IL-2 STURMOVIK: Battle of Stalingrad

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

bfeca1229
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.01.12. 22:51

hq_Reflected írta:Nocsak...valaszoltak hogy rajta vannak a huto teman, megvizsgaljak, es ha tenyleg igy van, kijavitjak.
Emellett kiadtak a kovi patch preview-jat, amiben kijavitottak a flap iddqd-t es allitolag nagyon jo lett. Meg a vegen osszeszedik magukat....

Mindenesetre most egy ideig az F-14-est nyuzom fsxben tacpackkal:)
Tomék régebben megpróbálták, de süket fülekre találtak! Inkább képesek voltak hazudni, és a saját igazukat bizonygatták, mindig olyan doksikat szedtek elő mindig amit valahogy addig csűrtek csavartak, mig kicsit rá tudták huzni a saját igazukat! Függetlenül attól hogy sokan azt mondták, hogy ez nem így van! Ők azt mondták de ígyvan és vita lezárva olyan szinten, hogy a Topicot is lezárták a vitával együtt! egyszerüen meg sem hallgattak!!! ha szóvá tetted tényleg rád szóltak, hogy fejezd be a negatív hozzállást! Sőt a metacriticen fizetett pozitiv szavazóik voltak!
Az volt a gond, hogy mikor azt mondták, hogy szinte kész a játék az FM 98 % -on itt már nincs is mit nagyon javitani a gépeken, hát akkor te a német gépek ugy repültek, hogy csak NA...!!! Komolyan mondom még az ilyen totál amatörök is érezték, hogy így nem repülhetnek a gépek, komolyan mondom tényleg látványos volt furcsa repülésük! Nem tudom miata vagy benne ebben a BOS ban én megvettem életem legdrágább játékát és még szinte a legelején, ne érts félre nem leszólni akaralak, mert nagyra tartom a munkásságod, nagyon tetszenek a skinjeid, és én nem is olyan tudományosan közelitem meg a játékot mint te, hogy statisztikát csinálok doksikat bujok mint te, egyszerüen csak éreztem, hogy így nem repülhetnek ezek a repcsik! Most nem ilyen nüansznyi dolgokra gondolok, hogy 10 km/h val lassabb ez vagy az gép, egyszerüen csak látványos elbaszásokra értem, hogy a Messernek ha előre nyomod a botot hanyatvágja magát, ezen is skat javítottak bár nem ismerték be, régebben még szinte a kezdeteknél ugy képzeld el ugy mentek a repcsik, hogyha előre hátra mozgattad a botot akkor ment egyenesen nem föl -le hiába bólintott fel és le semmi csak előre! Lenne még több dolog is csak már nem akarom leirni megint! Mint már említettem valóban nem folytam bele a témába mint te vagy Tom, egyszerüen csak mint laikusnak is feltünő dolgokrol irtam most. De a legrosszabb az egészben hogy a 777 kézzel lábbak próbálja megszüntetni a negatív kritikákat, néha már-már ovis szinten csinálja! de erről Tom többet tudna mondani ha nem unja már, mert már Ő iis többszer leírta itt!
Máskülönben Reflected ne hagyd abba, mert szerintem sokat teszel hozzá a játékhoz mind a skinekkel, mind pedig béta teszterségeddel, csak tudomásul kell venni, hogy a 777-nél így mennek a dolgok!
Amúgy tényleg egy nagyon jó szim lehetne belőle.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

hq_Reflected írta:Nocsak...valaszoltak hogy rajta vannak a huto teman, megvizsgaljak, es ha tenyleg igy van, kijavitjak.
Emellett kiadtak a kovi patch preview-jat, amiben kijavitottak a flap iddqd-t es allitolag nagyon jo lett. Meg a vegen osszeszedik magukat....

Mindenesetre most egy ideig az F-14-est nyuzom fsxben tacpackkal:)
BMS-t nem próbálod ki? Nagyon állat az is, a legrealisztikusabb csöves hadjárat van benne, ami szimulátorokban létezik. Mi ezzel repkedünk mostanában. Ha a 14-es avionikával képben vagy, a 16-ost sem lenne túl nehéz megtanulni. 8-)
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Lesul az arcom...

