SOWC küldetések

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_tvr írta:Hát az eleje elég csúnya volt. Ütközések felszálláskor és a levegőben. Pedig én annyira készültem, hisz volt az első, hogy mélyen berepültünk volna egészen Londonig és célpont Kenley és Biggin Hill :D
Én Lacával ütköztem még a francia partok fölött gyülekezéskor, de nem tudom hogyan... Annyit észleletem, mintha alulról megdobta volna vmi a gépem... Aztán Sheriff lezuhant csak úgy... Tom motorja megállt... Még nem ért a kötelék Anglia fölé, de már 4 ember hiányzott a piros kötelékből.
Mivel 16-an indultunk, ilyenkor már nem fér bele annyi "lazaság", mintha 6-8 gép indulna egyszerre. Többen eléggé készületlenül ültek gépbe a reptéren, mint az a TS-en hallható is volt. A sárga raj nem is tudott zárkózni és kötelékben repülni...
Utána a TS-en derült ki, hogy többen nem is Audenbergből szálltak fel, ahogy a briefing kérte, hanem Coquellesből, ahonnan eddig jöttünk...

Sheriff azért zuhant le, mert controlst állított a menüben, és nem trimmelte ki a gépét.

nekem egyik pillanatról a másikra megadta magát valami a motorban, nem túlmelegedés, de nem jöttem rá, hogy mi. Sajnáltam én is, az E-4-esekkel mindig megszívom :/

Legközelebb, ha sok gépünk lesz, akkor az MKHL két reptérről indulhat, tegnap megbeszéltem Gruberékkal. És a bombázókat is eltolják 5-10 perccel, hogy legyen idő előttük repülni.

A zárkózásnál a géptörés bosszantó baleset volt, nem is tudom hogy lehetne kivédeni. Megoldás lehet, ha a zárkózó gép jelenti, hogy a vezér mögött van, és hány gépet lát maga előtt. Sokat nem kellene ott sem szarakodni azzal, hogy kinek a számát látom, ki van előttem név szerint, az kb lényegtelen, az fontosabb, hogy ha valaki ötödiknek zárkózik, de csak három gépet lát maga előtt, akkor cumi van, és nézze, hogy kit hagyott el.
Kép
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

VO101_Tom írta:Utána a TS-en derült ki, hogy többen nem is Audenbergből szálltak fel, ahogy a briefing kérte, hanem Coquellesből, ahonnan eddig jöttünk...
Erre céloztam finoman... Nem finoman meg illene megtisztelni a SOWC küldetéseket mindenkinek annyival, hogy ilyen f.szságokat nem csinál. A briefing minimális áttekintésével ez kiküszöbölhető lenne. Akinek ez nem megy, az nyomja még a Repkán vagy offline... Hallom a TS-en, hogy emberek feljönnek 3 perccel indulás előtt és minimális közük nincs az aznapi küldetéshez. Aztán jön a sok hülye kérdés...
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Adott sorrendben kellene felszállni, nem összevissza, a vezérgép meg addig köröz a reptér fölött egészen addig amíg mindenki formációba nem kerül. Az is csoda hogy csak ennyi törés volt a földön.. összevissza keresztbe szálltunk fel.

A formációt is nagyjából úgy kellene tartani, hogy mindenkinek fix helye van, akkor tudja hova kell mennie, és nem a levegőben kell ötletelni hogy akkor ki meg hol van.

Sok fölösleges szarakodás volt a földön is.

Ennyi emberrel ez szerintem egyszerűen nem működik máshogyan.

Utólag belegondolva egyébként igazat adok Tomnak hogy így nem lehet fighter sweepre menni, hogy elöl vannak a bombázok.. az a bomber sweep :D Anglia fölött nem is nagyon vágtuk mi van mert 11 és 1 óra között egy rakás pontot láttunk, amiről nem lehetett eldönteni h micsoda, kicsoda. A mi bombázóink v angol vadászok v a mi kísérőink? Ha mi rúgjuk be az ajtót ilyen probléma nincsen, a fighter sweepnek is van értelme.
mijki95
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.12.16. 00:26

Én a törések és ütközések elkerülése végett szálltam fel az utolsók közt a reptérről. Nem akartam úgy járni, mint anno BoB-on .:D
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

