AWC bevetések

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_tvr írta:Arras kibombázásánál nem voltak ott saját vadászok?
De, elvileg hat gép volt ott.
Kép
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

Csak mert én is a 6 gépre emlékeztem. Annyi géppel viszont már lehet valamit kezdeni. Némi veszteségnek itt-ott lászódni kellene.
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

VO101_tvr írta:Csak mert én is a 6 gépre emlékeztem. Annyi géppel viszont már lehet valamit kezdeni. Némi veszteségnek itt-ott lászódni kellene.
Ha a vadászok korábban mentek be magasan Arras fölé, simán megzavarhatták a Messzereket. Nincs sok lehetőség, ha nyomás alatt tartják a védővadászokat.

Marquise West-nél sem volt egyszerű a szituáció. Amikor megláttam az északnyugati csücsöknél az öt Blenheim-et alacsonyan, és rájuk csaptunk, csak a vörösökön múlt, hogy rossz repteret dobtak. Az első rácsapásom után két perccel más három Spit lógott a nyakamban. Energiafölényből csapkodtam a bombázót. Mikor bekaptam az első találatokat a Spittől, akkor kezdtem bele a dogba, sikerült is vertikális ollókkal megemelnem, nem tudtak követni. Ahogy visszacsaptam az egyikre, a másik kettő már megint mögöttem volt. Nem vagyok akkora penge, hogy a revit, és a hatomat is figyeljem egy rácsapás alatt. Kiemelésnél PK-t is kaptam.
Ha jól emlékszem mások sem jártak jobban a szektorban, minimum 8 enemy vadász volt rajtunk.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Savas írta:
VO101_tvr írta:Csak mert én is a 6 gépre emlékeztem. Annyi géppel viszont már lehet valamit kezdeni. Némi veszteségnek itt-ott lászódni kellene.
Ha a vadászok korábban mentek be magasan Arras fölé, simán megzavarhatták a Messzereket. Nincs sok lehetőség, ha nyomás alatt tartják a védővadászokat.

Marquise West-nél sem volt egyszerű a szituáció. Amikor megláttam az északnyugati csücsöknél az öt Blenheim-et alacsonyan, és rájuk csaptunk, csak a vörösökön múlt, hogy rossz repteret dobtak. Az első rácsapásom után két perccel más három Spit lógott a nyakamban. Energiafölényből csapkodtam a bombázót. Mikor bekaptam az első találatokat a Spittől, akkor kezdtem bele a dogba, sikerült is vertikális ollókkal megemelnem, nem tudtak követni. Ahogy visszacsaptam az egyikre, a másik kettő már megint mögöttem volt. Nem vagyok akkora penge, hogy a revit, és a hatomat is figyeljem egy rácsapás alatt. Kiemelésnél PK-t is kaptam.
Ha jól emlékszem mások sem jártak jobban a szektorban, minimum 8 enemy vadász volt rajtunk.
Én egyre inkább kezdek meggyőződni arról, hogy nincs értelme szétválnunk térben. Akkor vagyunk jók ha teljesen egyben van a csapat, egyéb esetben elveszítjük az összeszokottság és a csapatmunka előnyét. Én a ts-en sem szedném szét a csapatot 12 fő-ig, (ha mindenki vadász) és egy helyre megy.
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