Ugye kuldtem nekik azt a tesztet hogy a mesza tul melegen fut. Valaszoltak par total baromsaggal ,hogy miert nem jo a tesztem. Nem volt nehez megcafolni oket. Erre ok: a kov patchben ugyis ranezunk a 109 hutojere, ahogy igertuk. En: igen, de az a serulesmodellrol szol ,nem a hutesrol. Erre ok: Ja jo. Mindegy, inkabb nem hiszunk a tesztnek (eredeti Nemet scannelve) mert akkor telen tulhulne a motor ha ez igaz lenne. Az hogy jelenleg az oszi terkepen kb 10, a nyarin 20 kph-val lassabb a messzer automata hutovel mint kene, csak mert tulsagosan kinyilik, az mindegy. A MIG3 20 kphval gyorsabb, az osszesen 40. nem baj...

A Yak feklap fixet nem is teszteltem, de egy haverom mondta hogy nem erzett kulonbseget.

Ezzel teljesen betelt a pohar. Keszitettem par 109 F-2 skint, de tuti nem toltom fel. Nem fogok asszisztalni ehez a propagandagepezethez. Sem celt repulni az orosz csodafegyvereknek, es a sok lakotelepi Ivannak. Olyan szintu parhuzamos univerzum ami a BoS MP szervereken megy, hogy nem hiszitek el. A nemet oldal csodak csodaja egyszer sem nyert meg egy kort sem.Yak es a Mig tul gyors, nem baj. Max gazon esz nelkul, idohatar nelkul, ha fordulni kell ott a csodaivelo, ha emelkedni kell ott a csodaivelo. Jo az ugy. A foka szarul emelkedik, a mesza tulmelegszik, nem hut a huto, lassabb mint kene, nem baj, jol van az.

Komolyan mondom az orosz felfogas a tortenelemhusegrol olyan, hogy Hollywood dokumentumfilm hozzajuk kepest. Azt nem tudom h Jason amerikai letere hogy kepes az arcat adni ehez az egeszhez.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nem tudom, hogy Jasonnak mennyi beleszólása van ebbe, ott Loft a project manager. Amikor a belső levelezéseik egy részét feltették a netre, abból is az jött át, hogy több dolog Jasonnak sem tetszett már megjelenés előtt sem, de ha nem áll a project mögé, ha kritizálja, azzal saját üzletének árt.
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

A ruszkiknal 2013 ota letezik egy alap, amibol penzelik a "hazafias" filmek es jatekok kesziteset. A tamogatott jatekoknal elvaras, hogy megfelelo szinben tuntesse fel az orosz katonat, technikat.

http://www.forbes.com/sites/michaelpeck ... bc44565382

http://www.gamespot.com/articles/russia ... 0-6415492/


mikor ilyeneket olvasok a BoS-rol, akkor sajnos nem tudok masra gondolni.:(
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

VO101_MMaister írta:A ruszkiknal 2013 ota letezik egy alap, amibol penzelik a "hazafias" filmek es jatekok kesziteset. A tamogatott jatekoknal elvaras, hogy megfelelo szinben tuntesse fel az orosz katonat, technikat.

http://www.forbes.com/sites/michaelpeck ... bc44565382

http://www.gamespot.com/articles/russia ... 0-6415492/


mikor ilyeneket olvasok a BoS-rol, akkor sajnos nem tudok masra gondolni.:(
Ez nem vicc, ez tényleg így van. A feleségem ukrán, neki is ez volt az első reakciója amikor elmeséltem :roll:
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Oké, ez lehet magyarázat egy részére, de például az unlock rendszert ez sem magyarázza.

Mindenki utálta, még Jason is bevallotta, de csak erőltették. Főleg Loft vette sértésnek, hogy a remek ötletét senki nem díjazta. Kiadás után pár hónapos hisztivel kierőszakolták a fórumon, hogy legalább a premium játékosoknak ne kelljen kötelezően offline kampányt repülni, ami nem is kampány, csak single missionok összefüggés nélkül. Erre lett megoldás, hogy a weblapon ki tudod kapcsolni... de csak a fegyverzet lockot. Ha kell német gépre téli festés, akkor ugyanúgy repülheted a kib. single missionokat. Oroszok szerint Loft volt az, aki ezt átverekedte, "csakazértis".

Vagy ugyanez a téma, rövid úton rájöttek a németek, hogy a Heinkelt nem lövik le a vadászok, ha bombázó kísérés feladatot választasz. Megoldás, fókával és 109-essel bombázó kíséretet kell választani. Ha nem Henkel jön akkor restart, ha Henlekt adott a küldi, akkor leborítás haza a reptérre, időgyorsítás és amikor a bombák lehullanak, és te otthoni reptéren leszálltál, akkor teljes pontot kaptál a sikeres küldire.
Kiderült ez a megoldás, mi történt? Következő patchban az időgyorsítást maximalizálták 2x sebességen, csak hogy ne lehessen ezzel trükközni.

