőnek messziről is, kimanőverezni őket nehéz, ha meg 2v1 vagy még rosszabb arányban maradsz, akkor főleg esélytelen. Egyedül abban lehet bízni, hogy lelép az ember és ha nem tud vagy nem akar követni akkor örülünk. De ha magasabbról jött, és eleve több energiája volt, akkor simán követhet is.
Kép
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

A szituáció a következő volt:

Beauvais felé repültünk. Fél szektorra voltunk a várostól délre, amikor megláttuk a magas kontaktot a város felett bal körön kondenzen.
Mondtam, hogy tartjuk az irányt, és emelkedünk tovább, közben szemmel tartjuk a madarat. Pogi a kilenc órámban, Kobold az ötömben -állítólag- jó ötszáz méterre tőlünk. Egyszer csak nyomjelzők surrannak el a három órámban, ötven méterre tőlem. Kiabálok a rádióba, hogy támadnak minket, Kobold jelenti, hogy kapja a hatot.
Pogi egyből csűri jobbra a gépét, én pedig balra, cross turn-t csinálunk.
Pogira mondja rádión, hogy ráragadtak húzza a taknyot. Meglövöm a mögötte lévő hurkányt, aki ezután leborít balra. Mondom Poginak induljon el hazafelé, aki nyugtázza a vételt. Egy jobb palást után meglátom, hogy hárman ülnek mögöttem.
Elkezdem lenyomni, púzom sincs, hogy milyen irányba, az iránytű eszeveszetten pörög.
Bedöntöm a gépet 2k-n, egy vörös mögöttem. Bedöntöm 1k-n, még mindig mögöttem. A város felett négy gép magasan. Ollózok, eltalál, olajhűtő kilyukad, a motor kiköpi az olajat, ollózok emelőben, PK-t ad, anyázok, habzik a szám, kilépek, rágyújtok, szisszentek egy sört.

Kb ez történt, legalábbis ennyi maradt meg abból az esti repülésből.

Amire rájöttem, hogy nem kell nekem köteléket vezetni, hisz úgyis tök hülye vagyok hozzá, meg az is biztos, hogy túl sok szó esett már erről az ominózus estéről.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Én nem mondtam, hogy ez a te hibád lenne, ha én vagyok elöl, és úgy lepnek meg, akkor valszeg ugyanez történik. Én csak azt mondom, hogy így kívülről ez nem tűnik akkora dolognak, hogy innentől már ne is gyere többet (inkább forrald a bosszút :icon_crazy: ). Elismerem, az nagyon bosszantó, ha a vezérként arra számítasz, hogy legalább a hátsód fedezve van, aztán kiderül, hogy mégsem. De ha belegondolsz ez megtörténhet akkor is, ha a kísérők a helyükön vannak, csak épp más légteret figyelnek épp. Amikor magasról esnek mögéd, az a legszarabb...

Arról viszont érdemes lenne majd beszélni, hogy milyen formációt próbáljunk bevezetni akkor, ha az átlagnál alacsonyabban kell a légtérben járőrözni. Valami széthúzott, egymást figyelő double attack féle lenne jó. Kérdés, hogy a gyakorlatban mi működik.
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

VO101_Tom írta:Vasárnapi repülésre ki jön?
Jönnék én is, ha még lehet jelentkezni.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

1/3_vszd_Tazar írta:
VO101_Tom írta:Vasárnapi repülésre ki jön?
Jönnék én is, ha még lehet jelentkezni.
Persze, lehet.
Kép
Huba bá
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.12.07. 16:28

Ahogy írtam steamen, jövök én is.
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

Eldöntöttem, én is jövök. Hagy hulljon a férgese. :)
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Savas írta:Eldöntöttem, én is jövök. Hagy hulljon a férgese. :)
Na. Helyes.
Avatar
VO101_Mortuus
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2007.10.28. 15:17

Maira még ér jelentkezni?
Tibi is jönne, és Stukkert vinnénk.
Kép

Amit ma megtehetsz, azt holnap is.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Lehet lehet, de nemtom mennyi gépünk lesz kezdéskor. Ha nincs mindenkinek, akkor max várni kell míg kihullik valaki.
Kép
Avatar
VO101_Mortuus
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2007.10.28. 15:17

Ok, király!
Kép

Amit ma megtehetsz, azt holnap is.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Na már biztos hogy tudok jönni, hazaértem. Van valami mai terv?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Köszi a mai repülést, elejétől végéig izgalmas volt. Az utolsó 15 percben indított Stuka támadás nagy siker lett, a vörös erődítmények kibombázása nélkül a tankokat hiába is támadták volna Farberék, gyakorlatilag nem számított volna mit dobnak ki. Ezzel, hogy az erődítményt a vége előtt 6 perccel kidobtuk, aztán a tankokat is az utolsó két percben, ezzel sikerült azon a fronton is előre nyomulni, igaz csak két szektort, de ezzel pont elvesztették a tartalék páncélosaikat, és inaktívvá tettük a két Beuvais-i repülőteret. Később mondták DUI-ék, hogy ők is úton voltak Ju 88-asokkal, de valszeg nem értek volna oda időben. Így még nagyobb szerencse, hogy eltévedtem :icon_crazy:

A B útvonalon is 2 szektort haladtunk előre, sajnos az A szektorban vissza kellett vonulni az AW10 szektorig, Dieppe repülőterét visszaszerezték, de továbbra is inaktív marad.
(A térképen egyenlőre az AV09-ben jelzi a checkpointot, ez javítva lesz).

A veszteségeket sajnálom, a Spitek megint magasan jelentek meg ott, ahol már nem vártuk őket :/
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Halihó!

Lesz vasárnap forduló? Most biztosra tudom ígérni magam.

S!
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Lesz. A tervet majd hétvégén feltolom ide.
Kép
Kobold
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.06.06. 16:53

VO101_Tom írta:Lesz. A tervet majd hétvégén feltolom ide.
Ha lesz hely, mennék én is. Köszi.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A mai feladat járőrözés lesz, elsősorban BD04-ben. Ott fel kell deríteni a földi csapatokat is az oroszok számára.

A harmadlagos cél is van tervezve, Crecy repülőtér bombázása Stukákkal. Addig még rengeteg dolog történik, majd küldetés közben kialakul, hogy ebből mi lesz.

Itt az angol briefing és a 2. oldalon ott a térkép is.
http://sowc.forumotion.co.uk/t555-18082013-briefing
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Köszönöm a mai reppenést, ma is izgalmas volt.

A bevetésen a C fronton előrenyomultunk egészen a végéig, bevettük Beaumont-Sur-Oise-t. A 10 hetesre tervezett hadjárat felénél a térkép így néz ki (B-nél visszavonultunk 20 km-t, A változatlan).
A war-t az angolok gyakorlatilag elvesztették, a további hetekben (kettő hétig még biztosan) azon kell dolgozniuk, hogy a vereség minél kisebb legyen, nekünk meg azon, hogy minél teljesebb.

Rajtunk nem fog múlni 8-)

Image
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Jó volt nagyon, főleg izgalmas volt a kezdés!
Ami picit felbosszantott az az hogy megint hasra kellett dobnom a messzát mert összefosta magát a motorom, persze azért mivel megint minimális találattal lőtték el a hűtőmet (egy koppanás és kész), ez remélem az új patch után egy sokkal ritkább esemény lesz.
Az külön hab volt a tortán, hogy gyakorlatilag a messzerektől menekültem a spittek felé-alá, mert pontosan ellentétesen értelmeztem a szituációt, miután elveszítettelek. :mrgreen:
Válasz küldése