SOWC küldetések

Online hadjáratok

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

Korábban nem az volt a megállapodás, hogy nem jönnek be a pirosak a kontinens fölé?
Avatar
Herr Laca
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2011.05.11. 14:47

VO101_Tom írta:Az alacsonytámadás rendben lement, a 110-esek szétbombázták a hangárokat, de angolok nem voltak a közelben. Azután gyülekeztünk, emelkedtünk a célig. Az angolok elég sokáig nem jelentek meg, a bombázók már oldottak is, velük elindultunk haza, hátha hazafelé futunk bele a vörösökbe. Amit mi nem tudtunk, hogy időközben a cél felett mégis megjelentek 6K-n, a sárga schwarm harcba is kezdett velük, csak ez valahogy nem jutott el hozzánk. Mikor sorra lövöldözték őket, azt láttuk chaten, akkor indultunk vissza, de már későn. A sárga schwarm elfogyott, mi lőttünk pár gépet, aztán hazarepültünk. Néhány gép franciaország fölött várta a hazatérőket, Widuékat elkapták. Bombázó veszteséget nem tudom, hogy volt-e, félútig még rendben hazajutottak, azt láttuk.
Hozzánk meg az nem jutott el,hogy elmentetek nyaralni:)
Mire észbe kaptunk maradtunk 2 en Nesuval volt a nyakunkon fejenként 5-6 gép. Én konkrétan egy komplett századdal harcoltam ahogy visszanéztem ,akiket meglövöldöztem az mind egy egység tagjai voltak.
Mondjuk nem tudom minek a vispel,ha nem mondja senki sem mit csinál,( én töbször kérdeztem merre jártok,csak választ nem kaptam)mindenki kavarog össze vissza,ennél már az is jobb a részemről ha egyedül megyek ,azt már megszoktam és úgy vigyázok magamra. Na mind 1 ,szvsz ennek nem sok értelme van ,egy köteléket nem tudunk összetartani, aztán persze hogy lelőnek mindenkit .
Wheels Up
00:37:52 Plane Damaged by Pilot ( No.64_Gromic )
00:38:07 Plane Damaged by Pilot ( No.64_Gromic )
00:38:58 Damaged Pilot - ** No.64_Gromic **
00:39:36 Damaged Pilot - ** No.64_Gromic **
00:42:04 Plane Damaged by Pilot ( No.64_Nitrous )
00:42:15 Damaged Pilot - ** No.64_Looky **
00:42:26 Damaged Pilot - ** No.64_Looky **
00:42:29 Damaged Pilot - ** No.64_Looky **
00:42:58 Plane Damaged by Pilot ( No.64_Nitrous )
00:43:07 Plane Damaged by Pilot ( No.64_Nitrous )
Ezeket lőttem meg de maradt még belőlük szép számmal.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Nagyobb fegyelem kell a rádiózásban. Egy szót sem hallottunk abból hogy a sárga schwarm harcol, én szóltam a többieknek hogy Dumbót lelőtték, de én is csak a chatben láttam kiirva. Mindenki jelentse a jövőben a kontaktokat és probléma megoldva. Arra is tudok esetleg gondolni, hogy a harc hevében talán nem a globálba lett bemondva az info.
Huba bá
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.12.07. 16:28

VO101_NateDog írta:Arra is tudok esetleg gondolni, hogy a harc hevében talán nem a globálba lett bemondva az info.
Oda-vissza nem érkeztek meg az üzenetek egy része, és nem csak ez a bizonyos infó. Többen többször is kérdeztünk, mondtunk adatokat a vörös köteléknek, de csak elvétve érkezett válasz, illetve nyugta.
Személy szerint háromszor mondtam el, hogy AY26-ban találkoztunk az angolokkal, de még utána is megkérdeztétek, hogy hol láttuk meg őket. A két különböző beszédgomb elég nagy távolságra van egymástól, ezért sem tartom valószínűnek, hogy mind a háromszor elnyomtam volna.
Először fordult elő, hogy csatornákat állítottam be, és nem embereket. S igen, többször is megnéztem, mind a három MKHL csatorna benne volt a listában. Most visszatérek arra, hogy embereket jelölök ki, és remélem akkor már nem fognak így elveszni az infók.
Huba bá
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.12.07. 16:28

Most, hogy jobban visszaemlékezek, szerintem a mikrofonommal történhetett valami. Dumbonak többször is mondtam, hogy besorolok elé és vezetem a köteléket. Mikor beálltam elé, akkor csodálkozva mondta, hogy valaki elsuhant előtte.
Avatar
V.4_Pogi
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.03.25. 11:55