Ahogy én láttam a bevetést.
Kissé késve érkeztem, de sikerült gyorsan felvennem a ritmust. TB géppárja lettem. Huba éa Dumbo a másik géppár és még 2 némettel (110 és 109) Marquis West bázis védelme volt a feladatunk. Tom és a többiek a konvoj légifedezetét kapták.
Utolsónak kellett felszálljunk, így szépen nyitott kabinnal a páholyból néztem és hallgattam végig, ahogy mindenki kigurul és felszáll a bevetésre.
TB-vel szép géppárkötelékes felszállás után együtt kezdtük meg az emelkedést a reptér felett. Sajnos Dumbo-val vmi történhetett, késve csatlakozott és a mikrofonját sem hallottam.
5e méteren kezdtünk járőrözni, mikor a játék laggolni kezdett. TB szépen elhúzott mellőlem, mintha Gripenben ült volna. Keresgéltünk egymást egy keveset, majd szólt, hogy kitette a játék.
Huba is egyedül maradt. Úgy döntöttünk, hogy külön-külön őrjáratozunk a légtérben, hátha többet látunk így. A 2 német gép alacsonyan 2e-en várta az angolokat.
0.8 ata szívótérnyomással alig fogyasztott a Messzer 1 óra alatt, kb 100 liter fogyhatott.
Volt, hogy magasabban kondenz tűnt fel és pamacsolt a légvédelem, nyilván magányos felderítő lehetett.
Tom átirányított a reptér fölé Savasékat és már érkeztek is a Blenheimek alacsonyan nyugat felől. Jött a riasztás, hogy a "csücsök" (Cap Gris Nez) fölött bombázók. Na akkor uccu neki süllyedés, támadás. Levett gázzal, szemem a sebességmérőn finoman eresztettem le a gépet a reptér felé. Éppen a hangárok fellett járt egy Blenheim, mikor megláttam és már kezdett kifordulni támadásból. Egy Messzer megcsapta, felhúzott. Jöttem én laposan nagy tempóval és az orrától végighúztam a sorozattal. Szépen pukkant rajta a nagykaliber. Ekkor már hallom a rádióban hogy a többieken Spit-ek vannak. Gondoltam magyar virtus és fordultam borítottam vissza a reptér fölé, hogy segítek vagy ha segíteni nem is fogok, hát kevesebb Spit marad rájuk. Sikerült is hátulról egy Spit mögé bemenni, sajnos észrevett és messziről kellett lőni. Nem vagyok egy sniper, így nem sikerült lelőni az első kritikus 10-15 mp alatt. És megérkezett a párja is, úgyhogy a 3-as vonatban én lettem a középső. Kaptam is találatokat aztán annyira vitézkedtem alacsonyan, hogy nem tudtam már felhúzni... A többiek is ekkortájt eshettek le...
A repteret sikerült megvédeni, de ehhez az is kellett, hogy az 5 bombázóból a többség a szomszéd reptérnek adott :-)
Hány Spit lehetett a bombázókkal vajon? És hány Blenheim-et tettünk tönkre lehet tudni?
VO101_Papi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2007.10.24. 17:40

VO101_tvr írta:Ahogy én láttam a bevetést.
Hány Spit lehetett a bombázókkal vajon? És hány Blenheim-et tettünk tönkre lehet tudni?
Izgalmasak ezek a leírások, kár, hogy nem igazán érek rá ezekeben az időpontokban :(
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A stat sajnos elszállt, így csak a századpk-k jelentései alapján lehet becsülni. Kb 10-15 angol vadász esett le, és legalább 7 Blenheim abból a 12-ből, amivel jöttek. Vadászveszteség kb azonos volt, bombázóból többet vesztettek, és a repterekben is.

Részemről elég eseménytelen volt, a hajók felett járőröztünk Nate-el a küldi elejétől a végéig. Felszállás után a kifagyott pilótákat helyettesíteni kellett, ezért tologattunk titeket ide-oda a bevetés alatt. Mivel a reptér fontosabb védendő célpont, mint a hajók (pontokban többet buksz, vagy max egál, ha mind a 10 hajó elsüllyed), Arras bombázása után (annak már úgyis mindegy alapon) az összes vadászt Marquise West védelmére kértem, Schneiderék is oda irányították a sajátjaikat. Én Nate-el a hajóink fölött maradtam, mert a végéig voltak bent Blenheimek, bár lehet, hogy azok jártak Arrasnál, ezt nem tudhattuk. Egyszer volt légvédelmi pamacs a hajók felett, de valszeg azokat a Blenheimeket lőtték, akik Marquise W-et bombázták. A pamacsok alapján valószínűleg magasról indulva, nagy sebességgel tolták rá a reptérre, védővadászoknak nem sok esélyük lehetett (úgy látszik átvették a 110-eseink taktikáját). 15-20 perccel a vége előtt a szerver kifagyott, így mi akció nélkül maradtunk.

