SOWC küldetések

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

mijki95
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.12.16. 00:26

Köszönöm a repülést, jó volt!
Horriiiiiido! :mrgreen:
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Most 22 és 23–án az ünnepek alatt nem lesz sowc, majd csak 5–6–án.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Papi, ezt ide írom, mert ez inkább a sowc-hot tartozik.

Ennél a szám összeírásnál nem is annyira a számok a lényeg, hanem a színek. Azt beszéltük a legutóbbi bevetés előtt, hogy mivel mostanában annyian megyünk, hogy két külön rajt szervezünk, akkor a lajstromszám legyen rajonként különböző színű. Fekete, fehér, piros, sárga. így valszeg nem lesz olyan, hogy rossz rajhoz csatlakozol, és ezzel a szám-lista közzététele után azt sem kell kérdezgetni, hogy ez vagy az a szám kié. Egyrészt lesz egy lista, amiben a számok lesznek benne, azt leszedheti, akár ki is nyomtathatja bárki, de a lényeg a szín lenne.

Azt majd megnézem, hogy a választható századok közül melyik nem pakolja tele a skint mindenféle extra jelzésekkel, jelvényekkel. Ezt aztán közvetlen gépválasztásnál be lehet állítani.

Safinak volt még egy olyan ötlete, hogy a szárnyvégek kaphatnának olyan színt, mint a lajstromszámok, hogy fordulózás közben, más szögből is láthatóak legyenek. Tvr ötlete az egységes törzssáv festése. Ezek sem rossz ötletek, viszont akkor többé-kevésbé egységes skint is lehetne használni. Motorburkolat festés és az egyéni jelzések maradhatnak, de nézhetnénk valami egységes skint.

Majd teszek fel pár képet.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Szárnyvég, törzssáv jó ötlet. Mi pumák használhatnánk egy egységeset, a "beugróknak" meg a saját egy skinjükből csinálnának egy ilyet amit az rakna fel aki épp közénk keveredik a bevetésen. Sárga orrt lenne jó elfelejteni, mert minden németnek az van amennyire láttam...
Más: Az lett volna a célom, hogy jobban lássam a flap állását, ezért próbáltam tuningolni az általad kiötlött flap jelzésen. Megakartam hosszabítani a csíkokat és vastagítani rajtuk plussz a számukat lecsökkenteni, hogy kb. a régi IL-2 -ben a closed-combat-landing állásnak feleljenek meg, de jól látom hogy nem oda teszi a program ahova kéne? Kimarad a hosszabbításból egy darab és utána folytatódik.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Öt darab jelzést tettem rá, a 0-10-20-30-40 fokoknál, ez elég szerintem bármihez, de ez nem az én ötletem, a meszán ez ilyen volt. Mondjuk inkább a G-ken volt elterjedt 10 fokonként, az emileken még csak a 20 és a 40 fokos volt jelölve (take off és landing állás, ha ez kell, töröld ki a többit.

Hogy nem stimmelne az UV, az előfordulhat, ritka pancser módon van UV-zve, kimaradt részek, duplikánt foltok, logikátlan elrendezés. Nem kis meló volt mindent megkeresni, szerencsére ma már nem gond. Hogy pont a lfap jelzésnél is lenne valami hiba, az elképzelhető, akkor próbáld a csíkok túloldalát meghosszabbítani
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Tom írta:Öt darab jelzést tettem rá, a 0-10-20-30-40 fokoknál, ez elég szerintem bármihez, de ez nem az én ötletem, a meszán ez ilyen volt. Mondjuk inkább a G-ken volt elterjedt 10 fokonként, az emileken még csak a 20 és a 40 fokos volt jelölve (take off és landing állás, ha ez kell, töröld ki a többit.

Hogy nem stimmelne az UV, az előfordulhat, ritka pancser módon van UV-zve, kimaradt részek, duplikánt foltok, logikátlan elrendezés. Nem kis meló volt mindent megkeresni, szerencsére ma már nem gond. Hogy pont a lfap jelzésnél is lenne valami hiba, az elképzelhető, akkor próbáld a csíkok túloldalát meghosszabbítani
Mi az az UV ? ok köszi megnézem!
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ja, az "UV mapping" az, amikor a modell felületének lapjait (poligonjait) a textúra adott területeihez rendeled. Hogy a textúra melyik részén legyen a szárny, a törzs és a kisebb szarok. A clodnál, ahogy az il-2-nél ez eléggé össze vissza van, főleg az apróbb részeknél. És 1 vagy 2 olyan helyről is tudunk, ahol pl konkrétan hibás, a szárny aljára és tetejére is ugyanazt a -valós méretben kb.- 20x20 cm-es részt rakja, meg a motorház tetején is a kabin előtt kicsit elhúzza, szal hibák akadnak benne.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Ahh ok. Amúgy hiába hosszabbítom a másik irányba semmi... Ma már nem pöcsölök vele.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Más néven mentsd el, mert cache-ban benne maradhat és nem mindig látod a változásokat.
Kép
Avatar
Dumbo
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.11.20. 19:24

