IL-2 STURMOVIK: Cliffs of Dover

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Alpha térkép, gép meg kb minden, de már alakul :)

https://youtu.be/jNBOS7DOjLo[/youtube]
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Jó lesz ez!

De a fényviszonyokkal még mindig nem vagyok kibékülve. Valaki nézzen már ki az ablakon kora reggel. Ha már a nap fenn van az égen, akkor már világos van! Ezek a fényviszonyok akkor vannak, amikor a nap még nincs a horizont felett, de a fénye, "koronája" már látszik. Tényleg valaki egy átmulatott éjszaka után menjen már ki az udvarra, térre, és vegye már észre, hogy megy ez! :-) Ez most olyan, mintha a nap már valami kihaló csillag lenne, valami vörös törpe. :-)
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Hát, azzal együtt, hogy nem tudom a programozók pontosan min és hogy dolgoznak, kb tuti, hogy grafikai engine nincs köztük.
Sajna evvan, a grafikai engine-t át akarjuk alakítani 5.0 után, de ez most ilyen.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Csak nekem nem megy a linkelt videó?
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Köszi!
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

1/3_vszd_Tazar írta:Ezek a fényviszonyok akkor vannak, amikor a nap még nincs a horizont felett, de a fénye, "koronája" már látszik.
Így? :) Saját munka:
"In thrust we trust!"
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Igen, így! :-) Szép munka!
kovkri07
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.09.18. 18:11

Sziasztok!
Új vagyok itt! Megvettem a játékot, de alig vannak multiba valaki... esetleg? Teljesen kezdő vagyok... szívesen olvasnék tippeket illetve az olaj és víz hőmérsékletre ennyire figyelni kell ? Nekem mindig kilyukad .... :D :D
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Üdv itt.

Sajnos az online repkedések elég visszaestek, a most készülő kiegészítőt várjuk, hogy ki legyen adva. Az Észak Afrikai hadszíntér ezen biztos változtatni fog.

A CloD repülőgépek működése, kezelése úgy van tervezve, hogy a valódi gépek működéséhez a leginkább hasonlítson. Nincsenek felugró figyelmeztető feliratok, ehelyett a műszereken kell követni, hogy a hajtómű vagy az olaj ne melegedjen túl, ne pörögjön túl, ne fulladjon le. Alapszabály, hogy nem szabad teljes teljesítményen járatni felszállástól leszállásig, csak akkor használj max teljesítményt ha felszállsz vagy ha harcolsz. Az olyan fogalmakkal, mint szívótérnyomás, fordulatszám, hajtóműteljesítmény, üzemanyag dúsítás, légcsavar állásszög - típusoktól függően érdemes képben lenni, hogy megértsd mit kell nézned és mi az ami kevésbé fontos.

A controls is kicsit más mint más játékokban, joystick nélkül szerintem próbálkozni sem érdemes, ami a többit illeti, ha a valódi gépen gombbal működtettek valamit, akkor a játékban is elég megnyomni vagy klikkelni rajta. Ha tekerőt használtak, akkor nyomva kell tartani a gombot. Ha kézzel érezhetted, hogy melyik kar vagy kapcsoló hogy áll, akkor a kis ikonok jelzik pontosan, ha csak műszer vagy pálca jelzi, akkor azokat kell figyelni, a kis ikon nem mutatja a valós értékét. Van repülőgép amiben automatizáltak dolgokat, van amiben ugyanazt manuálisan kell állítani. A játék szimulálja a hajtóművek, teljesítményfokozók különbségeit is, vagy épp melyikben van karburátor vagy befecskendező. Változtathatod a fegyverzetet, bombákat, gyújtókat, még a géppuskák hevederezését is.

Egyszóval nagyon összetett, és az eredeti repülőgépek gépkönyvei alapján érdemes elkezdeni tanulni. Nincs minden apró elem teljesen lemodellezve (elektromos rendszerek pl elégé hiányosak), de a kezelési jellegzetességek ugyanazok mint az eredetin.

Ha nem értesz valamit, vagy kérdésed van, ne törődj vele mennyire alap dolog, tedd fel nyugodtan, ha tudunk segítünk.

