NaturalPoint TrackIR

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Mortuus
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2007.10.28. 15:17

VO101_NateDog írta:FaceTrackNoIR
Ó! Ez igen faszának tűnik! El kéne már mennem az 576-ba! :)
Kép

Amit ma megtehetsz, azt holnap is.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Mortuus írta:
VO101_NateDog írta:FaceTrackNoIR
Ó! Ez igen faszának tűnik! El kéne már mennem az 576-ba! :)
Próbáltad? Nekem nincs kamerám, nem tudom kipróbálni!
Avatar
VO101_Mortuus
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2007.10.28. 15:17

Ki még nem próbáltam, de ígéretesnek tűnik.
Kép

Amit ma megtehetsz, azt holnap is.
Avatar
VO101_Mortuus
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2007.10.28. 15:17

Kipróbáltam a facetracknoir-t IL2CoD-ben. Működik, nálam kicsit recegősen (lehet, hogy azért, mert a játék sem túlságosan hasít). Egy dolgot nem bírtam beállítani rajta: miért mozog a nézet lefelé, amikor emelem a fejem, és fölfelé, mikor bólintok. Hiába állítgatom, hogy inverse, nem történik semmi. Ha másik tengelyen állítom inverzre, ott jó.
Majd megnézem más játékban is.
Kép

Amit ma megtehetsz, azt holnap is.
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Mortuus írta:Kipróbáltam a facetracknoir-t IL2CoD-ben. Működik, nálam kicsit recegősen (lehet, hogy azért, mert a játék sem túlságosan hasít). Egy dolgot nem bírtam beállítani rajta: miért mozog a nézet lefelé, amikor emelem a fejem, és fölfelé, mikor bólintok. Hiába állítgatom, hogy inverse, nem történik semmi. Ha másik tengelyen állítom inverzre, ott jó.
Majd megnézem más játékban is.
Szerintem a fejformad zavarhatja meg :mrgreen:
Avatar
VO101_Mortuus
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2007.10.28. 15:17

:D Hát, mitagadás...
Kép

Amit ma megtehetsz, azt holnap is.
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Nézegetem ezt a facttrackir-t, jópofa és tök jól müködik - leszámítva a leírás teljes hiányát - csak kurva sokat kellene paraméterezgetni hogy mennyi fejforgatáshoz mennyi nézegetés legyen, főleg hogy a "csak simán előre nézek" pozi tartásához ne kapjak nyakgörcsöt... :D

Viszont teljesen más feeling vele repülni.
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Én FaceTrackNoIr-t használok, nálam bevált. Már FaceTrack-kel is működött, de ahhoz állandó világítás kellett volna, lehetőleg szemből, és 20 %-ot használt a prociból. Így aztán átalakítottam point trackerresre. Ehhez szükség van egy webcamra, az általános vélemény szerint a PS3 eye cam a legjobb erre, ugyanis azt is mozgásérzékeléshez fejlesztették, a playstation 3-hoz, és 120 fps-t tud.

Itt a windows driver hozzá:

http://codelaboratories.com/downloads/ (CL Eye Platform Driver)

Most már csak át kell alakítani a kamerát, hogy érzékelje az infravörös fényt, és ne érzékelje a látható fényt, részletes leírás itt:

http://www.behance.net/gallery/Hacking- ... ra/8955421

(Én műszaki analfabéta vagyok, de a leírást pontról pontra követve meg tudtam csinálni. Csak csavarozni, meg feszegetni kell.)

Maga a kamera 4000 HUF volt, hozzá még pár ezer a point tracker (a három "csáp", amin a LED-ek vannak). Nyilván kell hozzá a FaceTrackNoIr szoftver, és a Pointtracker kiegészítő, és máris van egy trackir-ünk. (Mondjuk a FaceTrackNoIr így már tulajdonképpen NoFaceTrackIr.)

Egy jó tanács azoknak, akik most térnek át hat switch-ről trackir-re: Célzásnál kapcsolják ki a trackir-t. Tök jó, hogy trackir-rel szabadon forgathatja az ember a fejét, de utána keresheti a reviben a célkeresztet. 10 év beidegződését nem könnyű levetkőzni, úgyhogy Tom tanácsát követve célzásnál kikapcsolom. Pontosabban: a Clod-ban a FaceTrackNoIr kikapcsoló gombját (alapból az "end" billentyű) és a lean to gunsight opciót a joy egy gombjára programoztam, bevált.
Avatar
VO101_Mortuus
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2007.10.28. 15:17

Nos, még van 1 év az Oculus Rift vásárlásig, és gondoltam, veszek egy track clip-et a trackir-hez. Kérdés, hogy a trackir3-hoz tudom-e majd használni. Elvieg van lehetőség a vector expansion aktiválására, de nemtom, a clip jó-e ehhez a változathoz.
Esetleg valakinek tapasztalata erről van?
Kép

Amit ma megtehetsz, azt holnap is.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

TrackIR 3 nem kezeli az aktív ledes clip-et, mert ahhoz a v5 szoftvere kell. Azzal meg csak a TR4 és a TR5 kompatibilis.

A vector expansion a sapkára szerelhető fényvisszaverős változat, nem azonos a ledes clip-el.
Kép
Avatar
VO101_Mortuus
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2007.10.28. 15:17

Kúl, köszi!
Kép

Amit ma megtehetsz, azt holnap is.
Válasz küldése