Oculus Rift

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Köszi! És az Odyssey-ről hallottál valamit? Állítólag nagyobb felbontású, de valahogy nem olyan szép...

Ahogy olvastam sokan használják a riftet 1070-nel ,vagy rosszabb kártyával és nem annyira para állítólag. 100-150-ért lehet hogy megér egy próbát. Jobbat úgysem veszek ,emrt ahoz új gép is kéne..
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Odessy-t nem ismerem, de az nem is VR szemüveg, hanem valami kiterjesztett valóság, mint a Microsoft Hololens vagy mi. Nem?

DCS alatt ha sikerül az fps-t stabilan 90 fps fölött tartanod, akkor vegyél nyugodtan OR-t. Az OR felbontása az olyan másfél HD képernyő, de szerencsére a mai kártyák már 4K-ig elég kiegyensúlyozott teljesítményt adnak le, csak tökölni kell a beállításokkal
Pár hete vettem egy UHD monitort, és 4K-n 10 fps-el volt kevesebb DCS-ben mint 1080 HD-n. Csak azok a qrva akadások is megmaradtak. BMS, Post Scriptum, Battlefield4 és Arma3 is teljsen jó fps-t produkált, meglepően jól futottak ugyanolyan graf beállítás mellett 4K-n is. (Nekem is 1070 van, MSI GTX 1070 GamingX 8GB Rammal).
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Utánaolvastam kicsit ennek a Primax 8K-nak. Hát, nem néz ki jól... Két bejelentést tettek egy hónapja, egyik hogy a nevükben idézőjelbe teszik a "8K"-t, mert az csak fantázianév, nem a gép műszaki paraméterét jelzi ( :roll: ), másik, hogy készen állnak a sorozatgyártásra. Ezek szerint a 2017 decemberi szállításból nem lett semmi. A hivatalos fórumukon olyan kérdések pörögnek, mint hogy ki milyen színben kérné a szemüveget meg ki mivel játszana, miközben július végén is nulla infó van arról, hogy mi folyik cégen belül...
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Hol érdemes Oculus Riftet venni? USA-ból rájön a vám, itthon esetleg kapható boltban? vagy van valami angol/ német oldal ahonnan olcsóbb?
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

hq_Reflected írta:Hol érdemes Oculus Riftet venni? USA-ból rájön a vám, itthon esetleg kapható boltban? vagy van valami angol/ német oldal ahonnan olcsóbb?
Cégre, EUból, ÁFA nélkül.
Amúgy próbáltad már? Én akkor döntöttem el hogy nem veszek, miután kipróbáltam.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Nem még. Egy rosszabb VR szemüveget próbáltam egy demó videóval a Media Marktban. Annyira rossz? Mindenki azt mondja ,hogy a rosszabb képminőségért bőven kárpótol az érzet.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

hq_Reflected írta:Nem még. Egy rosszabb VR szemüveget próbáltam egy demó videóval a Media Marktban. Annyira rossz? Mindenki azt mondja ,hogy a rosszabb képminőségért bőven kárpótol az érzet.
Az én ízlésemnek ez a felbontás harmatgyenge. Szerintem mindenképpen tégy egy próbát előtte. Én még várok vele.
Mi itt voltunk:
http://www.playvr.hu/
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Úgy ne vegyél semmilyen VR cuccot, ha előtte még sosem próbáltad. Készülj arra, hogy rosszullét, hányinger is lehet az első használat közben, van aki erre érzékenyebb, de (ahogy Track IR-nél is) ez idővel elmúlik.

A Vive Pro felbontása szerintem már olyan, amit érdemes tesztelni (nem volt még rajtam), a többinél tényleg probléma a felbontás. A szimulátorok kifejezetten érzékenyek erre, viszont a legtöbb VR játék olyan, hogy ott nem kell messze lévő kis objektumokat keresni (nyilván ilyen a game design), ezért mindenképp szimulátorral próbáld ki.
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Ezt is megértük:

https://www.starvr.com/products/

Ár még nincs, de legalább specifikáció és system req már igen.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Megjött a bónusz, vettem egy riftet...tudom, van kicsit jobb, lesz sokkal jobb, de a gépem azokat nem bírná, ezzel pedig a Rift volt a legjobb opcióm.