Üdv
Tom
Kép
kovkri07
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.09.18. 18:11

Köszönöm! Nem billel nyomom, vettem kollégámtól egy logitech g940 packet. Elolvastam úgy 50 oldalt itt meg a tananyag részből is töltöttem le. Próbálkoztam a légcsavar állításával és javult a dolog persze még figyelgetni kell. Jelenleg bf-109 E4-el próbálkozok ...azért azt nem mondom, hogy sikertelenül... bár leszállni még egyszer sem próbáltam... Jövőhónapba veszek egy használt trackIr -t is, csak azt sajnálom hogy kevesen vannak :(
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

kovkri07 írta:Köszönöm! Nem billel nyomom, vettem kollégámtól egy logitech g940 packet. Elolvastam úgy 50 oldalt itt meg a tananyag részből is töltöttem le. Próbálkoztam a légcsavar állításával és javult a dolog persze még figyelgetni kell. Jelenleg bf-109 E4-el próbálkozok ...azért azt nem mondom, hogy sikertelenül... bár leszállni még egyszer sem próbáltam... Jövőhónapba veszek egy használt trackIr -t is, csak azt sajnálom hogy kevesen vannak :(
E4-et állítsd automatára.
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Jana, Te hogy regisztráltál az új TWC kampányra? Úgy értem, hogy kérnek first name-et és last name-t, ez oké. De arra külön felhívják a figyelmet, hogy a steam nevünkön regisztráljunk, mert egyébként nem kapunk passt. De azt hova kell beírni?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Van patch steamen! Patch v4.54
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ma kiadtunk CloD-hoz egy 4.54-es verzió patchet.

Az újítások egy része technikai (reptér spawn hibák, fű megjelenítés javítás, lobby javítás, stb), ami 109-esben érdekes lehet, hogy a hűtő túlnyomó szelep implementálva lett, elvileg most már ha valaki felforralja a hűtővizet, az nem nyomja szét a rendszert csak kinyit a szelep. A víz ettől még elfolyik, és a hűtési teljesítmény romlik, de legalább nem azonnali és végzetes a dolog. Majd kitapasztaljuk, hogy hogyan működik gyakorlatban.
Ja és az angol .303-as nyomjelzős lövedékek is kaptak füstjelzőt, amik ilyenek voltak.

https://theairtacticalassaultgroup.com/ ... post326816
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Savi és Safi is írta, AVG és AVAST is átmozgatta karanténba a launcher64.exe-t, "IDP generic"-re hivatkozva (nekem ez nem mond semmit). Kivételek közé kell tenni a CloD könyvtárat, és akkor jó lesz. Nekem Windows Defender nem talál hibát.
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Tom írta:Ma kiadtunk CloD-hoz egy 4.54-es verzió patchet.

Az újítások egy része technikai (reptér spawn hibák, fű megjelenítés javítás, lobby javítás, stb), ami 109-esben érdekes lehet, hogy a hűtő túlnyomó szelep implementálva lett, elvileg most már ha valaki felforralja a hűtővizet, az nem nyomja szét a rendszert csak kinyit a szelep. A víz ettől még elfolyik, és a hűtési teljesítmény romlik, de legalább nem azonnali és végzetes a dolog. Majd kitapasztaljuk, hogy hogyan működik gyakorlatban.
Ja és az angol .303-as nyomjelzős lövedékek is kaptak füstjelzőt, amik ilyenek voltak.

https://theairtacticalassaultgroup.com/ ... post326816
Volt a valóságba valami látható külső jele annak hogy távozik a gőz? Ha a játékban ekkor visszahűtöm, minden működik tovább normálisan?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A DB két oldalán, elől, fent volt a két szelep, a pilótának elvileg látnia kellett, még ha a légcsavarszél eléggé el is nyomja.

Ha visszahűl a motor akkor a gőz eláll, viszont mivel hűtést továbbító közeg távozott, a hűtési hatásfok is csökken. Ez innentől szürke zóna nekem is, majd tesztelni kell, hogy mit bír.
Csatolmányok
overpressure valve.jpg
Kép
Válasz küldése