Rise of Flight

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

Már egérrel is lehet majd repülni a játékot, nem csak joy-al.... :lol:
http://riseofflight.com/Blogs/default.aspx
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Úgy látszik, hogy a 777 teljesen elcsúszik erre az árkád vonalra. Ha szerintük ez jó, lelkük rajta. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy hogyan balanszolják ezt az egerezést, mert normális dogfightban elég reménytelennek tűnik ezekkel kezdeni bármit is.
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Egyáltalán nem árkád. Ne ugorjatok fel erre a vonatra.
Igen, lehet egérrel irányítani. Próbáljátok csak ki. Olyan, mintha az egered lenne a joystick teteje. Egyáltalán nem egyszerű, kb egy fokkal jobb csak a fel-le nyíllal repülésnél. Mégis, akinek nincs joystickja, végre az is repülhet vele. Ennyi, ebben nincs semmiféle egyszerűsítés.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Hogyhogy nem árkád? Hát micsoda? Ha Clodba is betennék az egerezést, arra is azt mondanám, hogy árkád feature, egy hardcore simben semmi helye. Egyébként pedállal mit kezdesz? Csúszkálsz össze vissza, vagy arra majd rásegít a játék? Még nagyon régen az F/A 18 Hornet 3.0-val repkedtem utoljára egérrel, tudom, hogy vezetni lehet azzal is a gépeket, csak épp nehézkesen és szarul. Ha meg az egerezés nem jobb mint a kaviatúrával szórakozni, akkor kb nulla értelme, és tök feleslegesen fektettek bele erőforrást.

A 777 részéről teljesen érthető a dolog, ezzel is piacot akarnak szerezni. Mondjuk, a WW1 era-ban úgysincs valódi konkurensük, az il-2 DBW szép meg jó, de hát régi il2 na. Én biztos vagyok benne, hogy piacszerzést a BoS-ra tervezik, ha oda is átkerül, akkor a WT-től még elhozhatnak néhány felhasználót (bár kétlem, hogy nagy tömegeket tartana vissza az egérfunkció hiánya, sokkal inkább az ár). Majd figyeld meg, lesz még itt külső nézetes célkereszt is, csak győzzük kivárni :)
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Miért lenne árkád? Fejtsd ki légyszi, mert nem értem. Ugyanaz az FM, csak nem egy hosszúkás device, hanem egy laposan csúszkáló mozgatja ugyanazt a virtuális botkormányt, minden rásegítés nélkül. Hozzáteszem baromi nehéz úgy repülni, de akinek ez kell, csinálja. Ettől a virtuális világban minden ugyanaz marad.

Vagy elvárnád, hogy mindenki vegyen egy joystickot? Persze, az az igazi, de valaki nem akar rá pénzt kiadni. Ő dolguk.
Még nagyon régen az F/A 18 Hornet 3.0-val repkedtem utoljára egérrel, tudom, hogy vezetni lehet azzal is a gépeket, csak épp nehézkesen és szarul. Ha meg az egerezés nem jobb mint a kaviatúrával szórakozni, akkor kb nulla értelme, és tök feleslegesen fektettek bele erőforrást.
Pontosan. Egyébként szerintm is dolgozhattak volna hasznosabb újításokon, nem ez lesz a döntő faktor.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Te próbáltad már? Én nem töltöttem még le, azért kérdezem.

Itt egy video, RoF új mouse feature-t teszteli a srác. Ebben a videóban pont hogy nem a joy-t szimulálod, hanem egy kurzort viszel a képernyőn (össze van kötve a nézelődéssel) és a program a kurzor alá fordítja a géped (6:13-tól beszél róla). Auto rudderrel és automatikus precesszio kiegyenlítéssel. Szorri de ez így nagyon árkád, erre nem tudok mást mondani (Az F18 as összehasonlítást visszavonom, ott bot mozgatás helyett volt egér).



Ezek után csak annyi kérdés maradt, hogy ez változtatható-e. Csak ez a kurzor aláfordulós izé van, vagy lehet 1:1-ben bot helyett is használni?
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Van "easy piloting" és "autorudder" opció. A srácnak tuti be volt kapcsolva.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Lesz RoF2:

https://forum.il2sturmovik.com/topic/32 ... ew-and-mo/

amit tudunk:

Átteszik az új BoX motorra, de nem lesz annyi gép, csak Franciaország térkép -az is kisebb, az FM marad a régi, nem lesz karrier mód se az elején. De - kérdem én - akkor mi változik? Rúzs kerül a malacra?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Grafikai motor azért elég nagy változás, DX11, és az offline-online körítés is BoX standard lesz. Hogy megéri-e? Passz. ROF-al nem sokat repkedtem, lehet, hogy már nem vonz be új játékosokat, mert régi?
Kép
Válasz küldése