Airsoft - Fegyverek, kiegészítések

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Válasz küldése
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Tom, egyebek/Sanyo könyvtárba mennek fel a képek.
"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ok, nézem. Majd messengeren beszéljünk akkor ha van időd.
Kép
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Kitettem softairre.
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Kurfurst írta:Kitettem softairre.
Nagyon köszönöm!
"In thrust we trust!"
Kép
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Írtak vagy négyen, írtam vissza nekik hogy keressenek meg itt..
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Kurfurst írta:Írtak vagy négyen, írtam vissza nekik hogy keressenek meg itt..
Zsír, köszönöm!
"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

Sanyo bá, Zsolti mondta, hogy vannak nála papírok az M14-ről. Mi legyen velük, feladja postán? Mert, mondjuk mi úgyse nagyon találkozunk... 8-)
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Sheriff írta:Sanyo bá, Zsolti mondta, hogy vannak nála papírok az M14-ről. Mi legyen velük, feladja postán?
Ha feladná, megköszönném. :)
"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

Oks.
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

Valaki adjon már nekem kölcsön egy stukkert. Lehetőleg sorozatlövőt. :)
Igérem nem fogom sokat használni, és még a kertbe sem viszem ki, csak a teraszig. A szomszéd macskákkal szeretném megértetni, hogy nem az én kertembe kell szarni.
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

Na? Senki? :icon_crazy:
Jóvannn... Aki nálam vendégeskedik, macskaszart fog rágcsálni a fröccs mellé! :twisted:
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Szorri, nekem már évek óta nincs saját, ha eljárok akkor bérelt fegyóval megyek. Az 2-3000 Ft / hétvége. BB-t külön venni kell hozzá.

Ha neked hosszabb időre kellene, akkor lehet, hogy érdemes lenne nézni valami nagyon alap kínai cuccot, bár nem tudom, hogy azok milyen árban mennek most.
Kép
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Nem airsoft ugyan de hasonló: feketelőporos / elöltöltős lövészet érdekelne valakit? Én személyszerint erősen gondolkodom rajta,

Lényegében nincsen semmilyen adminisztrációs, tárolási teher, engedély magához a cumóhoz nem kell (légpuska szinten mozog az egész), nem vészesek a költségek (kb. jobbfajta airsoft replika) és lőtéren a lőszer része is teljesen legálisan megoldható.

A feeling pedig óriási lehet - ki is néztem mi kéne.

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Qrvajó. 8-)
Mennyibe kerül ez?
Kép
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

VO101_Tom írta:Qrvajó. 8-)
Mennyibe kerül ez?
Szinte éreztem hogy rá fogsz cuppanni! :D

Puskák olyan 80-tól indulnak, a belépő szintű elöltöltős puska (spanyol Ardesa gytm., USA-ban Traditions néven fut) + persze kell hozzá pár kiegészítő de annyira nem vészes. Valahol 140 körül vannak a legdrágábbak tőlük. Ez kb. mint az AS-ben a Jing Gong és tsai, szóval kidolgozásban, igényességben valamennyire elmarad de teljesen rendben lévő darabok.

Európai oldalt nem találtam, de it az USA. https://www.traditionsfirearms.com/category/Sidelocks

Én az Ardesa Hawken Woodsman-t néztem ki magamnak, ez többek szerint is jó választás. A videón ezt látod csak Invest Arms gyártmányt. Egy nevesebb amcsi puskaműves fegyverének másolata, 1800-as évekből.

Budapesten a Nimród-Derringer árulja ezeket a Fővám téren, ott látsz árakat is. http://nimrodderringer.hu/

Van persze a csúcs, a Davide Pedersoli, ők kábé az elöltöltős Tokyo Marui, csak nem akarod tudni mennyibe van egy fegyverük (150-350). Ellenben minden létező modellt gyártanak. Van olasz honlapjuk is, http://www.davide-pedersoli.com/guns-ri ... ifles.html

itthon óbudán árulja a http://www.kapszli.hu oldal, ezt érdemes nézni mert nagyon jó cikkek vannak fennt, és a srác aki tolja csinált egy nagyon profi UTube csatornát is, capandball néven. Látszik a töltés, tanácsok, fasza történelmi videók is vannak, próbatesztek.