100 (illetve BoM-al együtt már 200) dolláros játék, és a fejlesztők még szándékosan szívatják is azokat, akik nem akarnak a hülye single missionjaikkal szórakozni. Erre nem lehet magyarázat semmilyen hazafiasság, vagy gép balansz, ez szimpla seggfejség.
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Nem hiszitek el...A nagy pampogás után váratlanul kiadtak egy updatet, amiben megjavították a mesza hűtésmodelljét (amit egy héttel előtte magyaráztak meg nekem miért nem hihetünk az eredeti német doksinak), illetve javítottak a Yak csodaívelőjén. Ezutóbbi még mindig kétséges kicsit, de már nem az a game changer csodafegyver. Most pedig a Mesza pitch stabilitásán kezdenek kalapálni. Mik vannak... :icon_crazy:
bfeca1229
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.01.12. 22:51

hq_Reflected írta:Nem hiszitek el...A nagy pampogás után váratlanul kiadtak egy updatet, amiben megjavították a mesza hűtésmodelljét (amit egy héttel előtte magyaráztak meg nekem miért nem hihetünk az eredeti német doksinak), illetve javítottak a Yak csodaívelőjén. Ezutóbbi még mindig kétséges kicsit, de már nem az a game changer csodafegyver. Most pedig a Mesza pitch stabilitásán kezdenek kalapálni. Mik vannak... :icon_crazy:
Én pár hsz. -el ezelőtt írtam neked, hogy valahonan előkotornak bármilyen dokut. ami az ő igazukat támasztja alá, hiába tudod, hogy az ővéké egyszerűen védhetetleln és hibás meg elfogúlt, de mégis ragaszkodnak hozzá, végül is mit tehetnél, aztán majd csendben szépen kicsit javitgatják a dolgokat! Ez náluk már csak így megy. A legérdekesebb, hogy már jó pár javítás előtt is tökéletes volt akár a messer is hiszen a gépek FM-je 98%-on volt (csak példa ként mondom), de még mindig van van valami amin tudnak állítani, kalapálni!
Néha olyan kicsinyesek pökhendiek, és lekezelőek, mintha szarul esne nekik, hogy valaki észre veszei a hibákat és szóvá teszi nekik, aztán úgy állnak hozzá, hogy mutass hozzá doksit, aztán ha van neked, ők azt másképp értékelik mert nekik is van valami ami a hazafias érzelmektől nem engedi meg az objekítv hozzá állást!
Az tény és való, hogy a 2 vh. ők nyerték meg, de a háború korai szakaszában egyszerűen lemosták őket az égről, ezen nincs mit szépíteni. míg az Ivánnak arra is figyelnie kellet a repcsijén , hogy szinte mindent állitgatni kellett, ha egyáltalában jól rakták össze a gépét, tehát felszállás előtt még a dugattyúkat is szinkronizálni kellett, hogy ne rázza sz7ét a gépet, addig a fritznek szinte csak a légteret kellett figyelnie, ezt csak leegyszerűsítve értem, csak arányaiban a német pilóták nem voltak úgy leterhelve mint az oroszok a gépek vezetés terén! Aztán persze sok lúd disznót győz, meg ugye a sok rossz vezetői döntés a németek részéről, ugye meghozta az eredményt, de persze a 777 -nek valamit csinálni kellett addig is, hogy a mostani orosz fiatal ne érezze magát hústölteléknek a "fasiszta hordákkal" való küzdelemben, mint ahogy az a háború elején történt! Én azért bízok benne, hogy valahogy előbb - utóbb csak el érik a kiegyensúlyozotáságott, vagy akkor máskülönben így marad!
Ebben szintén Tomnak van igaza, hogy a CLOD kiegyensúlyozotabb, mint a BOS mert aránylag hasonló teljesitményű gépek voltak, és hiányzik belőle a túláradó hazafiasság, inkább az objektivitásra mennek rá! Bár ott is mindig visszatérő probléma, hogy melyik gépet (messer vs. spit) favorizálják jobban a fejlesztők!Hát ez megint hosszú lett!
Bocsánat
Amúgy a CLODOt próbáltad már, szerintem nagyon jó az is!
sok mindenben jobb is !
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Meh, a CloDtól besokalltam kicsit pár éve. Nagyon jól néz ki, de érzetre nem egy DCS vagy BoS.