Herr Laca írta: Hozzánk meg az nem jutott el,hogy elmentetek nyaralni:)
Mire észbe kaptunk maradtunk 2 en Nesuval volt a nyakunkon fejenként 5-6 gép. Én konkrétan egy komplett századdal harcoltam ahogy visszanéztem ,akiket meglövöldöztem az mind egy egység tagjai voltak.
Mondjuk nem tudom minek a vispel,ha nem mondja senki sem mit csinál,( én töbször kérdeztem merre jártok,csak választ nem kaptam)mindenki kavarog össze vissza,ennél már az is jobb a részemről ha egyedül megyek ,azt már megszoktam és úgy vigyázok magamra. Na mind 1 ,szvsz ennek nem sok értelme van ,egy köteléket nem tudunk összetartani, aztán persze hogy lelőnek mindenkit.
Semmit nem hallottunk felőled Laca,(de a többiekről sem) emlékezz vissza még mondtuk is, hogy lehet nem állítottál whisper-t. Ezután jelentkeztél be, akkor mondtad,hogy harcolsz egy raklap Spitivel,meg hogy nem kell segítség.
Avatar
Herr Laca
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2011.05.11. 14:47

V.4_Pogi írta:
Herr Laca írta: Hozzánk meg az nem jutott el,hogy elmentetek nyaralni:)
Mire észbe kaptunk maradtunk 2 en Nesuval volt a nyakunkon fejenként 5-6 gép. Én konkrétan egy komplett századdal harcoltam ahogy visszanéztem ,akiket meglövöldöztem az mind egy egység tagjai voltak.
Mondjuk nem tudom minek a vispel,ha nem mondja senki sem mit csinál,( én töbször kérdeztem merre jártok,csak választ nem kaptam)mindenki kavarog össze vissza,ennél már az is jobb a részemről ha egyedül megyek ,azt már megszoktam és úgy vigyázok magamra. Na mind 1 ,szvsz ennek nem sok értelme van ,egy köteléket nem tudunk összetartani, aztán persze hogy lelőnek mindenkit.
Semmit nem hallottunk felőled Laca,(de a többiekről sem) emlékezz vissza még mondtuk is, hogy lehet nem állítottál whisper-t. Ezután jelentkeztél be, akkor mondtad,hogy harcolsz egy raklap Spitivel,meg hogy nem kell segítség.

Akkor szar a TS ük. Ennyi. Én is más is mondta,mi több kérdeztem is ,hogy hol vagytok többször is válasz nem érkezett. Végül is mindegy ,meg nem haltam,de a tanulságokat levontam:)
Én majd úgy repülök ,hogy nekem jó legyen:) A vereseknek meg rossz:)
Ilyen kötelékesdi ,meg piros ,sárga szarságok nem érdekelnek.
Eleve hibás ez a skin bohóckodás. Az orrkúp színét messziről nem látod ezért minden gépet potenciális ellenségként kezel az ember ,ezért is szakadt szét a bagázs ahogy néztem,mindenki repkedett össze vissza eneminek nézve más messzákat. A tele sárga orr az már messziről árulkodó, de persze ez csak az én véleményem.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Laca, valszeg a mikrofonod szar, ugyanez volt atagon is, hogy mondat közben elhallgattál, legutóbb is többször kellett kérnem, hogy ismételd amit mondtál, nem emlékszel? Ha a rádiózást nem igazolják vissza, az az alapszabály, hogy akkor az az üzenet olyan, mintha nem ment volna el. Ha te elmondod amit akarsz, de senki nem is reagál rá, de mégis úgy veszed, hogy hallották, úgy repülsz hogy hallották, az nem a mi hibánk.

Huba rádiózását hallottam, de ott mondták azt is, hogy csak 109-eseket látnak, ezért nem foglalkoztunk vele utána. De a szabály itt is él, ha jelenti hogy enemyt lát, de senki nem reagál, akkor az nem ment el.

Ami a sowcot illeti, ott kötelékben van a repülés, vagy sehogy. Ha magadban akarsz vadászkodni, arra tökéletes az ATAG is.
Kép
Avatar
Herr Laca
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2011.05.11. 14:47

VO101_Tom írta:Laca, valszeg a mikrofonod szar, ugyanez volt atagon is, hogy mondat közben elhallgattál, legutóbb is többször kellett kérnem, hogy ismételd amit mondtál, nem emlékszel? Ha a rádiózást nem igazolják vissza, az az alapszabály, hogy akkor az az üzenet olyan, mintha nem ment volna el. Ha te elmondod amit akarsz, de senki nem is reagál rá, de mégis úgy veszed, hogy hallották, úgy repülsz hogy hallották, az nem a mi hibánk.