A kettő között van állítólag minőségben az olasz Invest Arms, nagyjából a spanyolok kínálatával.

Ezek amúgy mind huzagolt csövű fegyverek (rifle), tehát jól kezelve pontosak min. 200 méterig (és ekkora puskás lőteret már keresni kell). A Pedersoli gyárt sima csövű muskétát is, de az tényleg vicc pontosság terén, kb. 100 méter a max.

Általában az azonos típusnak van kovás lakatos és perkussziós változata is az utóbbi a modernebb, megbízhatóbb, gyorsabban is adja le a lövést mint a kováslakatos, ahol a felporzóserpenyőnek át kell vinnie a szikrát a töltetre és a kova is kopik, 50-100 lövést bír ki. Perkussziós gyújtásnál egy kis durranóhiganyos rézkupak gyújta be, amit lövésenként cserélsz. A perkussziós lakattal szerelt változatú puska ahogy nézem általában kicsit olcsóbb is, kezdőknek ezért inkább azt ajánlják.

Fun factorban szerintem a kovás az igazi, még akkor is ha 5 lövésből 1 elcsetten.

Egy lövést olyan 50 forintra számoltam kovásra meg perkussziósra is. Ami rohadt baráti tekintve hogy mostanában a legolcsóbb .22 kispuska lövedék is ennyibe jön ki. Egy rendes vadászpuskalőszer meg olyan 600-700 Ft. Per lövés, meg rengeteg költség, ügyintézés az engedélyeztetéssel, otthoni tárolási előírások betartásával. Elöltöltősnél semmi ilyen nem kell.

A legdrágább része valszeg a lőtérhasználat, Budapesten van több is, ebből a Gyáli látszik játszósnak, illetve a Dorogi lőtér lehet az "igazi" feketelőporos ökörködés helyszíne. Ha nincs tagsági akkor kb. annyira jöhet ki mint egy átlagos airsoft nap, 3000 körül megy egy óra Gyálon, a többit nem tudom.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Airsoftnál sem az ár miatt nem járok, hanem a szabadidő miatt :/

Nagyon állat, a flintclok fegyverek régi kedvencek, nem is tudtam, hogy ilyen egyszerűen lehet már itthon is lövöldözni ezekkel :)
Kép
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

VO101_Tom írta:Airsoftnál sem az ár miatt nem járok, hanem a szabadidő miatt :/

Nagyon állat, a flintclok fegyverek régi kedvencek, nem is tudtam, hogy ilyen egyszerűen lehet már itthon is lövöldözni ezekkel :)
Jaja, kiskoromban is nézegettem ugyanezeket a régi Kettner magazinban. Meg nekem is az időhiány miatt (előszőr pénz nincs, aztán meg idő...) rohad itthon az AEG-em leginkább, de ez nem állapot. Van egy haverom is akivel tervezzük hogy kimegyünk, neki kispuskája van, kellene neki is egy puskás lőtér.

Ha érdekel a cucc, a kapszlin megvan a jogi háttere, tényleg pofon egyszerű és sokkal olcsóbb mint a rendes sporlövészet, amit toltam egy darabig csak borzasztó körülményes, drága és egy kicsit steril is. lényegében bemész a boltba és veszel egy neked tetsző csúszlit mindenféle papírnehezék nélkül, utána kell találni egy lőteret és beiratkozni, ők kiadhatják a lőport illetve a gyutacsot. Ólomgolyóhoz illetve a kovához nem kell semmi, lsd. http://kapszli.hu/eloltoltos-loveszet-es-jog/
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Na, megvolt az első lövészet, meglett a saját cucc is. Ha van érdeklődés nyithatok a témának külön topicot, élmény beszámoló, szervezkedés céljára, hogy ne offoljuk ezt szét.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nyiss :) Érdekel.
Új téma gomb nálam csak IE-ben látszik, chrome-ban nem.
Kép
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Nyitottam. ;)
Válasz küldése