IL-2 STURMOVIK: Battle of Stalingrad

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Háááát....hosszú kihagyás után mentem egyet online. Nagyon szépen fut - bárcsak a DCS is így futna -, egész jól megy a Mesza is már, nem melegszik annyira, nem ugrál. Leszedtem egy Yakot és egy Pe-2t. De valahogy mégsem ugyanaz. Lehet, hogy a fejlesztők hozzáállása teszi, de nem tudom ugyanúgy élvezni már. Arról nem is beszélve, hogy hiányzik a DCS részletes rendszerszimulációja.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Én ugyanígy voltam a régi il2-vel. Miután beültem a CloD-ba, egyszerűen nem kötött le a régi il, mert sokkal egyszerűbbnek tűnik...
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Karaya most válaszolt, azt mondta, hogy nem tudnak semmit erről a rejtélyes új doksiról, csak annyit hallottak, hogy egy orosz gyerek talált valamit. De a BoS fejlesztését ő sem követi már annyira, szóval nem tud mit hozzáfűzni...
Kép
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Új patchben törlik az idióta unlock rendszert. :)
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Igen, én egy szemléletbeli váltást látok Jason-on, hogy az "ez egy qrvajó játék, csak trollok szidják, akik meg elhúzhatnak a picsába" hozzáállás helyett talán elkezdték vizsgálni, hogy a többség mire panaszkodik, és mit lehet azzal tenni, hogy felpörögjenek az eladások. Jason elég sokat fórumozgat mostanában, és többször leírta, hogy elkeseríti és nem érti azt, hogy a játék alapvetően bugmentes, mindazokat az ígéreteket hozza, amiket ők a fórumon tettek, és "eltekintve néhány játék design elemtől, amik rossz döntések következményei", nem lehet kifogás vele szemben. De sem az eladások, sem a fórum hangulat nem tükrözi ezt.

Valszeg ezért keres új megoldásokat. Ezt az unlock rendszert én is egy nagyon elhibázott, idegesítő feature-nak tartottam már megjelenéstől, és ezen egyáltalán nem segített az az arrogancia, amivel Loft kezelte a kritikákat. Már csak a német gépek FM-jét kellene kiszedni annak a mániákusnak a kezéből, meg javítani az online lehetőségeken, és talán jó dolog is kisülhet ebből (volt arról pletyka pár hete, hogy Loft ki is lett rúgva, de erről nem olvastam még sehol máshol).
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Játszik ezzel egyáltalán valaki? Szerintem a topic törölhető :mrgreen:
feca1229
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.02.11. 23:20

Én néha röppenek vele, csak nem verem nagydobra! :-) Bár a rep fizikája nekem is jobban tetszik a CLODnak, de én látok lehetőséget a BOSban is, bár elég erős az orosz hazafias vonal! Gondolom szarul esne nekik ha 109-es lelövéséhez kb 5-6 oroszgép kellenne, de ez van...
Szerintem még összehozhatják akár egészen jóra is!
Szerintem ne töröljük! :-DDD
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nem törlünk topikot, az itt nem divat :)
Kép
feca1229
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.02.11. 23:20

VO101_Tom írta:Nem törlünk topikot, az itt nem divat :)
:-)
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Most, hogy egy kicsit kikupálták a gépeket, a Yak 1 már nem annyira UFO, a Meszából meg kivették az ólmot, csiribí csiribá kiadját a Yak 1b-t, csak hogy szegény ruszkiknak ne kelljen 3 győzelemnél kevesebbel leszállni :icon_crazy: Annyira nyugodtak a szim estéim, mióta nem ezzel a ...-al játszok, hanem DCS-sel meg RoF-fal. :mrgreen:
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Battle of Kuban bejelentés, új gépek, engine fejlesztések, roadmap (a keleti front után jön a Csendes Óceán.

http://forum.il2sturmovik.com/topic/250 ... ment-plan/
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A régi il2 óta hiányzik egy jó kis Csendes-óceáni hadszíntér. Ott nem számít az elfogultság, amerikai gépek amúgy is jobbak voltak :)
Kép
feca1229
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.02.11. 23:20

VO101_Tom írta:A régi il2 óta hiányzik egy jó kis Csendes-óceáni hadszíntér. Ott nem számít az elfogultság, amerikai gépek amúgy is jobbak voltak :)
Szerintem várd ki a végét! Ha a ruszki srácoknak a japcsi gépek jönnek be, akkor a nem biztos, hogy úgy ér véget a Csendes óceáni légiháború ahogy a suliban tanultad vagy a dokufilmekben láttad! :-)
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ettől mondjuk nem félek 8-) , Jason amerikai, és teljesen nyilvánvalóan az amerikai piacot célozzák meg vele (sem clodban, sem bosban nincsenek amerikaiak, alig néhány század lézeng online).
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Érdekes hír, tegnap beszéltem Karayával, és mondta hogy 1-2 hónapja egy rövid hírben írták 777 fórumon, hogy Loftnak mennie kellett. Én nem szoktam személyeskedni, de amekkora arrogáns paraszt volt Loft, és amennyi népszerűtlen döntést hozott project managerként, erre már sokkal korábban sort kellett volna keríteni.

Másik érdekes dolog, hogy a mai dev update-ben írják, hogy a Fóka FM-et teljesen átvizsgálják.
EDIT. Hmm, most olvasom, hogy a javított FM esetén sem fog a gép teljesítmény paramétere -sebesség, emelkedő képesség- javulni, csak átesési karakterisztikája lesz más. Pedig a fóka climb rate miatt ment fórumon a nagy panaszkodás...