Huba rádiózását hallottam, de ott mondták azt is, hogy csak 109-eseket látnak, ezért nem foglalkoztunk vele utána. De a szabály itt is él, ha jelenti hogy enemyt lát, de senki nem reagál, akkor az nem ment el.

Ami a sowcot illeti, ott kötelékben van a repülés, vagy sehogy. Ha magadban akarsz vadászkodni, arra tökéletes az ATAG is.

Nem hinném ,hogy a mikrofon a szar,bár lehet a joy adógombja vacakol néha ,ámbár a közösé nem szokott lévén az másikon van .
De mind1 isvégül is nem volt probléma.
Amúgy meg igazad van ,meg van beszélve .
Én csak olyanokkal vagyok hajlandó kötelékben repülni akik tudnak is és bízhatok bennük. Akkor marad az ATAG nekem.
Akár ki is regelhetsz onnan vagy mit tudom én mit kell csinálni.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Herr Laca írta:Én csak olyanokkal vagyok hajlandó kötelékben repülni akik tudnak is és bízhatok bennük. Akkor marad az ATAG nekem.
A sowc az csapatmunkáról szól, kifejezetten tiltva is van az egyéni repkedés, azért volt a regisztráció csak századoknak meghirdetve. Ezért vannak a kiadott feladatok is, amiket repülni kell. Ezt már akkor elmondtam, amikor elkezdtük az egészet. Ez az oka, hogy a VO101 helyett anno az MKHL-t regeltem, hogy akik 1-2 fős századokban, vagy anélkül repkednek, azok is részt vehessenek rajta, de pont ez miatt lehet, hogy olyanokkal kerülhetsz egy csapatba, akik gyakorlatlanabbak. Ha nincs állandó géppárod, akkor ez van, velük kell repülnöd. A rajokban szándékosan keverjük a tapasztalt és kevésbé tapasztalt pilótákat, ezen nem változtatunk ezután sem. Ha ez neked nem elfogadható, azt sajnálom, de akkor tényleg atagozz inkább.
Kép
Avatar
Herr Laca
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2011.05.11. 14:47

A sowc az csapatmunkáról szól, kifejezetten tiltva is van az egyéni repkedés, azért volt a regisztráció csak századoknak meghirdetve. Ezért vannak a kiadott feladatok is, amiket repülni kell. Ezt már akkor elmondtam, amikor elkezdtük az egészet. Ez az oka, hogy a VO101 helyett anno az MKHL-t regeltem, hogy akik 1-2 fős századokban, vagy anélkül repkednek, azok is részt vehessenek rajta, de pont ez miatt lehet, hogy olyanokkal kerülhetsz egy csapatba, akik gyakorlatlanabbak. Ha nincs állandó géppárod, akkor ez van, velük kell repülnöd. A rajokban szándékosan keverjük a tapasztalt és kevésbé tapasztalt pilótákat, ezen nem változtatunk ezután sem. Ha ez neked nem elfogadható, azt sajnálom, de akkor tényleg atagozz inkább.[/quote]

Jaja. Ne is ragozzuk tovább:) Törölj onnan .Vagy mit kell csinálnom ?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Semmit. Nem repülsz ha nem akarsz és kész.
Kép
Avatar
Herr Laca
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2011.05.11. 14:47

VO101_Tom írta:Semmit. Nem repülsz ha nem akarsz és kész.

Azért kéne mert akkor nem küldenének emaileket állandóan pl.
Vagy írjak ott valaki főnöknek? Te is az vagy nem? Gondoltam kijelentesz onnan és kész.
Megoldottam. Küldtem Farbernak kérést.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Done.
Kép
Avatar
Dumbo
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.11.20. 19:24

Üdv :)
A hétvégén "velneszelek", így csak vasárnap este tudok reppenni.
Sok sikert mindenkinek
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Rendben, köszi hogy szóltál.
Kép
Avatar
2/1_vszd_N3su
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.11.03. 20:02

Én itt vagyok ts -en ,remélem nem köt le valami ,hogy elfelejtsem
Repülök ,hogy Éljek Élek ,hogy Repüljek !
Akkor örökre ... !Ólmot minden vörösbe ,had legyenek jó nehezek !!!
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Kint a térkép.Utolsó küldetés a térkép ezen részén (elvileg), ne hagyjátok ki :)

Magunknak a szokásos fighter sweep feladatot választottam, a többiek védik a bombázókat. Jó lenne előre tudn, hogy kik jönnek ma, és legkésőbb negyed-fél 9-ig legyetek TS-en a gépelosztás, csapatelosztás miatt!

Image
Kép
Savas
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2012.08.07. 20:19

Jövök.
Válasz küldése