Alapvetően a veszteségek ellenére ismét egy nagyon sikeres küldi volt, ahogy ezt írtam is, a (folyamatosan nagy) veszteségeiket nem tudják már pótolni, még egy ilyen küldi és végük.

Kíváncsi lennék rá, hogyan és mikor érne véget a War, ha még radarjuk sem lenne? :roll:
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Papi írta:
VO101_tvr írta:Ahogy én láttam a bevetést.
Hány Spit lehetett a bombázókkal vajon? És hány Blenheim-et tettünk tönkre lehet tudni?
Izgalmasak ezek a leírások, kár, hogy nem igazán érek rá ezekeben az időpontokban :(
Ez szerintem az eddigi legjobb online war amiben idáig résztvettem. Egy 90 fős küldi nagyon jó tud lenni.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Kik jönnek vasárnap?
Kép
Avatar
V.4_Safi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.11.23. 20:01

Én vasárnap este melózok, így sajna nem.
Avatar
Dumbo
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.11.20. 19:24

Én harcra kész vagyok, ha csak addig a magasabb égi hatalmak (asszony) másképp nem gondolják :icon_crazy:

Eme jeles este repkedve, ellenfeleket egekben kergetve, ezeket egyenként leszedve és tengerbe leejtve, keveske elégedettséget szerezve, emelkedett kedvvel, :75: :19: repkedhetek-E egy keveset, esetleg Veletek??
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Dumbo 2013.04.13. 16:45-kor.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Leszek!
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

VO101_Tom írta:Kik jönnek vasárnap?
Én leszek, mint mindig.
Huba bá
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.12.07. 16:28

Leszek.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Szerver jelszó ma este: mouse

Két repülőterünk van:
Oye-Plage (DE_Airbase1) és Marquise West (DE_Airbase4). A tervet még pontosítjuk épp...
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A veszett menyét akció.

Kép

A mi repterünk ma Oye Plage. A lényeg az idő! Amikor indul a szerver, belépés után amiylen gyorsan csak lehet, szálljon fel mindenki! Nincs sorrend, nincs rendeződés, nincs felszállás után sem! Minden gép Oye Plage-ról és Marquise West-ről is ugyanígy tesz (csak néhány gép marad otthon), 0 és 1500m között ellepjük Manstont! Lehetőleg felszállás közben kapjuk el a legtöbb gépüket. Ha magasan látunk kontaktokat, akkor azokat azonnal jelentsük (és egyénileg mindenki reagáljon is rá).

Ha Manstonnál elcsitultak a dolgok, vagy épp vissza kell vonulni, akkor Oye Plage védelme a tövábbi feladat. Ezért az odarohanást leszámítva spóroljatok az üza-val, ha még életben maradunk.

Planeset az első hozzászólásban van (Black group):
http://sowc.forumotion.co.uk/t367-1900- ... ion-8#2598

A térképen nincs jelölve Oye Plage, az az északi part legkeletebbi reptere:
Image
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Sikerrel jártatok?
Huba bá
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.12.07. 16:28

VO101_NateDog írta:Sikerrel jártatok?
Vettek egy repteret, de ki is szedtük. 10 ból 9 hajójuk elsüllyedt. Nálunk gépeken kívül nem vesztettünk semmit.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Huba bá írta:
VO101_NateDog írta:Sikerrel jártatok?
Vettek egy repteret, de ki is szedtük. 10 ból 9 hajójuk elsüllyedt. Nálunk gépeken kívül nem vesztettünk semmit.
:120:
Ez igen. Sajnálom hogy timeoutot kaptam. Ramsgatenél nagy buli volt.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Megint 0 pontom van holott:
http://sowcampaigns.no-ip.org/sowc/sowc ... layerid=19

Ez azért van mert kidobott a server?
Válasz küldése