Könyvajánló

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Az augusztusi Aranysasban megjelent egy cikkem Robert „Rosie” Rosenthal amerikai B-17 pilótáról. A képaláírásokért nem vállalok felelősséget, sem a főcímért – nem tőlem jöttek, én meg csak fogtam a fejemet mikor megláttam, hogy „Memphis Belle dzseki”....

Hálás vagyok a lehetőségért, de a kezdetektől fogva olyan köszönéseket mellőző, tőmondatokban, tiszteletlenül kommunikáló, forrásokkal megerősített történelmi tényeket kétségbe vonó emaileket kaptam, hogy azt hiszem ezt nem fogom erőltetni tovább. :(

Image
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

hq_Reflected írta:Az augusztusi Aranysasban megjelent egy cikkem Robert „Rosie” Rosenthal amerikai B-17 pilótáról. A képaláírásokért nem vállalok felelősséget, sem a főcímért – nem tőlem jöttek, én meg csak fogtam a fejemet mikor megláttam, hogy „Memphis Belle dzseki”....

Hálás vagyok a lehetőségért, de a kezdetektől fogva olyan köszönéseket mellőző, tőmondatokban, tiszteletlenül kommunikáló, forrásokkal megerősített történelmi tényeket kétségbe vonó emaileket kaptam, hogy azt hiszem ezt nem fogom erőltetni tovább. :(

Image
Szomorú... ennél többet vár az ember...

De tudod mit, írjál ide, úgyis pang az oldal kissé :mrgreen:
Én épp ma gondolkodtam, hogy kicsit fel kéne újítani a pumás részeket.
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

A cikkért meg gratula, tudom milyen nehéz összehozni!
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

hq_Reflected írta:Az augusztusi Aranysasban megjelent egy cikkem...
Szerintem meg írjál tovább. Nem nekik írsz, hanem az olvasóknak. Tudom, néha nehéz egy szerkesztőséggel "harcolni", de ha szereted csinálni, akkor szard le. Vagy legyél "keményebb".
Gyógyegerek mindenhol vannak.
Avatar
B. Stenge Csaba
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007.12.11. 16:52
Kapcsolat:

hq_Reflected írta:Az augusztusi Aranysasban megjelent egy cikkem Robert „Rosie” Rosenthal amerikai B-17 pilótáról. A képaláírásokért nem vállalok felelősséget, sem a főcímért – nem tőlem jöttek, én meg csak fogtam a fejemet mikor megláttam, hogy „Memphis Belle dzseki”....

Hálás vagyok a lehetőségért, de a kezdetektől fogva olyan köszönéseket mellőző, tőmondatokban, tiszteletlenül kommunikáló, forrásokkal megerősített történelmi tényeket kétségbe vonó emaileket kaptam, hogy azt hiszem ezt nem fogom erőltetni tovább. :(

Image
Szerintem ne erőltesd, máshová is lehet írni (tippeket szívesen adok, ill. segíteni is tudok privátban, ha mocorog benned a kukac és írhatnékod van, hogy milyen jellegű írásokat hová érdemes leadni).
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Megjelent a novemberi számban a következő cikkem - egy Messzer tesztpilóta megengedte hogy lefordítsam egy blogbejegyzését a Gusztáv repülési tulajdonságairól. (Köszi Tom a lektorálást!)

Most látom viszont, hogy benne hagytam egy csúnya félrefordítást: turbófeltöltőt írtam feltöltő helyett. :oops:
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Hmm, az akkor nekem sem tűnt fel, szorri.
Kép
bfeca1229
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.01.12. 22:51

hq_Reflected írta:Megjelent a novemberi számban a következő cikkem - egy Messzer tesztpilóta megengedte hogy lefordítsam egy blogbejegyzését a Gusztáv repülési tulajdonságairól. (Köszi Tom a lektorálást!)

Most látom viszont, hogy benne hagytam egy csúnya félrefordítást: turbófeltöltőt írtam feltöltő helyett. :oops:
Olvastam a cikket!
Nagyon jó! A hatására újra mentem megint a dcs BF-109 K-val, persze ahogy cikkeben írva volt, kitört oldalra és ennyi volt megint!

Olvastam a Rosie Rosenthal írásodat is, az is tetszett! Ne hagyd abba nekem tetszenek, és szerintem sokan vagyunk így ezzel! Írjál minél több cikket. Aki meg köpködi azzal ne foglalkozz! valószínűleg nem lenne képes egy ilyet megírni mint amilyet összehoztál, ne vegye egykét hülyének a véleménye a kedved.
u.i.. Tetszenek a skinek is amiket csináltál, mind a Bosban mind pedig a DCSben.
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

A novemberi Aeroplane magazinban van egy nagyon jo cikk. Dave Southwood a Black 6 bemutato pilotaja volt eveken at. A cikkben reszletesen leirja milyen volt repulni a geppel, es nemcsak az elmenyt reszletezi, hanem pontos leirast ad az eljarasokrol es beallitasokrol amiket hasznaltak es bemutatja a gep viselkedeset kulonbozo repulesi helyzetekben. Mindezt 4 es fel oldalon at.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Köszönöm bfeca1229! :)

MMaister: hú, köszi, azt akkor mindenképp beszerzem! 2 hét múlva úgyis megyek Londonba, beugrok egy újságárushoz.
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

hq_Reflected írta:Köszönöm bfeca1229! :)

