IL-2 STURMOVIK: Battle of Stalingrad

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Mindkettőt nézted? Nálam a kiskaliber szórása jóval nagyobbnak tűnt, mint a nagy (ami elvben helyes is, csak nem ennyivel). Nagy kaliberrel én is a messzi, rövid sorozatokat kedvelem, de a géppuskával nem vagyok spórolós. Bombázók ellen főleg. Ráadásul ha ugyanez a modell van az AI gépekben vagy a bombázók védő géppuskáinál, akkor megint egészen másképp fest a dolog, az AI lőni fog ész nélkül, ha közel vagy.
Kép
bfeca1229
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.01.12. 22:51

hq_Reflected írta:Teszteltem egy kicsit még. Panzerben egyszer eltalálnak, meghaltam ,vagy legalábbis mozgásképtelen lett a tank, megsérültem, stb...4-5x el kell találnom egy t-34est hogy valami hatás mutatkozzon egyáltalán. Ha T-34be ülök, általában az első lövés végez a panzerrel, a második tuti. Ha eltalálnak, nem sok hatása van, kicsit sérül a fényezés :icon_crazy:

Ennek aztán lesz visszhangja a fórumon ha kiadják...

Kár érte, pedig elég ígéretesek a tankok úgy általánosságban, jól meg vannak csinálva.

A nyomjelzőket pedig nem randomizálták rendesen :( a német foszforcsíkok még mindig szinkronban mennek, és a torkolattűz is totál szinkronizált.
Sejtettem én, hogy a szárnyban elhelyezett fegyvereket nem randomizálták, olyan furcsa volt, hogy egyszerre húzza mind a két oldal kilőtt lövedék a füst csíkot, vagy a fény jelölőt, ami szinte lehetetlen, és ez a P-40 esnél a leglátványosabb! Remélem megoldják az orosz és a német gépeken egyaránt mert ott is gond van ezzel! Még annyi, hogy a német 20 millisnél nem akarják az akanahatású lőszereket betenni a játákba?
A tankoknál pedig ez volt a valóság, akkor a T-34-es formája korszerübb volt mint a német panzeré, sőt ahhogy említetted is a fegyvezet ürmérete terén is az oroszok felé billent a mérleg nyelve. A németeket sokkolta a T-34 -es, akkor erős volt, gyors volt, és azok a döntött páncéllemezek nagyon jó tankká tették! Jó pár könyv ki is fejtette, hogy a Panther hk. formáját is nagy mértékében a T-34 -es forma világáról mintázták! A németek pedig az orosz front hatására kezdték el egyre nagyobb ürmérteű ágyukat alkalmazni a tankjaikon! A németek a taktikájukkal és légifölényükkel aránylag kordában tudták tartani ezt a problémát, a háború elején, de mikor az oroszok rákezdték ezeket a tankokat tömegével gyártáni és most a tömegével úgy értem, hogy valóban többszörösével múlta felül a német darabszmokat, azzal a németek már nem tudtak mit kezdeni. Csak a háború elején az oroszok kevés számban és szinte minden taktikai megfontolások nélkül küldték ezeket a tankokat a németek ellen. A németek először meglepődtek, hogy milyen könnyen pattan le a lövedékük az oroszok döntött és gömbölyű páncéllemzéről, aztán elkezdtek a németek is egyre nagyobb ürmérteű ágyukat alakmazni! A korai T-34 -es tornya 2 személyes volt parancsnok és a töltő, rádió pedig szinte csak az egység parancsnoki harckocsijain volt, álatalában szines zászlócskákkal irányitották egymást. Én viszont úgy érzem, hogy a technikai különbség a háború elején a repülőgépek között még szembetünőbb volt, hiszen a fejlett német gépek egyszerüen lemosták az orosz vadászgépeket a levegőböl! Na ez meg éppen nem igazán jön át a játékban, de ezt meg is értem kinek lenne kedve így az orosz gépeken repülni! :-)
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Hmm, kaptam választ a szórás kérdésre, nem a fejlesztőktől, hanem egy német sráctól aki általában eléggé otthon van a téren. Nem tudom mennyire igaz, de szerinte azért kezd szórni a Messzer 20-30 mp után, a ruszkik meg azért nem, mert alapjáraton a földön 3x nagyobb a tüzelési sebesssége, ezért van lehetősége túlmelegedni a csőnek, mielőtt kifogy a lőszer. Megjegyzem kb 15-20 másodbercig nem észrevehető a különbség.

A levegőben ez kiegyenlítődik + a menetszél is hűti, szóval még kisebb a jelentősége.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ne má, ez totál bullshit 8-) , háromszoros tűzgyorsasággal hány másodperc alatt tolná ki az 500 kiskalibert? 8? 10?

