Monitorok

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
Lacusch69
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.10.24. 10:33

Kép
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Na, lehet hogy nekem is monitor után kell nézni, a fater kéri vissza az elkommunizált EIZO-ját.. :(

Valami olcsóbb TFT-re gondoltam, 20" körül, tudtok valamit ajánlani. A Digitális bemenet mennyire fontos... vagy elégedjek meg a sima analóg VGA-val? Widescreenre gondoltam filmek miatt, és mert valszeg jobban használható szövegszerkesztésre, netezésre stb.

A szempontok sorrendben:

1. Ár
2. Színhűség, képminőség, látószög
3, Megbízhatóság, általában minőség, külcsiny
4, Ne legyen rajta "hangszóró" meg ilyen baromságok

Gamer szempontok annyira nem lényegesek.

Pl ezen gondolkozom:
Samsung SyncMaster 2043NW 20" LCD monitor
http://www.edigital.hu/Samsung_monitor/ ... tml?page=1

illetve ezen (merjünk nagyok lenni)
Samsung SyncMaster 2243LNX 22" LCD monitor
http://www.edigital.hu/Samsung_monitor/ ... tml?page=1
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

Egy dolog, amit nem érdemes figyelmen kívül hagyni:
A 22-es WideScreen natív felbontása 1680*1050 lesz. Ha nem elég izmos a gép, ez a felbontás eléggé meg tudja fektetni. Konkrétan játékoknál határozott fps eséssel kell kalkulálni.
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Leveszem kisebbre (tudom hogy szarabb lesz a kép de ez van). :)

Valami jobbfajta modellt tudtok ajánlani, vagy ne erőltessem a widescreen, van vmi hátránya?
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

ÁÁÁáááá faszom, 2 napja csak monitorteszteket nézek, folyton rá kell jönnöm hogy ebben az árkategóriában valszeg egyik sem tökéletes, és többé kevésbé szar. Asszem Samsung T 220 lesz, ott legalább nagyjából bíztatóak a tesztek, alul felül gondolom ez is bevilágít, de hát TN panel... :(
VO101_Kurfurst
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.10.24. 14:40

Na, megszületett a gyerek, Samsung 2493HM "Kilimanjaro".

24" wide a drága, TN+Film panel, HDMI, két rejtett hangszoro (ezekkel kapcsolatban nincsenek illúzióim), analóg és digitális videóbemenettel. A szemnek tetszetős, kicsit csicsa, lakkfényes fekete borítással, "króm"csíkkal, érintőgombokkal amiket a gyártó nem világított ki (a marha), így sötétben nem látni, viszont elég hamar rá lehet érezni (balról elkezded simítani az alját). A status LED a jobb alsó sarokban diszkrét. Túl sokat még nem tököltem vele, rádugtam a gépre, kicsit állítottam felbontást stb.

A viszonyítási alap egy (MVA v. PVA paneles) 20" Eizo Flexscan L885, eddig ez volt, de ezt sajnos vissza kell adnom. :cry:

Amit eddig el tudok róla mondani: A színek nagyon jók, élénkek, még az etalon Eizo után is, nem igazán tudok felfedezni különbséget. A képe éles, a fényerő brutális, retinakiégető de tényleg, vissza kell belőle venni. Ezekkel száz százalékkal meg vagyok elégedve, sőt meglepődtem, nem hittem volna hogy ilyen jó minőségű lesz a cucc. A presetek (mozi, text, net, gém, vám izé custom, dynamic átbaszás) jól használhatók, ránézésre a fényerőt és színhőmérségletet buherálják, meggyőző módon. A mérete 24" wide-on - döbbenet nagy. HD filmmet nézni valami egetverő élmény, leragatam mint egy gyerek a 2001 űrodüsszeián, néztem mint a moziban, de tényleg, iszonyatosan átjön a hangulat. A monitor minden létező módon állítható (magasság, pivot, dőlés), a talpa kellően stabil, a többi olcsóbb Samsung TN laposképernyőhöz viszonyítva, amelyek kifejezetten gagyi fröccsöntött érzetet keltettek bennem.

