M.K.H.L. Bombaanyaga

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Válasz küldése
Knochenlutscher
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.12.28. 09:39

Jó napot kívánok,

Tóbiás vagyok, egy Textúra festö és Modfelszerellés javító az SAS1946 Forumán,
ott Knochenlutscher-nak hívnak.

DreamK. a híres Bomba-Mod készítö kérdezzet hogy nem tudnék adni valaszt, egy két kérdésre,
MKHL Bombaanyag alapján.
Tudok magyarul egy kicsit, de olyan témában nem vagyok mester, de tudom itt a Fórumon leginkább taláni egy embert, aki
jobban tudna.

Itt a vagyon kérdés

Kód: Egész kijelölése

Tobias Hi!
I understand you speak Hungarian. I need some help: I have got a copy of an Hungarian WW2 manual on the bombs used by the Hungarian air force. For the details of the bombs (size, weight etc,..) I can manage. But could you go though this booklet and check whether there is info on 2 points:
1) color and markings of these bombs
2) How the 1kg-os 39M gyujtobomba was carried and released: from an internal carried device (italian model spezzionera or German type BSK-36) or from an air dropped cluster (like the German AB-36 and such)
Thanks for the help
Eric
The link is for the manual here:
https://www.mediafire.com/file/lhbhqgtjwwfb9b1/Hungarian+Bombs+Manual.pdf/file
As you'll see most of the bombs are copies of German or Italian models, but some like the 1kg-os 39M gyujtobomba are properly Hungarian. Some license produced pre-ww2 Italian models are also present in the inventory
Kicsit vaccak magyar helyesírásomal készítet magyar minta

Kód: Egész kijelölése

Szia Tóbiás!
Értem, hogy beszélsz magyarul. Segítségedrere lenne szükségem: van egy példány a magyar légierő által használt bombákról szóló második világháborús kézikönyvnek. A bombák részleteit (méret, súly stb.) meg tudom oldani. De átnézhetnéd ezt a füzetet és ellenőriznéd, hogy van-e információ 2 pontról:
1) ezeknek a bombáknak a színe és jelölései
2) Hogyan szállították és engedték ki az 1 kg-os 39M gyujtobombát: belső hordozható eszközről (olasz spezzionera vagy német típusú BSK-36) vagy levegőbe ejtett klaszterről (mint a német AB-36 és hasonlók)
Köszönöm a segítséget
Eric
A kézikönyv linkje itt található:
https://www.mediafire.com/file/lhbhqgtjwwfb9b1/Hungarian+Bombs+Manual.pdf/file
Mint látni fogod, a bombák többsége német vagy olasz modellek másolata, de vannak olyanok is, mint az 1 kg-os 39M gyujtobomba rendesen magyar. Néhány, a második világháború előtti licenszet gyártott olasz modell is megtalálható a készletben
Úgy értettem hogy a szín kérdés minden Bomba anyagra számúlt, mert egy MKHL Bomba Mod kialakulássa
alapján ezzek az adatok fontos a 3-D és Textura készülésben. Minden precíz információ segít hogy jó
Mod kijönn utoljára.

Tudok olvasni magyarul, jobban mint írni és beszélni, de találtam hasznos iadatokat
a két kérdésére. A MKHL Bomba Anyag Köny színezés nem olyan fontos téma, hogy minden
részben leírták.

Köszönöm hogy benéztek és jó hétvégét kívánok

Tóbiás
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Hello.

Sajnos én nem tudok segíteni, van leírásom a magyar légierőben használt repülőbombákról (az általad írt link nekem nem működik), de ebben nincs leírás a színekről. Az 1kg-os M39 gyújtóbombáról pedig azt írja, hogy a "repülőgépekhez tartozó leírásokban kell keresni a repülőgépben való rögzítés módját". Ebből annyi tűnik biztosnak, hogy nem volt saját rendszeresített tárolója.

Megkérdezek még ismerősöket, ha tudok egyéb információt szerezni, akkor írok.
Kép
Knochenlutscher
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.12.28. 09:39

Köszönöm szépen Tom hogy erdeklödöl,

Igen, a vaccak Link hanyat esset, elnézést kérek, itt egy új Link, felraktam neked.

M.K.H.L. Bombaanyaga pdf
https://www.mediafire.com/file/wh55kq6v ... l.pdf/file

Üdvözlek
Tóbiás
Válasz küldése