Az álló gépben melegedés nekem is eszembe jutott, de akkor az orosznak is pont ugyanúgy kellene viselkednie, nem? Karaya tesztjén a földön állt az összes gép, ez biztos. De ha jól emlékszem én repülés közben néztem. Na majd felteszem a BoS-t megint, és lecsekkolom.
Kép
bfeca1229
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.01.12. 22:51

Reflected!
Megnéztem a P-40 -est, hogy mit javitottak a lövedék nyomjelzőjén (tracer), hát nem tudom... te nézted már? A bal oldali szárnyon ugyan úgy jön három csőböl egymás mellett a három pötty (tracer), de mértani pontossággal, a jobb oldalt meg talán egy csőböl jön a nyomjelzős lövedék! Szerintem ezt megint benézték, vagy tényleg hülyének néznek mindenkit! Most nem kötözködésként mondom, de mintha nem akarnák megérteni, hogy mi a gond...
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Az MG17-nek 1200 lövés/perc az elméleti tűzgyorsasága. Ez másodpercenként 20 lövés. Ha háromszor nagyobb lenne, az 60 lövés. Tehát 8,3333 másodperc alatt kiszórná az 500-s hevedert. Azaz nem lenne ideje (20-30 mp) túlmelegedni. :-)

Másrészt a 60 lövés/mp az a 20 mm-s gatling rendszerű Vulcan , vagy a kistestvér Minigun maximális tűzgyorsaságának több mint a fele! Azt fizikai képtelenség volt elérni abban az időben! (De szerintem ma is egy nem gatling rendszerű fegyverrel.) Ha tényleg lett volna egy a "földön" 3600 lövés/perces tűzgyorsaságra képes fegyverük a németeknek, elég sok mindenre felpakolták volna.

Egyáltalán: mitől lenne ennyivel magasabb egy fegyver tűzgyorsasága a földön, mint a levegőben?
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Egy orosz háborús veterán (HSU - Szovjetunió hőse) Il-2-s pilóta háborús visszaemlékezéseiben volt, hogy a 37 mm-s ágyúval csak rövid sorozatokat lehetett lőni. Nem voltak ugyanis szinkronizálva, így a hosszabb sorozatnál fellépő vibrációk leszakíthatták a szárnyat.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

1/3_vszd_Tazar írta:Egyáltalán: mitől lenne ennyivel magasabb egy fegyver tűzgyorsasága a földön, mint a levegőben?
Gyorsabb semmiképp sem lehet, mint az alap tűzgyorsaság, az hülyeség is. A levegőben viszont a tűzgyorsaság leeshet, ha a légcsavar forgásához kell szinkronizálni. és az vagy túl gyors, vagy túl lassú, de pont nem engedi a géppuskát saját ütemében lőni, akkor egy egy ütem kimarad.
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Állítólag a ruszki géppuska légcsavarközönként egy lövedéket lő a megszakító miatt, a német meg 3-at. Aztán hogy ez mennyire igaz...

A nyomjelző randomizálás nekem sem tetszik... :?
bfeca1229
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.01.12. 22:51

hq_Reflected írta:Állítólag a ruszki géppuska légcsavarközönként egy lövedéket lő a megszakító miatt, a német meg 3-at. Aztán hogy ez mennyire igaz...

A nyomjelző randomizálás nekem sem tetszik... :?
Ez nem randomizálás, hanem az egyik oldalt úgy hagyták a másik oldalnál meg csak egynél látod a nyomjelzőt! Mintha szartak volna bele, jól van az úgy... mintha félbehagyták volna.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

hq_Reflected írta:Állítólag a ruszki géppuska légcsavarközönként egy lövedéket lő a megszakító miatt, a német meg 3-at. Aztán hogy ez mennyire igaz...
Semennyire. A DB hajtóművek a főtengelyt egy lassító áttétellel engedték a légcsvarra, ami DB 601-nél 1.55-1.685 -ös DB605-nél 1,685-1,875 arányú volt (nem random, hanem altípustól függően persze). Vagyis a légcsavar üzemi fordulatszámon 1500 rpm körül fordult. Ez 3 tollal számolva, 4500 lehetőség (légcsavarköz) a lövésre. Ezt még felszorozzuk hárommal, amit a srác mond, az 13500 lövés percenként. Azta. Ezzel már túlmelegedhet, nem mondom. Már csak remélni lehet, hogy a 777 más számokkal dolgozik :icon_crazy:
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Apropo. Milyen néven fórumozgat ez a szakértő? Csak, hogy tudjam kiről van szó...
Kép
bfeca1229
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.01.12. 22:51

bfeca1229 írta:
hq_Reflected írta:Állítólag a ruszki géppuska légcsavarközönként egy lövedéket lő a megszakító miatt, a német meg 3-at. Aztán hogy ez mennyire igaz...