Sheriff azé zuhant le, mert elfelejtette melyik gombra rakta a prop pitch on/off-ot és 170km/h órás sebességnél kezdett a menüben b@szakodni 8-) . Mire visszaértem már függőlegesen zuhant a gép 200m-en...
Majd szétizélt az ideg...
Az összes rohadt gombot végignyomkodtam a joy-on persze csak azt nem amelyikre tettem.
Namindegy. Ma este nem leszek.
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
Avatar
V.4_Pogi
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.03.25. 11:55

VO101_tvr írta:
VO101_Tom írta:Utána a TS-en derült ki, hogy többen nem is Audenbergből szálltak fel, ahogy a briefing kérte, hanem Coquellesből, ahonnan eddig jöttünk...
Erre céloztam finoman... Nem finoman meg illene megtisztelni a SOWC küldetéseket mindenkinek annyival, hogy ilyen f.szságokat nem csinál. A briefing minimális áttekintésével ez kiküszöbölhető lenne. Akinek ez nem megy, az nyomja még a Repkán vagy offline... Hallom a TS-en, hogy emberek feljönnek 3 perccel indulás előtt és minimális közük nincs az aznapi küldetéshez. Aztán jön a sok hülye kérdés...

Talán nem az utolsó negyed órában kéne feltenni,hogy ki honnan száll fel,mert amikor én megnéztem,Tomé volt az utolsó hszhttp://www.pumaszallas.hu/Private/VO101 ... sion14.jpg.
Még ts-en is kérdeztem,mert ebből nem volt egyértelmű,de valaki ott is a Couqelles-i repteret mondta,utána meg már egyáltalán nem néztem az oldalt.
Én nem érzem,hogy én lettem volna a"fasz"...de majd nyomom még Repkán hátha okosabb leszek.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

V.4_Pogi írta:
VO101_tvr írta:
VO101_Tom írta:Utána a TS-en derült ki, hogy többen nem is Audenbergből szálltak fel, ahogy a briefing kérte, hanem Coquellesből, ahonnan eddig jöttünk...
Erre céloztam finoman... Nem finoman meg illene megtisztelni a SOWC küldetéseket mindenkinek annyival, hogy ilyen f.szságokat nem csinál. A briefing minimális áttekintésével ez kiküszöbölhető lenne. Akinek ez nem megy, az nyomja még a Repkán vagy offline... Hallom a TS-en, hogy emberek feljönnek 3 perccel indulás előtt és minimális közük nincs az aznapi küldetéshez. Aztán jön a sok hülye kérdés...
Nem vagy fasz, nyugi ne rágj be... Vissza kell szokjunk a sokgépes küldetésekhez, ennyi. A játék egy rakás szar, hogy odaokádott 16 gépet össze-vissza a reptérre, szanaszét voltak a gépek a földön ki erre, ki arra, a skinek nem töltődtek le csak a célnál, a számozások eltérő színét messziről nem is lehet látni. Iszonyú hülyén -félkészen- van ez is- a játékban megoldva, de ez van, változni már úgysem fog. Talán megoldás lenne, hogy a sárga és a piros schwarm nem egyszerre nyomja a "create" gombot, hanem először az egyik és miután mindenki gépben van, utána a másik, így talán szeparáltabban dobná be a gépeket, ki kellene próbálni. Ami engem nagyon zavar, az a whisper használat. Most vagy használjuk, vagy ne, de ez így, hogy néhányan globálba beszélnek úgy, hogy whisperre szánják, a választ meg nem halljuk, mert a partnere whisperbe válaszol nekem iszonyat zavaró.
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

Jaja, nem kell berágni. Nem mi szartuk a spanyolviaszt. Pogi neked is igazad van, meg Tvr-nek is. Sajnos elég nagy volt a fejetlenség, régebben ennyien soha nem repültünk, elég szokatlan ez is, meg a játék faszságai is (összevissza kirakott gépek, stb.).
Az is probléma, hogy kicsit "szedett-vedett" a társaság. Még nem ismerik egymást megfelelően az emberek, nem tudnak megfelelően összehangolódni.
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

Esetleg a 4 gépesnél nagyobb kötelékeket nem kellene erőltetni. 16 gép esetén nem 2 x 8-as, hanem 4 x 4-es schwarm-ok repülnének. Tom már intézett "tartalék" repteret is. Egy reptérről 2 x 4 gép kényelmesen tud felszállni.
Viszont minél többen vagyunk, nyilván annál fontosabb és több időt kell szánni a felszállás előtti eligazításra, egyeztetésre.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Be kell vezetni, hogy fél órával indulás előtt aki nincs TS-en, az aznap nem repül. Fél óra alatt megvan a gépelosztás, a rajok elosztása, a skinek kiosztása, és legalább én is tudnék egészkor csatlakozni :/

Ami a briefinget illeti, 20:41-kor tettem fel az új térképet, akkor szóltam is TS-en (ott van a chaten a link), és utána is elmondtam párszor. 14 emberhez eljutott, kettőhöz nem.