Amúgy egyetértek ,ez a sunyi, pökhendi, fölényeskedő hozzáállás rontja el az egészet, mint egy kiskanál sz@r egy nagy tál finom levesben. Gyere, bétateszterkedj, de ha rájösz h valami nem stimmel akkor ki leszel osztva, mert mit képzelsz.

Az új patchben "megjavították" a MIG-3 hőmodelljét is. Olyannyira, hogy a gép ami tengerszinten 475 kph-ra volt képes, most 525-tel megy. És megmagyarázzák. Még akkor is ha eléjük tolod a doksit feketén fehéren.
Hogy az boost nélkül volt mérve, és biztos fullra nyitott hűtővel, mert mér ne. Aztán ha full gázon nyitott hűtővel 50kphval gyorsabb a gép anélkül hogy 5 percig bármi baja lenne...upsz...
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Na ja, mit érsz azzal, ha "kijavítják" a német gépeket, aztán hozzá igazítják az oroszt, hogy ugyanaz az előnye megmaradjon, csak azzal már nem tudnak vitázni a júzerek, mivel nincs hozzá doksi, ami van, az is csak oroszul. Ki van ez találva :)
Kép
bfeca1229
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.01.12. 22:51

Reflected!

Elég sok mindenkinek tüntették el a hozzászólást, aki valmi negatív dologra hívta fel a figyelmet tipikusan ahogy a vezérük Putyin csinálja! Számára kedvezőtlen kritika azonnal eltüntetni!
Tomnak nem tudom láttad -e a He-111 -es videóját mikor aszinte teljesen kész FM-el olyan manőverekre is képes volt, hogy még egy kisgép is megirigyelte volna!
De lehetne sorolni ott van pl. a lőszer választás, a CLODban ugye betudod állítani, hogy melyik külön-külön csőbe milyen lőszer legyen, erre mikor szóvá tették a BOSban hogy lesz e ilyen akkor azt mondták, hogy persze van, robbannó vagy páncéltörő esetleg ezek kombója! A CLODban komolyan mondom szinte most csak körübelül mondom vagy 20 féle lőszer közül lehet lehet választani, míg náluk robbanó vagy pct. vagy kevered! Ja és a CLODban a robbanó lövedék akana hatású, tehát pár száz méter után felrobban, ez hiányziok a BOSbol,bár többször szóvátették ezt a játékosok, de valahogy mindig eltünnek ezek a hsz.-ek!
A gépek teljesítményéről meg annyit, hogy ugye az elvtársak gépe nem mardhat el az ellentől, de persze azt nem veszik a 777-nél számításba, hogy nagyon sok ruszki gép csak papíron tudta azokat a teljesítményeket produkálni, mint amit szerettek volna! Bár a háború előre haladtával azért egyre jobb gépeket csináltak ők is de ez azért még nem 42' ben volt.
Én inkább arra leszek kiváncsi, hogy mi fog kijönni ezután hiszen most már nincs mit lenyúlni, mert azért azzal tisztábban vagy ugye, hogy a CLOD után az 1C nek ez volt a következő projektje amit megakartak csinálni, tehát elég sok mindent át tudtak venni tőlük!
Pedig kurva nagy lehetőség lenne ebben a játékban ha nem basznák el ezzel a kicsinyes hozzállással.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Azt is hozza kell tenni, hogy a ruszki gepek mint pl a La5 meg a Yak 1 nem voltak annyira iszonyat roszak, voltak Francia pilotak akik Spitfirebol ultak at es a Yakot favorizaltak. A nagy erofoleny annak is volt koszonheto, hogy nem voltak kikepezve az orosz pilotak, es ganej modon voltak osszerakva a gepek, sokszor pl celzo berendezes sem volt csak rafestettek az uvegre. Ezt nyilvan nem lehet modellezni.

De az, hogy nyiltan kijelentik, hogy mivel az orosz dokumentacioban nincs limit hatar, meg ilyesmi, azt automatikusan ugy veszik , hogy az orosz motor a vegtelensegig mehetett maxon, mikozben a preciz nemet csucstechnologia nyilvan felrobban 1 perc utan...nem sul le a pofajokrol a bor?!