A nyomjelző randomizálás nekem sem tetszik... :?
Ez nem randomizálás, hanem az egyik oldalt úgy hagyták a másik oldalnál meg csak egynél látod a nyomjelzőt! Mintha szartak volna bele, jól van az úgy... mintha félbehagyták volna.
https://www.youtube.com/watch?v=2gb5Aro-69g Na valami ilyesminek kéne kinéznie a tracernek 0,50 másodperctől nézed igaz, hogy ez Mustang és nem P-40 -es de a fegyvezet megegyezik darabszámra is! Nem hiszem, hogy ők ezt nem értik!
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

1/3_vszd_Tazar írta:Ha tényleg lett volna egy a "földön" 3600 lövés/perces tűzgyorsaságra képes fegyverük a németeknek, elég sok mindenre felpakolták volna.
Az biztos is 8-) Még az MG-42 is 1200-at tudott, spéci retesszel talán 1500-at. Pedig az híres volt a félelmetes tűzgyorsaságáról. 3600 az akkori technikával kizárt.
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Arról nem is beszélve, hogy milyen büszkék a ShKAS-ukra, a tűzgyorsasága miatt. Akkor mi a fenének korlátozták volna le?

A ShKAS 1800 rpm-et tudott, az ultra ShKAS pedig 3000-et, de abban nem vagyok biztos, hogy utóbbi a II. vh-ban szerepelt. Ezt a tűzgyorsaságot gázelvezetéses revolveres táplálással érték el, míg az MG17-nek hátrasiklásos újratöltő mechanizmusa volt. Gyártástechnológia fejlődés ide vagy oda, hátrasiklásos rendszerrel szerintem ma sem lehet 3000-s tűzgyorsaságot elérni.

De szó, ami szó: mint a fenti példából látszik, az oroszoknak voltak nagyobb tűzgyorsaságú fegyvereik, mégis a német géppuskák melegednek túl. :-)
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A ShKAS lőszere ráadásul erősebb is volt, mint a német. Jobban melegszik.

Erről az UltraShKAS-ról nem hallottam még, de gondolom azért nem volt elterjedt, mert ha tudott is ekkora tűzgyorsaságot, ott a hűtéshez már gatling rendszer kellene. Vagy olyan vastag cső, vízhűtéssel, vagy hasonlóval, ami már a mozgathatóság rovására ment. Vagy csak szimplán leolvadt nagyon hamar.
Kép
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

hq_Reflected írta:Állítólag a ruszki géppuska légcsavarközönként egy lövedéket lő a megszakító miatt, a német meg 3-at. Aztán hogy ez mennyire igaz...
Nem tudom ezt ki találta ki, de mielőtt ilyen baromságot leír, kicsit matekozhatna...
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Látjátok, ezért is sajnálom ,hogy nem repülitek a BoS-t. 6x többet tudtok ezekről a gépekről, mint én. Ha pl Tom bekerülne beta teszternek, azonnal kiszúrná ezeket, és pontos adatokkal alátámasztva odatolhatná a fejlesztők arcába a hibákat.

Kíváncsi lennék mi ez az "African reference" ami alapján csökkentették a 109 hűtőjének a hatékonyságát nagy nyitáson. Télen/ Ősszel kicsit javult a teljesítményük, de nyári bevetéseken kis idő kérdése és szinte totál nyitva van, ami iszonyatos légellenállás. Manuálisan zárt hűtővel továbbra is stimmel a teljesítmény, sőt.

A tracer randomizálásra én is ezt reagáltam, erre azt mondta Han, hogy:
Fizikailag nem lehet totál random. 1 nyomjelző per 8 lövedék, kb ugyanazzal a tűzgyorsasággal.Annyit csináltunk ,hogy random eltoltúk egymáshoz képes a nyomjelző sorrendet
hááát... :roll:
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

VO101_Lecsó írta:
hq_Reflected írta:Állítólag a ruszki géppuska légcsavarközönként egy lövedéket lő a megszakító miatt, a német meg 3-at. Aztán hogy ez mennyire igaz...
Nem tudom ezt ki találta ki, de mielőtt ilyen baromságot leír, kicsit matekozhatna...
Aha, én írtam marhaságot. Matt azt mondta, hogy a német megszakító 3 lövésre adott lehetőséget, nem azt ,hogy annyit is lőtt. Azt írta ,hogy a német MG17 kb 1000 rpm-mel lő a földön, a ruszki viszont csak 300-zal a megszakító miatt. És hogy a levegőben a ruszkinak is megnő a lőgyorsasága, így a melegedése is.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Az 1000-es tűzgyorsaság az helyes, az 1200 az az elméleti max az MG17-nél, a szinkronizálás miatt ez olyan 1000-ig esett vissza. Az orosz gépeket nem tudom, de így hang alapján nem tűnt lassabbnak, le kellene mérni azt is, hogy repülés közben gyorsabban kitolja-e ugyanazt a javadalmazást.

Én nem mennék beta teszternek, több okból sem, időm sem lenne rá, és valszeg Team Fusion-on múltam/jelenem miatt nem is lennék túl népszerű arrafelé. Mindegy, ez nem is téma egyáltalán.
Kép
Válasz küldése