Hogy a levegőben összeütközött két gép, az baleset, előfordul. Ha bevezetjük, hogy a zárkózásnál mindenki lejelentkezik, és mondja hányadiknak áll be a gépek mögé (de csak ennyit), akkor ez talán elkerülhető lesz a jövőben.

Ha sokan vagyunk, akkor két repteret fogunk használni. Az gyorsítja a felszállást, és kisebb lesz a káosz a reptereken is.

A skinekkel nem tudok mit kezdeni remélhetően ma már kezdéskor lent lesznek.

Sheriff, neked meg többet kellene repkedned sowc-on kívül is. Én nem osztom be a te idődet, de ha ennyi rutinod van, akkor talán sowc előtt-után kéne gyakorolni kicsit máshol is nem?
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_Sheriff írta:Az is probléma, hogy kicsit "szedett-vedett" a társaság. Még nem ismerik egymást megfelelően az emberek, nem tudnak megfelelően összehangolódni.
Bocs, csak a magad nevében beszélj. Neked lehet hogy szedett vedett, mert kéthetente beugrasz egyet sowcozni. De mi rendszeresen repülünk együtt, igaz, hogy van 1-2 új ember is, de a csapat nagy része egy jól összeszokott társaság. De az előző hsz-emben pont erre próbáltalak rávezetni...
Kép
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

Szerintem a whisper használata nagyon fontos, emellett a másik pilóta megszólítása is fontos lenne. Például az nekem semmit sem mond, hogy valaki megkérdezi: "hol vagy?" - kitől kérdezi? ki válaszoljon így rá? Vagy a nagy csend van, vagy mindenki bemondja (persze, ha tudja is, hogy éppen merre jár). Egy nagy káosz így az egész.

A másik dolog, ami nekem furcsa, az a rádiófegyelem hiánya, minden sz@rról esik szó a repülés alatt, de érdemi kommunikáció csak nagyon kevés.
Repülés közben csak a misszióhoz közvetlenül kapcsolódó dolgokról essen szó, arról is röviden, tömören lényegre törően. Utána meg lehet beszélni, hogy ki mit reggelizett, mi volt a TV-ben stb.
A nyugtázás elmaradása is zavar kissé.
Ezek mellett még egy javaslatom lenne, ki lehetne osztani, hogy a Schwarm-ban, vagy a Staffel-ben ki hanyadik, mert ha le kell menni csekkolni valamit, vagy esetleg támadni, akkor egyszerűbb, ha nem mindenki zuhan rá az esetleges ellenre, hanem csak egy géppár, a többiek a magasból biztosítanak.

Ezek csak javaslatok, nem kell elfogadni őket.
Jah, és kinek nem inge ne vegye magára.

S!
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Savas írta:Szerintem a whisper használata nagyon fontos, emellett a másik pilóta megszólítása is fontos lenne. Például az nekem semmit sem mond, hogy valaki megkérdezi: "hol vagy?" - kitől kérdezi? ki válaszoljon így rá? Vagy a nagy csend van, vagy mindenki bemondja (persze, ha tudja is, hogy éppen merre jár). Egy nagy káosz így az egész.

A másik dolog, ami nekem furcsa, az a rádiófegyelem hiánya, minden sz@rról esik szó a repülés alatt, de érdemi kommunikáció csak nagyon kevés.
Repülés közben csak a misszióhoz közvetlenül kapcsolódó dolgokról essen szó, arról is röviden, tömören lényegre törően. Utána meg lehet beszélni, hogy ki mit reggelizett, mi volt a TV-ben stb.
A nyugtázás elmaradása is zavar kissé.
Ezek mellett még egy javaslatom lenne, ki lehetne osztani, hogy a Schwarm-ban, vagy a Staffel-ben ki hanyadik, mert ha le kell menni csekkolni valamit, vagy esetleg támadni, akkor egyszerűbb, ha nem mindenki zuhan rá az esetleges ellenre, hanem csak egy géppár, a többiek a magasból biztosítanak.