A negatívumok. DVI kábel nekem kicsit rövid, az asztal mellett van a gépem, és bár gond nélkül rá tudom kötni, elforgatni már nem tudom (csak óramutató j. mf.-el lehet). Pixelhibát eddig csak egy világos hátterű ablak rángatásával nézem, eddig nem találtam, nem tudom van-e rá valami agyafúrtabb módszer.

A betekintési szög az igazi gyenge oldala, persze ez a TN panelek gyengéje, el kell fogadni ezt a kompromisszumot. Oldalirányba nem vészes (kis színvesztés), függőlegesen viszont igencsak be kell lőni az optimum fejmagasságot, mert azonnal jelentkezik a sötétülés, illetve az később inverzbe átfordulás, ezért célszerű messzebről nézni, úgy kevésbe jelentkezik. Alapvetően úgy látom hogy TN panel hiányossága miatt ez a méret a maximum amit érdemes venni, talán már túl sok is és elég a 22", efölött már teljesen értelmetlen, a panel méretei okán egyszerűen az alja meg a teteje határeseten van folyamatosan... az MVA/PVA paneleken (korábbi EIZO) ez ismeretlen fogalom (akármilyen hülye szögből nézheted, ugyanolyan fényes, az ember lesz e gyenge láncszem), ahogy a bevilágítás is a bal alsó sarokban.

Persze, ezért nem 800 hanem 80 ezer forintos a történet (extreme didigtal), és ezért a pénzért szerintem egy nagyon jó vétel, némi kompromisszummal. Kap az ember, filmnézéshez, sima iroda munkához/neten tököléshez megfelelő, hatalmas méretű, dekorációnak is alkalmas monitort, jó áron. Sajnos aki profi minőséget akar, minimum 2-3x ennyit le kell pengessen az asztalra - annyit talán meg nem ér meg, talán csak Mortinak v egy grafikusnak.

Van vmi driver CD is de azt majd csak holnap ha nagyon unatkozok.

Játékhoz még nem próbáltam, viszont majd a Empire Total Warral kíváncsi leszek wide-on. :)

PS: Ja, erediteg úgy voltam hogy 40-et szánok rá, de nem bánom (eddig..?). :lol:
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

VO101_Kurfurst írta:Pixelhibát eddig csak egy világos hátterű ablak rángatásával nézem, eddig nem találtam, nem tudom van-e rá valami agyafúrtabb módszer.
Én úgy próbáltam, próbáltattam ki, hogy egyszer egy teljes fehér képet, majd egy teljes feketét néztem rajta. Eltéveszthetelenül látszottak a piros pixelhibák, főleg sötét háttérben.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Monitor vásárláson töröm a fejem, de mivel 6éve használom a Syncmaster 957Bmet nem nagyon vagyok otthon a témában :mrgreen: LEDes monitort szeretnék 24 col nagyságban a cél film nézés és Il2 természetesen. Max 80kt szánok rá, ezekre gondoltam:
http://www.samsung.com/hu/consumer/prin ... subtype_p2
Jó a Samsung LED témában vagy nem ?
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

Nekem egy LG Flatron W2486L képernyőm van. Olvasgass teszteket, a döntés nagyon nehéz. Én egy hónapig kerestem, hogy melyik legyen amit lehet kapni és meg is tudom venni.
"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_Sanyo írta:Nekem egy LG Flatron W2486L képernyőm van. Olvasgass teszteket, a döntés nagyon nehéz. Én egy hónapig kerestem, hogy melyik legyen amit lehet kapni és meg is tudom venni.
hogyhogy...?
Te nem nyertél egyet?
:icon_crazy:
Kép
VO101_Menyus
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2007.10.23. 20:15

VO101_Tom írta:
hogyhogy...?
Te nem nyertél egyet?
:icon_crazy:
Az már itt figyel nálam az én kis szimulátor sarkomban, és megy rajta BL...
"Hogy megőrizd a békét, készülj a háborúra." "Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport"
VO101_Sanyo
Site Admin
Hozzászólások: 4150
Csatlakozott: 2007.10.23. 14:42

