Project KG13

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Elektronikához csak akkor kell érteni, ha hibát keresel, vagy tervezel valamit (úgy értem, hogy elektronikailag, nulláról). Egy ilyen FF összeállítása egyáltalán nem bonyolult - főleg azt nézve, amit eddig is csináltál a bottal. Ami necces lehet, az a driver. De nézni kéne a neten építési leírásokat, hátha van valami jó...
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Tom írta:Elektronikához csak akkor kell érteni, ha hibát keresel, vagy tervezel valamit (úgy értem, hogy elektronikailag, nulláról). Egy ilyen FF összeállítása egyáltalán nem bonyolult - főleg azt nézve, amit eddig is csináltál a bottal. Ami necces lehet, az a driver. De nézni kéne a neten építési leírásokat, hátha van valami jó...
hat Tom, en utana olvasgattam. Azert ez nem olyasmi, amit szakmai hatter nelkul az ember csak ugy osszetakol.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_MMaister írta:
VO101_Tom írta:Elektronikához csak akkor kell érteni, ha hibát keresel, vagy tervezel valamit (úgy értem, hogy elektronikailag, nulláról). Egy ilyen FF összeállítása egyáltalán nem bonyolult - főleg azt nézve, amit eddig is csináltál a bottal. Ami necces lehet, az a driver. De nézni kéne a neten építési leírásokat, hátha van valami jó...
hat Tom, en utana olvasgattam. Azert ez nem olyasmi, amit szakmai hatter nelkul az ember csak ugy osszetakol.
Az elektronikai felépítésük ezeknek nekem nem tűnik bonyolultnak (én régebben az IO kártyákkal szemeztem egy bonyolultabb hotashoz), csak követni kell a rajzokat, leírásokat, de igazad lehet, nemtom aki nem tanulta, annak ez mennyire kínai. Nekem a driver része, a windowsban való programozás az idegen, én azért nem is folytam bele mélyebben, nem volt időm tanulgatni ezt.
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Tom írta: Az elektronikai felépítésük ezeknek nekem nem tűnik bonyolultnak (én régebben az IO kártyákkal szemeztem egy bonyolultabb hotashoz), csak követni kell a rajzokat, leírásokat, de igazad lehet, nemtom aki nem tanulta, annak ez mennyire kínai. Nekem a driver része, a windowsban való programozás az idegen, én azért nem is folytam bele mélyebben, nem volt időm tanulgatni ezt.
Nekem meg a driver resze tunik pofon egyszerunek. En fognek egy olcso FFB-joystickot, kivennem a vezerlojet es azt hasznalnam fel. Innentol a hozza kapott driverrel vidaman mukodne.

Mint mondtam a kihivas a vezerlo felterkepezese (mit hova honnan kell kotni). A kimeno jelek megfelelo erositese, a szervo motor kivalasztasa es bekotese.

Nezd meg esetleg ezt a honlapot:
http://www.simprojects.nl/hacking_a_for ... _stick.htm

Ha ugy erzed erdekelne a tema es megbirkozol a feladat elektronikai reszevel, akkor osszehozhatunk valamit ;)
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_MMaister írta:
VO101_Tom írta: Az elektronikai felépítésük ezeknek nekem nem tűnik bonyolultnak (én régebben az IO kártyákkal szemeztem egy bonyolultabb hotashoz), csak követni kell a rajzokat, leírásokat, de igazad lehet, nemtom aki nem tanulta, annak ez mennyire kínai. Nekem a driver része, a windowsban való programozás az idegen, én azért nem is folytam bele mélyebben, nem volt időm tanulgatni ezt.
Nekem meg a driver resze tunik pofon egyszerunek. En fognek egy olcso FFB-joystickot, kivennem a vezerlojet es azt hasznalnam fel. Innentol a hozza kapott driverrel vidaman mukodne.

Mint mondtam a kihivas a vezerlo felterkepezese (mit hova honnan kell kotni). A kimeno jelek megfelelo erositese, a szervo motor kivalasztasa es bekotese.

Nezd meg esetleg ezt a honlapot:
http://www.simprojects.nl/hacking_a_for ... _stick.htm

Ha ugy erzed erdekelne a tema es megbirkozol a feladat elektronikai reszevel, akkor osszehozhatunk valamit ;)

Nos igen. Ezek a kapcsolási rajzok egyébként nem bonyolultak, a rajtuk lévő elektronikai egységeket is könnyen be lehet azonosítani (pl. a L232 IC-t). Ha pl. olyan próbapanelre szurkálod fel, ami a képen is van (minden hobbi elektronikai boltban kaphatók ilyenek), akkor még a NYÁK-ot sem kell gyártani. Mondjuk egy normális alkatrészlista, nyákrajz, beültetési rajz jó lenne még. Hogy milyen motort használ, azt passzolom, ezt meg kell kérdezni olyantól, akik építettek már ilyet.