Ezek csak javaslatok, nem kell elfogadni őket.
Jah, és kinek nem inge ne vegye magára.

S!
Ezzel teljesen egyetértek, a VEF-es időkben is igy csináltuk.
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

VO101_Tom írta:
VO101_Sheriff írta:Az is probléma, hogy kicsit "szedett-vedett" a társaság. Még nem ismerik egymást megfelelően az emberek, nem tudnak megfelelően összehangolódni.
Bocs, csak a magad nevében beszélj. Neked lehet hogy szedett vedett, mert kéthetente beugrasz egyet sowcozni. De mi rendszeresen repülünk együtt, igaz, hogy van 1-2 új ember is, de a csapat nagy része egy jól összeszokott társaság. De az előző hsz-emben pont erre próbáltalak rávezetni...
Tom, nem akarok veled vitatkozni, de az összeszokott társaság, nem száll fel másik reptérről, nem keresi egymást 10 percig, rendesen van whisperelve, stb...

Igaz, hogy ritkán repülök (ennek is megvannak az okai sajnos) és most vétettem egy hibát, de ezek után ez biztos nem fordul elő :mrgreen:
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_Sheriff írta:Tom, nem akarok veled vitatkozni, de az összeszokott társaság, nem száll fel másik reptérről, nem keresi egymást 10 percig, rendesen van whisperelve, stb...

Igaz, hogy ritkán repülök (ennek is megvannak az okai sajnos) és most vétettem egy hibát, de ezek után ez biztos nem fordul elő :mrgreen:
Ne is vitázz ezzel, mert nincs igazad. Pont attól összeszokott, hogy ilyen kezdés után is összeszedték egymást a légtérben és befejezték a küldit (mármint aki nem verte oda magát). Egyébként meg a 16 emberből kettő szállt fel máshonnan, egyrészt kicsinyes dolog ez miatt az egész társaságot minősíteni, másrészt meg a két pilóta pont Pogi és Tibi volt, a kettő a legtapasztaltabbak közül.
Kép
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

Tom, láttam egy pár jól szervezett küldit azalatt a párszáz bevetés alatt amit repültem, na ez nem volt az...
Nem vonom kétségbe a vezetői kvalitásaidat, kétségtelen nélküled nem tartani itt a magyar cod, DE én nem ilyen bevetésekre emlékszem és asszem ezzel nem vagyok egyedül, de majd megbeszéljük ts-en valamikor a héten nem akarom szétflémelni a topicot.

Savas felvetésével én is tökéletesen egyetértek. Korábban már javasoltam ezt, de akkor elmaradt, lehet mégiscsak át kéne gondolni a fix géppár-raj rendszert, főleg ha van egy kemény mag, akkor ez nem jelenthet gondot, mert nincsenek változások, van állandóság, Ők kezdik meg a felszállást, ők kapják a jobb gépeket, stb. A csellengők pedig mit pl én kapnak a bevetésre egy ideiglenes társat és vele repülik le azt. Sokkal kevesebb embert kell elosztani a bevetés előtt, több idő marad a briefingre, jobban átbeszélni a taktikát, nem mellesleg elérni a megfelelő magasságot és pozíciót. Ki kellene próbálni, szerintem csak a javunkra válna.
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Ez a második bevetés egész jó volt, úgy tűnik az, hogy a két raj külön, egymás után nyomja a create-t egész jól működik. Megtámadtak minket vagy négyszer minden alkalommal szépen visszavertük őket, képben volt a csapat...
TS-en nem lenne egyszerűbb ha lenne az MKHL-n belül egy piros és egy sárga csatorna is, mindenki beugrana a saját rajának megfelelő csatira és akkor csak a csatornát állítanánk whisperre egyszer, nem pedig mindig, egyenként az embereket?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_NateDog írta:TS-en nem lenne egyszerűbb ha lenne az MKHL-n belül egy piros és egy sárga csatorna is, mindenki beugrana a saját rajának megfelelő csatira és akkor csak a csatornát állítanánk whisperre egyszer, nem pedig mindig, egyenként az embereket?
Ez jó ötlet.
Kép
Avatar
Dumbo
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.11.20. 19:24

Tényleg (homlokracsap:)
Régen is mindig így csináltuk... két csapat, két csati
Úgy látszik kezd kialakulni a demencia a csapatban :lol:
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

Egyre öregszünk, mindenkinek megy el az esze :mrgreen:
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
Válasz küldése