Microsoft Flight Simulator

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Rendszeresen foglalkoztat az FSX, és egyre gyakrabban kapok a gyártóktól addonokat tesztelésre, cikkírásra. Egy előzetes videót csináltam a Captain Sim féle Boeing 707 addonról. Most dolgozom a komplett anyagon.
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

Te mázlista... ;)
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Kérni kell, de adják. :) Carenado, Captain Sim, Aerosoft...
"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Azt nem lehet valahogy megoldani, hogy a weboldaladon a beágyazott video is HD legyen? Külön megnyitom róla a youtubeot, ott tudok HD-t választani, meg full screent, de gondolom az lenne a jobb, ha az oldaladon maradnának videót nézni a népek :)
Kép
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Tom írta:Azt nem lehet valahogy megoldani, hogy a weboldaladon a beágyazott video is HD legyen?
A videógalériában úgy van, de az másik komponens. Este ránézek.
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

:shock:
Igen meggyőző...

Egy ilyen üzemeltetést látunk majd a CoD-ban is?
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Captain Sim 707 base pack bővítések - 707-300C, E-3, VC-137.

Közben véglegesítem a 767 base pack leirását, már csak 4 oldal fordítanivaló van a 11-ből. :)
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Kicsit megkésve, bár törve nem elkészült a Captain Sim Boeing 767 leirásom. Mivel számomra elég nagy ugrás volt a kisgépes környezetből, remélem elnézitek az esetleges hibákat és segítetek kijavítani azokat. Köszönöm. :)
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Egészen rákattantam most a FSX Acceleration-ben az anyahajóról fel-, és leszállásra. Teljesítettem az összes bevetést, és most free flight-ban megtaláltam egyet, és azon gyakorlok. Elég nagy kihívás!

Kár , hogy nincs egy modern Jet szimulátor, amiben lehet anyahajóról röpködni F-14esekkel, de jó is lenne. Régi szép idők, emlékszik még valaki a Fleet Defender-re?
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

Én emlékszem rá.
Nekem is nagyon hiányzik egy jó NAVY szim. Próbálgattam én is az fsx Hornetjét, meg egy nagyon jó Tomcat-et is találtam hozzá, ugyanazok a rendszerek működtek rajta, mint a ACC Horneten. Csak egy idő után céltalan lett az egész. Az Free Falcont is szinte csak hajófedélzetről repültem, de az meg elég gagyi, nem lehet szinte gurulni a fedélzeten mert össze-vissza csúszkál a gép.
Egy jó kis szim kellene a régi 70-80-as évek fílingjével. Corsairek, Intruderek, istenem....
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

:icon_crazy:
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Kész csoda, hogy pont erre nincs szim. Nem is értem...

Ezt nézzétek mit találtam egy perce, F-14, jobban néz ki, mint az IRIS F-14, és ez ingyen van!!

http://flyawaysimulation.com/downloads/ ... 4d-tomcat/

8-ig melózok addig kb tűkön fogok ülni :geek:
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

...Great balls of fire!...Highway to the danger zone...vagy amit akartok! Rátaláltam az abszolút Top Gun élményre FSX-ben :D 8-)

1) FSX acceleration
2) Ingyen Tomcat:
http://indiafoxtecho.blogspot.com/search/label/F-14D (updateld 1.7-re)
3) sounds mod - totál realisztikus:
http://simviation.com/1/download-file?f ... ileId=3980
4) Realistic HUD:
http://www.lockonfiles.com/index.php/to ... 4d-tomcat/
5) AI carriers - ezzel repülés közben pakolhatsz magad elé egész flottákat és irányíthatod is őket:
http://www.simviation.com/cgi-bin/syb2. ... riers2.zip
6) Ez az előzővel működik, benne van az Ike és a Nimitz sokféle beállításban (dísszemle, zsúfolt fedélzet, launch config, recovery config, üzemanyag vételezés, etc...)
http://www.fs-shipyards.org/index.php?i ... ew&iden=79