Harmadik érdekes hír, hogy Karaya megvette a BoM-ot, és elmondása szerint az abban lévő (clod import) Emil olyan gyönyörű stabilan repül, mint a kisangyal :) Hogy hogy nem, szó sincs azokról az anomáliákról, ami F és G-t megjelenés óta súlytja. Talán ez is a Fóka sorsára jut valamikor?
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Én ezeknek már azt sem hiszem el, amit kérdeznek. Ráadásul egy csomó DCS után visszamentem egy kicsit BoS-ozni, és full árkádnak jön le az egész. A Pacific Theater a szívem csücske, de sajnálom ,hogy ők fogják csinálni.
VO101_Balázs
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.10.26. 16:11

Aloha.

Nézegettem youtube videókat erről a játékról, és kicsi megtetszett, Igazából nem tudom milyen a FM meg ilyenek, de nem is ez tetszett meg benne. Egyrészt szép lett, de ami igazán tetszik az az online war koncepciója. hasonlít a régi WEF meg ilyesmi online warokhoz. Szoktatok ezzel repülgetni? Milyen tapasztalatok vannak?
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Balázs írta:Aloha.

Nézegettem youtube videókat erről a játékról, és kicsi megtetszett, Igazából nem tudom milyen a FM meg ilyenek, de nem is ez tetszett meg benne. Egyrészt szép lett, de ami igazán tetszik az az online war koncepciója. hasonlít a régi WEF meg ilyesmi online warokhoz. Szoktatok ezzel repülgetni? Milyen tapasztalatok vannak?
Szeva Balazs, 1000 eve:)

Ami a BOS-t illeti tudtommal nem nagyon repul vele itt senki. Egyreszt valos problemak (jatekmenet, fizetos tartalom, pontatlan FM, War-ok hianya), masreszt meg erzelmi (rossz fejlesztoi kommunikacio, IL2 nev felrevezeto hasznalata, stb) okok miatt. Reflected hasznalta sokat egy idoben o tud rola reszletesebben beszamolni. Nekem meg van, de nem hasznalom.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nekem is megvan, de senki nem repüli. A régi nagy német századok közül sem. Sok probléma volt vele (azok egy része megoldódott, egy része nem), és nincs online war sem. Ez az oroszoknak készült, és nagyon erősen elfogult arra az oldalra. Kipróbálhatod ha gondolod, odaadom az accountomat és megnézeted.

Mi inkább az Il-2 Sturmovik Cliffs of Dovert repüljük (itt van online war (bár az épp most szünetel), vagy 60-80 fős online szerverek egyedi missionokkal, vannak repülhető vadászok, bombázók, és egész jó csapatmunka (régi századok, Widukindék, Karayáék is itt repkednek). Ami negatívum, hogy a fejlesztését egy hobbi csapat csinálja, és bugok még vannak benne, a gépek nem annyira részletesek mint DCS-ben (ilyenek hiányosak, mint elektromos rendszerek, fények), low grafikán nem is annyira szép, viszont a sérülés modell a legjobb az összes közül. A másik negatívum, hogy csak Angliai-Csata repülhető, Emilekkel korai Spitek és Hurricane-ok ellen. De már készül Észak-Afrika térkép F-4 mesza vs Spit V-re kihegyezve, és reméljük hamarosan új fícsöröket is kapni fog.
CloD gameplay, egy angol század kisfilmje: https://www.youtube.com/watch?v=v6u4JxgE2S4

Vagy amit most hype-olnak, a DCS ww2-es vonal. A DCS qrva szépen néz ki (szerintem a legszebb az összes közül), a gépei is eszméletlen részletesen ki vannak dolgozva (szó szerint az utolsó kapcsolóig) de egyenlőre nincs második világháborús térkép (már készül), és csak vadászgépek vannak benne (P-51D, Fw 190 D-9, Bf 109 K-4, és most pár napja jött ki a Spitfire Mk IX). Nem lesznek benne bombázók, és egyenlőre úgy tűnik, hogy AI ként sem. A netkódja elég foscsi, 20 gép fölött már lagol mint állat. Szóval ez -egyenlőre- egy qrva szép gépekkel modern térképen játszott, kis létszámú dogfight szimulátor. Spiten kívül ezek a gépek is megvannak, tényleg érdemes velük repkedni, de nagy létszámú bevetések itt nincsenek.
DCS ww2 promo video. : https://www.youtube.com/watch?v=egeGC6bLG0U

Az áruk nemtom mennyire faktor, DCS gépeit külön-külön kell megvenni, darabját 40-60 euróért, de szokták akciózni, a CloD 10 euró steamen.
Kép
VO101_Balázs
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.10.26. 16:11

Szia MMaister :) Hallom Januárban hazalátogatsz, majd egy sörre azért tudod hogy a régi pajtásaiddal is találkozni kell :)

Tom: Szomorúan hallom, már azt hittem hogy van egy sim amit újra szívesen kipróbálnék. Amit youtube-on láttam abból azt hittem hogy kicsit komolyabb, vagy legalábbis érdekesebb az online war része, vagy mission-ök...

A CLOD-hoz nekem asszem ez a laptopom kevés volt, azzal mikor utoljára toltuk elég idegesítő volt az akadás. Na mindegy, végül is joyom sincs már..,
Válasz küldése