VO101_Tom írta:Te nem nyertél egyet?
:icon_crazy:
De igen, csak túladtam rajta. :)
"In thrust we trust!"
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_Sanyo írta:Nekem egy LG Flatron W2486L képernyőm van. Olvasgass teszteket, a döntés nagyon nehéz. Én egy hónapig kerestem, hogy melyik legyen amit lehet kapni és meg is tudom venni.
Dell UltraSharp U2311H 23" lett, az IPS panel miatt.
Reflected
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2007.11.15. 09:00

VO101_NateDog írta:
VO101_Sanyo írta:Nekem egy LG Flatron W2486L képernyőm van. Olvasgass teszteket, a döntés nagyon nehéz. Én egy hónapig kerestem, hogy melyik legyen amit lehet kapni és meg is tudom venni.
Dell UltraSharp U2311H 23" lett, az IPS panel miatt.
Pont olyat akarok venni...nem lassú az a 8ms válaszidő? nincs lag meg ghosting meg ilyenek?
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Reflected írta:
VO101_NateDog írta:
VO101_Sanyo írta:Nekem egy LG Flatron W2486L képernyőm van. Olvasgass teszteket, a döntés nagyon nehéz. Én egy hónapig kerestem, hogy melyik legyen amit lehet kapni és meg is tudom venni.
Dell UltraSharp U2311H 23" lett, az IPS panel miatt.
Pont olyat akarok venni...nem lassú az a 8ms válaszidő? nincs lag meg ghosting meg ilyenek?
Nem, sőt a geek haverjaim leesett állal csodálkoznak annyira picsára veri a LEDes moncsikat is! :icon_crazy:
Reflected
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2007.11.15. 09:00

Fasza, akkor rendelem is! :)
Köszi!
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Azt hiszem mar nem kell sokat varni a totalis virtualis elmenyre. Itt valami nagy besz@ras keszul. Remelem a 777-esek mar megrendeltek a Developer Kit-et.

http://www.youtube.com/watch?v=KJo12Hz_ ... e=youtu.be

http://www.oculusvr.com/blog/oculus-rif ... 013-recap/
Avatar
VO101_Mortuus
Hozzászólások: 773
Csatlakozott: 2007.10.28. 15:17

VO101_MMaister írta:Azt hiszem mar nem kell sokat varni a totalis virtualis elmenyre. Itt valami nagy besz@ras keszul. Remelem a 777-esek mar megrendeltek a Developer Kit-et.

http://www.youtube.com/watch?v=KJo12Hz_ ... e=youtu.be

http://www.oculusvr.com/blog/oculus-rif ... 013-recap/
Csak idézni tudom az egyik arcot: holy fucking shit! :shock:
Kép

Amit ma megtehetsz, azt holnap is.
Avatar
VO101_Sheriff
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2007.10.23. 22:06

Akarom! :mrgreen:
A barátok jönnek mennek, az ellenségek meg csak gyűlnek...
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Mortuus írta:
VO101_MMaister írta:Azt hiszem mar nem kell sokat varni a totalis virtualis elmenyre. Itt valami nagy besz@ras keszul. Remelem a 777-esek mar megrendeltek a Developer Kit-et.

http://www.youtube.com/watch?v=KJo12Hz_ ... e=youtu.be

http://www.oculusvr.com/blog/oculus-rif ... 013-recap/
Csak idézni tudom az egyik arcot: holy fucking shit! :shock:
MOST probaltam ki!!! Besz@rtam! :shock:

Kiprobaltam egy urhajos demot es total atverte az erzekeimet. Basszus ott ultem es nyukaltam a muszerek, botkormany fele es tiszta hulyen ereztem magam, hogy nem tudom megerinteni oket. Forgattam a fejem, sot rendesen ide-oda dologettem a szeken mikozben a teret kemleltem es tokeletesen ugy ereztem mintha bent ulnek a pilotafulkeben. Tokeletes virtualis elmeny, sakk-matt a monitoroknak. A szellozesen kell javitani es persze a felbontason, de fantasztikus termek lesz. Wooowwww, dobbenet, erre var a szimulatoros kozosseg 10 eve, es mar itt van kezzelfoghato es mukodik!
Válasz küldése