Igen, homályosabb, rosszabb felbontású, stb stb...de annyira durva élmény, hogy ez (jelenleg még) egy cseppet sem izgat. Rengeteg a beállítási lehetőség, és most küzdök ,hogy a DCS legalább 45 FPS-sel fusson, alakul, de néha lemegy 20-30-ra és akkor nagyon fura a mozgás.

Az Il2 FoS ( :mrgreen: ) viszont marhajól néz ki, és gyönyörűen fut. A most készülő Flying Circus WWI modul hihetetlen élmény, mivel sokkal közelebb vannak egymáshoz a gépek a levegőben. A Bodenplatte-t viszont csakazért sem fogom megvenni.

Innen tényleg nincs visszaút, hogy érzed magad körül a gépet, a méreteit, már csak az hiányzik, hogy rakok magam elé egy ventillátort, meg egy tálkába benzint :D
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Gratula es üdv a klubban :mrgreen:

A VR tényleg addiktív. A gyerekbetegségei ellenére nagyon hamar rá lehet szokni aztán már nem nagyon van kiszállás.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Na kezdem megszokni. IL2 BOS-ban 45 FPS fölött vagyok, szupersima, állati jó. Első VH-s gépekkel olyan közeli a harc, hogy a látótávolság nem is gond.

DCS-ben más a helyzet. Hiába butítom a grafikát, nem megy 45 FPS fölé, ha sűrű akkor inkább 30 ami már nem folyamatos mozgás. Egyértelműen a CPU a szűk keresztmetszet, mert a DCS nem használ csak egy magot. Nekem meg Ryzen 1600x-em van, 3.9-re felhúzva. Állítólag hamarosan a DCS is használni fogja a Vulkan API-t, vagy mit, amitől jobb lesz, meglátjuk.

Amúgy online is játszok már, van egy szerver ami használ egy "label mod"-ot, pici fekete pötty a gépen, hogy ne tűnjön el hirtelen szem elől. Tegnap leszedtem 3 Spitfire-t egy bevetésen, ilyenre még nem volt péda. Egyszerűen folyamatosan érzem ,hogy hol van ő térben, és hol vagyok én. Baromira tetszik!
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Latom a DCS forumon mar ellattak tanacsokkal a beallitasokhoz. Igazabol joval erosebb hw-en sem fut tokeletesen. A legujabb 2080Ti + 5Ghz i7 proci sem tudja fix 90FPS-en hajtani, kozepes beallitasok mellett. En 8700k@5Ghz +1080Ti-vel hasznalom, jelenleg kikapcsolt MSAA es 1.0PD mellett. Bar nagyon siman fut, az ASW igy is folyton bekapcsol es szellemkepezi a mozgo targyakat.

A Vulkantol varja mindenki a megvaltast, de egyelore meg megtippelni sem lehet mikor lesz vele kesz az ED. Arrol nem beszelve, hogy az is csak akkor fog erni valamit, ha nagyon profin programozzak.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Én 1.1 PD-vel repülök, és 2x MSAA-val. Valahogy sikerült kikapcsolni az ASW-t végre, és ha nyugi van, 70-80 FPS. Általában 45, a földön vagy ha sok gép van akkor lemegy 30-ra, ha nagy gáz van akkor 22-23. 45 alatt nagyon nem "sima" és igencsak zavaró VR-ban.

A többi beállítást viszont lebutítottam ,mert VR-ban úgysem tűnik fel különösebben ,hogy az árnyékok az High vagy Low pl. Belegondoltam, hogy screenshotokon milyen jól nézett ki képernyőn, de kizárt, hogy vissza tudjak menni 2D-be. Az, hogy csúnyább, az mínusz 5 pont, de az ,hogy 3D, az plusz 20 pont.