Működnek a liftek, mozog a személyzet, gurulnak a kocsik, gőzölög a katapult, beszél a hangosbemondó, lehet ennél faszább bármi? :geek:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Királyul néz ki :)
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Egyszerűen nem tudom abbahagyni! Tegnap óta egyfolytában csak fel és leszállok a Nimitzre, liftezek, taxizok, és közben szól a Top Gun Soundtrack CD :D
Letöltöttem, ugyanez a fickó csinált egy ingye T-45 Goshawk-ot, ami a Navy kiképzőgépe, elég egyszerű anyahajóra leszállni vele.

http://www.youtube.com/watch?v=sC2KPcQOEhU
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Tegnap beadtam a derekam, és megvettem az IRIS pro series F-14 Tomcat-et.
Megvolt a régi Tomcatjük, ezt dolgozták újra FSX-re. Végülis megérte, de felemásak az érzéseim. Íme egy összehasonlítás az ingyenes Dino Cattaneo féle madárral:

A két add-on előnyei egymáshoz képest:

Dino Cattaneo Tomcat-je:

-Ingyen van! Ritka , hogy ilyen jó kis add-on ingyen legyen. Az IRIS F-14 legjob esetben is 25 Ausztrál dolcsi.
-Jobban néznek ki a textúrák. Az IRIS F-14-en semmiféle weathering nincsen, ezért gagyibbnak hat az amúgy jobban kidolgozott 3D modell.
-Van hozzá sok repaint (skin). mert ugye ingyen van.
- Működik az ILS - az IRIS F-14-et nem lehet 112-es frekvenciára állítani, ami az anyahajók ILS-e, 118 a minimum. tiszta gáz.
- Customer support - szégyen, de igaz. Dino személyesen válaszolt a kérdésemre 1 nap alatt, ennyi idő alatt az IRIS fórumjára reggelni sem tudtam, nem jött email.

IRIS pro series Tomcat:

- Kabin funkcionalitás: minden kütyü működik. Nem egy accu-sim, mert az FSX-nek vannak korlátai, de egy elég realisztikus indítási procedúrát szenvedhetünk végig, ha akarunk.
- HUD - nemhogy sokféle mód van amit használhatunk, de nagyon jól néz ki, és a DINO féle géppel ellentétben ez alkalmazkodik a fej pozíciójához, tehát akárhol van a fejed, jót mutat (mint a ReVi CloD-ban) - a DINO gépén ez nem működik, és ez az egyik legnagyobb hátránya, főleg leszállásnál.
- Repülésmodell - nagyon a helyén van. Dino gépe néhol elég furán viselkedik, kb csak utánégetővel csukódik vissza a szárny, leszállásnál nagyon gyorsnak kell lenni, különben esik, mint a balta, továbbá 3-ból 2 leszállás "crash"-sel végződik, pedig bármi más géppel azok még jók lettek volna (alap F-18, Dino's T-45, IRIS F-14)
- Carrier operations - az előb említett leszálláson kívül a felszállás is realisztikusabb. Amikor odagurulunk a katapulthoz, és leeresztjük a becsatoló kart az orrfutón, az leereszkedik, mint egy lowrider, pont, mint a valóságban (kváncsi lennék, mi a funkciója amúgy) - enélkül a DINO F-14ese nem néz ki jól felszállás közben.
- Utánégetők - Dino gépé ez elég béna. Az IRIS-nél viszont nem látható, amíg a katapultban van. bug.
- Tükröződés - Dino gépe elég matt, az IRIS jobban tükröződik, főleg a kabin: a műszerek üvegén látszik a külvilág.
- FFB - jobban kidogozott, érzed a gurulást, üt a bot, mikor a futó bejön, stb...

Tanulság: nem volt rossz vásár az IRIS F-14, most dolgozok egy kis koszoláson a VF-84 skinre (de utálom az FSX skin rendszerét a hatmillió file-al!) , és próbálom elérni őket hogy reklamáljak a 111-112-es frekvenciák hiánya miatt.
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

hq_Reflected írta:Amikor odagurulunk a katapulthoz, és leeresztjük a becsatoló kart az orrfutón, az leereszkedik, mint egy lowrider, pont, mint a valóságban (kváncsi lennék, mi a funkciója amúgy)
A CAT-ról leváláskor felfelé löki a gép orrát, ezért közel ideális szögben kezdi meg az emelkedést a masina.
"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Áhhháá! Köszi! :)
Válasz küldése