MMaister: hú, köszi, azt akkor mindenképp beszerzem! 2 hét múlva úgyis megyek Londonba, beugrok egy újságárushoz.
Az Aeroplane elerheto digitalis kiadasban is. Igy regebbi szamokat is meg lehet venni, es kimazsolazni a legerdekesebbeket:)

http://www.aeroplanemonthly.com/

https://pocketmags.com/us/aeroplane-magazine/issues
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

VO101_MMaister írta:A novemberi Aeroplane magazinban van egy nagyon jo cikk. Dave Southwood a Black 6 bemutato pilotaja volt eveken at. A cikkben reszletesen leirja milyen volt repulni a geppel, es nemcsak az elmenyt reszletezi, hanem pontos leirast ad az eljarasokrol es beallitasokrol amiket hasznaltak es bemutatja a gep viselkedeset kulonbozo repulesi helyzetekben. Mindezt 4 es fel oldalon at.
Esetleg valami rövid összefoglaló itt a fórumon? :)

Ezért nem fizetnék elő! ;)
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

1/3_vszd_Tazar írta:
VO101_MMaister írta:A novemberi Aeroplane magazinban van egy nagyon jo cikk. Dave Southwood a Black 6 bemutato pilotaja volt eveken at. A cikkben reszletesen leirja milyen volt repulni a geppel, es nemcsak az elmenyt reszletezi, hanem pontos leirast ad az eljarasokrol es beallitasokrol amiket hasznaltak es bemutatja a gep viselkedeset kulonbozo repulesi helyzetekben. Mindezt 4 es fel oldalon at.
Esetleg valami rövid összefoglaló itt a fórumon? :)

Ezért nem fizetnék elő! ;)
Elofizetni nem kell. En is csak azt az 1-1 szamot veszem meg, ami erdekel.
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

VO101_MMaister írta:A novemberi Aeroplane magazinban van egy nagyon jo cikk. Dave Southwood a Black 6 bemutato pilotaja volt eveken at. A cikkben reszletesen leirja milyen volt repulni a geppel, es nemcsak az elmenyt reszletezi, hanem pontos leirast ad az eljarasokrol es beallitasokrol amiket hasznaltak es bemutatja a gep viselkedeset kulonbozo repulesi helyzetekben. Mindezt 4 es fel oldalon at.
A novemberi Aranysasban is van egy hasonló cikk... Rick Volker a fekete 1-es pilótája írja le, milyen is egy Messzert repülni. Nagyon jó cikk, ilyeneket egész nap olvasnék. Ha valaki nem veszi a lapot, ezért az egy cikkért megéri a 600 forint.

"Egy repülőgép sem jut eszembe, ami a világtörténelem során mélyebb érzéseket váltott volna ki azokból, akik találkoztak vele. A Spitfire-t mondanád? Az tele van leleményességgel, szerelemmel, szenvedéllyel és kecsességgel. De kihívást jelentő tulajdonságok nélkül olyan, mint ahogy a német ászok leírták: egy végtelenül egyszerű gyerekjáték.
Összehasonlításképpen: a Bf-109-es vérét ontja mindenkinek, aki csak hozzáér, nincs a tervezésében semmilyen kompromisszum a kezdő pilóták számára. A legjobb hajózóktól is a legjobb teljesítményt követeli meg, és a legkisebb figyelmetlenségért is drágán megfizettet.... ...Azok,akik bepillantást nyertek a gép lelkébe, ugyanazt a kísérteties érzést tapasztalták meg, mint a Terminátor című filmben: Hiába beszélne neki, nem lehet szót érteni vele. Nem érez szánalmat, se gátlást, se félelmet. Nincs semmi, ami visszatartaná. Semmi, amíg meg nem hal."
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Ez nem ennek a fordítása?:

https://www.warhistoryonline.com/world- ... rey-x.html

De tényleg jó dumák vannak benne. "Ezer megkínzott lélek sikolya", mint a DB605-ös feltöltőjének a hangja. :lol: Túl sok Warhammer 40k-t olvasott? Nekem tök barátságos hangja van a DB605-ösnek, és a feltöltőnek is. Olyan megnyugtató a sivítása. Ez már a sötét oldal? :-)
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

De, annak a fordítása :) Mint fejjebb írtam, megkerestem a szerzőt, aki engedélyt adott a fordításra/ publikálásra.
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Sanyobá, írd vissza ide légyszi ami itt volt (messerhangos link), rossz gombot nyomtam mivel kurva firefoxban nincs "hozzászólás" ikonom és felülírtam...

Bocsi!

:icon_crazy:

Ez volt az: http://www.aircraftrecords.com/checkflightgustav.html
"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

Ma szörföztem az osprey oldalán és találtam egy érdekes könyvborítót.
Kockásfarkú Mustang, előtte egy magyar Héja.

https://ospreypublishing.com/aces-of-th ... hter-group

Nem nagy dolog, de ritkán raknak magyar gépet címlapra.
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
Avatar
B. Stenge Csaba
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007.12.11. 16:52
Kapcsolat:

VO101_Sheriff írta:Ma szörföztem az osprey oldalán és találtam egy érdekes könyvborítót.
Kockásfarkú Mustang, előtte egy magyar Héja.

https://ospreypublishing.com/aces-of-th ... hter-group

Nem nagy dolog, de ritkán raknak magyar gépet címlapra.
Az nem Héja, Fw 190.
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

Tényleg..
Csodálkoztam is, hogy mit keres egy Mustang egy Héja mögött, de a kép teljesen megtévesztett, nagyban meg nem néztem meg.

Köszi a helyesbítést!
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
Válasz küldése