Viszont a DCS nem használja ki a többmagos procikat, mindig az a bottleneck. Ezen is segít majd a Vulkan? Mármint kevésbé lesz CPU igényes? vagy az csak a videokártyának segít?
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

hq_Reflected írta: Viszont a DCS nem használja ki a többmagos procikat, mindig az a bottleneck. Ezen is segít majd a Vulkan? Mármint kevésbé lesz CPU igényes? vagy az csak a videokártyának segít?
A Vulkan elvileg kozvetlenebb hozzaferest ad a fejlesztoknek a hardware-hez, igy jobban lehet optimalizalni a kodot. Viszont emiatt joval bonyolultabb is, szelesebb ismereteke kovetel meg a programozoktol. Lehet vele nagyot alkotni, de ez nem egyszeru feladat. A multithreading is megoldhato vele, tehat a lehetoseg adott hogy kihasznaljak a tobbmagos CPU-kat. Meglatjuk mire mennek vele, es foleg mikor.

De ahogy irtad, nincs visszaut 2D-be. A kompromisszumok ellenere is ott ulsz a fulkeben es repulsz. Ezt a monitor sosem tudja visszaadni, barmekkora a kepatlo es a felbontas.
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Tom,

jol lattam, hogy te is felugrottal a VR vonatra? :mrgreen:
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ja ja ja, Tibi segítségével vettem kintről egy Odyssey plus-t. 8-)

Én már évek óta rajta vagyok a hype-on, de a CV1 felbontása nekem még nagyon kevés volt. DCS alatt repkedek vele főleg, egyből meg is vettem a Hornetet meg a Tomcatot, azt már látom, hogy a 1070 kevés hozzá, de amíg AAR-t és Case I landingot gyakorolom a tenger közepén, addig nem gáz :) Szárazföld fölött (Kaukázus) olyan 30 fps körül van, ami már zavaró.

Sikerült beizzítani Condor alá is, bár lévén ehhez Windows-os keretprogram van, a Condor meg egyenlőre csak oculust támogat, nem volt egyszerű. Oculus programját fel kell tenni, az a fos meg csak a C-re hajlandó települni, és egyből elfoglal 10GB-ot a drága SSD-n :) De tényleg qrva jó abban is.

Legalább első kézből tudom majd tesztelni,azt is, ha TFS is elkezdi a VR támogatást programozni :) De az csak 5.0 kiadás után.
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Tom írta:Ja ja ja, Tibi segítségével vettem kintről egy Odyssey plus-t. 8-)

Én már évek óta rajta vagyok a hype-on, de a CV1 felbontása nekem még nagyon kevés volt. DCS alatt repkedek vele főleg, egyből meg is vettem a Hornetet meg a Tomcatot, azt már látom, hogy a 1070 kevés hozzá, de amíg AAR-t és Case I landingot gyakorolom a tenger közepén, addig nem gáz :) Szárazföld fölött (Kaukázus) olyan 30 fps körül van, ami már zavaró.

Sikerült beizzítani Condor alá is, bár lévén ehhez Windows-os keretprogram van, a Condor meg egyenlőre csak oculust támogat, nem volt egyszerű. Oculus programját fel kell tenni, az a fos meg csak a C-re hajlandó települni, és egyből elfoglal 10GB-ot a drága SSD-n :) De tényleg qrva jó abban is.

Legalább első kézből tudom majd tesztelni,azt is, ha TFS is elkezdi a VR támogatást programozni :) De az csak 5.0 kiadás után.
Szuper, nyomhatunk kis VR gyakorast DCS alatt ha van kedved. Mondjuk nekem csak WWII modulok vannak meg.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_MMaister írta:Szuper, nyomhatunk kis VR gyakorast DCS alatt ha van kedved. Mondjuk nekem csak WWII modulok vannak meg.
Oké. Reppenhetünk ha van időd. :)
Ma nekem nem jó, de a hét további részén szerintem nem lesz akadály. Vagy hétvégén.
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Tom írta:
VO101_MMaister írta:Szuper, nyomhatunk kis VR gyakorast DCS alatt ha van kedved. Mondjuk nekem csak WWII modulok vannak meg.
Oké. Reppenhetünk ha van időd. :)
Ma nekem nem jó, de a hét további részén szerintem nem lesz akadály. Vagy hétvégén.
OK, irok majd Skype-on.
Válasz küldése