Sokat repultem online, mindig a nemet oldalon voltak tobben, es kivetel nelkul mindig az oroszok nyernek. Egyszer nem lattam meg hogy a nemetek megnyertek volna barmit is. Hozzateszem, hogy a WoL is orosz szerver.

Egyszer egy hidfoallast tamadtam Bf110-zel. A bombakat sem tudtam ledobni, headshottal lott ki a legvedelem az egbol. Aztan atultem egy P-40be, es legibemutatot tartottam egy nemet celpont felett...khm..
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Ez a "szelektív" légvédelem úgy tűnik valami spéci orosz fícsör, mert ez játékokon átívelő probléma! Régen születtek a témában videók is.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Karaya küldte most :icon_crazy:

Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

LOL. De csak ne ócsárold, fel tudsz mutatni dokumentumokat ami azt bizonyítja, hogy ez NEM így volt??! Na ugye. :icon_crazy: :lol:
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

VO101_NateDog írta:Ez a "szelektív" légvédelem úgy tűnik valami spéci orosz fícsör, mert ez játékokon átívelő probléma! Régen születtek a témában videók is.
nem kicsit lettem letolva mikor erre finoman utaltam a fórumon...

De tényleg. 10-ből 10 online bevetést a ruszkik nyernek. 100-ból 100-at. És ha ezt felhozza valaki, akkor leoltják, hogy ez azért van, mert az összes 109 pilóta Hartmannak képzeli magát és 4000-en portyázik magányosan. Aha persze...
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

hq_Reflected írta:...De tényleg. 10-ből 10 online bevetést a ruszkik nyernek. 100-ból 100-at. És ha ezt felhozza valaki, akkor leoltják, hogy ez azért van, mert az összes 109 pilóta Hartmannak képzeli magát és 4000-en portyázik magányosan. Aha persze...
És különben is, ők nyerték a háborút, akkor ez így történelmileg is helyes nem? :icon_crazy:

Komolyra fordítva, azt viszont el tudom képzelni, hogy sok orosz századnak a BoS a fő profilja, együtt repkednek, ha nem is egy században, de egy TS-en, viszont ezt német oldalon nem látom. Én legalábbis nem tudok olyan régi német századról, akik már alapvetően BoS-ban repülnének, szervezetten, együtt, tényleg komolyan véve a küldetéseket. Nem mondom, hogy nincs, csak akiket én Il-2-ből ismerek, azok mind CloD-oznak, vagy maradtak Il2-nél. Karalyáék a JG4-el is ilyen bohóckodásokra járnak be, mint leszállni a csarnok tetejére He111-el. Pedig nekik a taglétszámuk olyan 100 környékén van, CloD-ba is nem egyszer jönnek 20-25-ös létszámban az online warra, ha akarnák, az ilyen 50-60 fős szervereket simán dominálhatnák... csak hát senki nem veszi komolyan, mert őket sem vették komolyan, amikor a hibákról panaszkodtak (pedig Karaya többször mondta nekem, hogy sokuknak a keleti-front a "kedvenc" hadszintere. Hozzáteszem régi Il-2-ben nekem is az volt). Amikor pedig főleg casual vagy magányos játékosokkal töltöd fel a szervert, ott annak a csapatnak van nagy előnye, amelyik gépei az 1v1-hez alkalmasabbak, amelyik oldalhoz kevésbé kell csapatmunka. Ha ezt a küldetéssel is meg tudod támogatni (rövid küldik, közeli repterek, alacsonyan zajló légi harc), akkor nyert ügyed van.
Kép
bfeca1229
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.01.12. 22:51

In addition, last week our engineers tested the planes turn time and climb rate, so we updated the Dev Diary #123 with the corrected data. Fw 190 flight model was also corrected (thanks to [I.B.]ViRUS for his cool finding of additional Fw 190 A-4 Lift-Drag curves) so its turn tume and climb rate correspond to the reference better.

Tom ez azt jelenti, hogy javítják a fókát mert találtak valamit, amire már mindenki többször felhívta a figyelmüket?
Vagy rosszul értelmezem.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nem követem már a bost ennyire, de ez biztos nem a Karayáék által mondott ügy, itt azt írják, hogy ez egy új doksi, amit egy orosz gyerek talált valahol (német teszteket ugyanúgy nem fogadják el, ha mást ír mint az orosz). Csodálkoznék, ha a fóka sokat javulna most.
Kép
Válasz küldése