Ha meg akarod csinálni, segítek benne, de nekem is jobban utána kell járni, hogy pontosan milyen alkatrészeket használnak ilyenekhez.
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Pedal is keszul hozza :mrgreen:

Kép
rudder 3 by csaba.moharos, on Flickr

Kép
rudder 4 by csaba.moharos, on Flickr
VO101_Popeye
Hozzászólások: 856
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:41

Wow, fantasztikus!
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_MMaister írta:Pedal is keszul hozza :mrgreen:
Qrvajó :)
Kép
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

Látom MMaister rákaptál a 3D modellezésre...
Valami kézzelfoghatót is mutatsz majd? :icon_crazy:
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Lecsó írta:Látom MMaister rákaptál a 3D modellezésre...
Valami kézzelfoghatót is mutatsz majd? :icon_crazy:
2 weeks, be sure! :mrgreen:
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

No, akkor egy kis update. Kezd osszeallni a dolog. Legyartattam minden alkatreszt, es tobbe-kevesbe osszeszereltem mindent. Eddig nagyon f@sza. A kenyszerpalyakon lehet modositok kicsit, hogy realisztikusabbak legyenek a kormanyerok, de alapvetoen nagyon szepen muzsikal minden mar most is:)

A bot:

Kép
DSC_0938 by csaba.moharos, on Flickr

Kép
DSC_0941 by csaba.moharos, on Flickr

Kép
DSC_0956 by csaba.moharos, on Flickr

Kép
DSC_0959 by csaba.moharos, on Flickr


Es a pedal (az ontveny meg nincs kesz, csak oda van biggyesztve):
Kép
DSC_0964 by csaba.moharos, on Flickr

Kép
DSC_0966 by csaba.moharos, on Flickr

Kép
DSC_0962 by csaba.moharos, on Flickr

Kép
DSC_0961 by csaba.moharos, on Flickr
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Király lesz nagyon. A pedálba milyen elektronika kerül?
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Tom írta:Király lesz nagyon. A pedálba milyen elektronika kerül?

1db Leo Bodnar fele USB kontroller viszi az egeszet. Potik helyett pedig hall szenzorokat hasznalok.

http://www.leobodnar.com/products/BU0836/
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_MMaister írta:
VO101_Tom írta:Király lesz nagyon. A pedálba milyen elektronika kerül?
1db Leo Bodnar fele USB kontroller viszi az egeszet. Potik helyett pedig hall szenzorokat hasznalok.
http://www.leobodnar.com/products/BU0836/
Ez a kis kütyü nagyon jónak néz ki. És ahogy nézem nem is horror az ára (legalábbis azokhoz az I/O kártyákhoz képest, amiket én nézegettem korábban. Az eszköz felé menő outputnak egyébként sincs értelme ezeknél, az tök fölösleges lett volna).
Ha a potik helyett a Hall sensort is kezeli, akkor teljesen hibátlan a cucc...
Kép
VO101_Papi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2007.10.24. 17:40

MMaister!
Csak most látom a képeket erről a cuccról! Vazze, ez nagyon király!!!!
Nincs kedved sorozatban gyártani, lenne rá vevő :mrgreen: !
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Papi írta:MMaister!
Csak most látom a képeket erről a cuccról! Vazze, ez nagyon király!!!!
Nincs kedved sorozatban gyártani, lenne rá vevő :mrgreen: !
Ezzel mennel a zombik ellen? :mrgreen:
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

:icon_crazy:
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

A HAL szenzorhoz nem kell D/A átalakító? Mert ahogy olvasom a Leo Bodnar cucc az analog jelet értelmez csak...
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Lecsó írta:A HAL szenzorhoz nem kell D/A átalakító? Mert ahogy olvasom a Leo Bodnar cucc az analog jelet értelmez csak...
Nem kell, direkt ra lehet kotni a kontrollerre oket.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_Lecsó írta:A HAL szenzorhoz nem kell D/A átalakító? Mert ahogy olvasom a Leo Bodnar cucc az analog jelet értelmez csak...
Ezt néztem én is, de a lap alján írja, hogy "This magnetic field sensor can be connected directly to controller analog input". Szoftveresen felismeri, hogy melyikről van szó.
Kép
Válasz küldése