Üdv!
Ezen a csapatjelzésen én is gondolkodtam. Vlsz, 3 egységnél többet nem igen fogunk egyszerre kiállítani. Ezeket meg lehetne különböztetni 3 eltérő helyre feltett sávozással is. Pl 1 swarm:a kabin előtt jó széles törzssáv 2 : kabin mögötti törzs sáv 3: függőleges vezérsík előtti törzs sáv. Még színben is eltérhetnek esetleg. Ezeket jó messziről azonosítani lehet. A számokat csak viszonylag közelről, és csak a megfelelő szögből lehet látni. Ez mindenkinél 3 skin-t jelent, amit rep előtt egy pillanat alatt be, lehet állítani. Ill. a pumásoknak egy is elég, mert Ők mindig az első swarm lennének. Ezt jól lehetne távolabb lévő gépek azonosítására használni a csata sűrűjében, mikor a németek is közénk keverednek. Így elkerülhetjük az idegen gépekhez csapódást, amit most csak közel repülve veszünk észre. A szín pedig csak világos legyen (sárga v fehér) mert a sötét színeket messzebbről már nem látni. Közeli, pontos azonosításra meg ott vannak a számok.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Hétvégén lesz valami? Ez a Clod így "önmagában" kurva unalmas. :mrgreen:
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Image

Image
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Kint van a holnapi küldi briefing:

http://sowc.forumotion.co.uk/t201-missi ... -2013#1345
Kép
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

Üdv!

Előreláthatólag tudok jönni.
mijki95
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.12.16. 00:26

Mijki bevetésre jelentkezik! :D
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Kint van a térkép a mai bevetésről, HA Gruber vagy Schneider csinál részletesebb tervet, az később lesz kint.
Kép
Avatar
V.4_Pogi
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.03.25. 11:55

Ma és holnap is ráérek :)

Tom, esetleg letudnám tölteni valahonnan a layer-eket? THX

~S~
mijki95
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.12.16. 00:26

Jó küldi volt, csak kár hogy ellenséggel nem találkoztunk. :cry:
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

mijki95 írta:Jó küldi volt, csak kár hogy ellenséggel nem találkoztunk. :cry:
Ez szép kaotikus volt... :mrgreen:
Ott voltak ők, csak a legtöbbje alacsonyan, 3000 alatt.
Én egy spitet meg egy hurrit lekergettem a bombázók előtt 4000m alá aztán visszaemelkedtem, az egyiknek végigszegeltem a szárnyvégét... más nem volt. A skinek a célok magasságában töltődtek csak be nálam, ezért sajnos amikor Kurfürsttel borítottunk és visszaemeltem, a körülöttem lévő 16 sárgaorrú messzer között nem találtam meg őt...
Néztem a németeknél az a fehér szárnyvég nagyon jól látszódik messziről, mondjuk így biztos nem sokat rejt.
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

VO101_NateDog írta: Ez szép kaotikus volt... :mrgreen:
Hát az eleje elég csúnya volt. Ütközések felszálláskor és a levegőben. Pedig én annyira készültem, hisz volt az első, hogy mélyen berepültünk volna egészen Londonig és célpont Kenley és Biggin Hill :D
Én Lacával ütköztem még a francia partok fölött gyülekezéskor, de nem tudom hogyan... Annyit észleletem, mintha alulról megdobta volna vmi a gépem... Aztán Sheriff lezuhant csak úgy... Tom motorja megállt... Még nem ért a kötelék Anglia fölé, de már 4 ember hiányzott a piros kötelékből.
Mivel 16-an indultunk, ilyenkor már nem fér bele annyi "lazaság", mintha 6-8 gép indulna egyszerre. Többen eléggé készületlenül ültek gépbe a reptéren, mint az a TS-en hallható is volt. A sárga raj nem is tudott zárkózni és kötelékben repülni...
Szóval lehet érdemes lenne vmi rendszert kitalálni a felszállásokhoz és a rendeződéshez. Ha sorban kötelék szerint szállunk fel, nem kell a rendeződéssel sem időt tölteni, mert az 2 x 8 gép esetén is nehézkes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VO101_tvr 2013.01.06. 11:09-kor.
Válasz küldése