Condor

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Köszi! :)
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Tegnap pár órás retkelés után sikerült összehozni egy saját Host-al repülést, Ikarusszal lerepültünk egy laza 250 km-es távot Magyarország térképen. Akinek volna kedve néha Condorozni, szóljon, és összeszervezzük.
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Hihetetlen de ha a hir igaz a Condor 2.0 pre-beta allapotban van! :mrgreen:

http://forum.condorsoaring.com/viewtopi ... &start=135


http://i.imgur.com/wnonzbK.jpg
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Követem ezt a kevés infót, amit megosztanak fórumon, vagy facebookon, én is várom már nagyon, de arra kíváncsi leszek, hogy térképekben mennyi változás lesz. Ez elég fontos kérdés ugye, az összes online verseny a rengeteg custom made térképeken zajlik, iszonyatos melóval készültek el és ha mindent nulláról kellene kezdeni, az megint éveket jelentene, hogy ezek elkészüljenek (és gyanítom nagy részük nem is készülne el újra).
Az viszont tény, hogy nagyon ráférne a minőségi javulás a talajra is. Érdekes lesz látni, melyik vonalat választják, megtartani a kompatibilitást, vagy javítani a minőséget.
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Vajudnak a hegyek :mrgreen:
Csatolmányok
Diana2-Condor-Version-2-beta.jpg
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Jah, ezen az egy képen kívül nem sok infó van, pedig várom én is már nagyon. Jó lenne megint repkedni kicsit csapatban ezzel :)
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Tom írta:Jah, ezen az egy képen kívül nem sok infó van, pedig várom én is már nagyon. Jó lenne megint repkedni kicsit csapatban ezzel :)
Igen jo lesz, ha vegre elkeszulnek vele. Elvileg mar megy nagyban a beta teszt.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Elkészlt a Condor 2!

http://www.condorsoaring.com/

A buy menu még nem megy, árát nem tudom, de elég ígéretesen néz ki.
A régi térképek kompatibilisek maradtak vele, csa a reptereket kell átalakítani. Ez is jó hír.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Mai naptól megvásárolható. :120:
Nekem már tölit 8-)
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Majd írjátok meg milyen, hogy tényleg megéri-e újra megvenni.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Kezdem azzal, ami jó.
Vannak benne új dolgok, meteorológia teljesen át lett dolgozva, a felhők fejlődése, életciklusuk, a beeső napfény számolása az új. Vannak már magas szintű felhők is, meteorológiánál be lehet állítani, hogy mennyire legyen zárt, és a program eszerint módosítja a beeső napfényt is. Megjelent a hullám, mint új meteorológiai elem, lencsefelhők is képződnek, ez egy teljesen új rész. Grafikailag szebb lett, repülőgépek poligonszáma valamivel nagyobb, az erdők generálása szebb (speedtree), sűrűbb és a fák is normális méretűek már (C1-ben sokkal nagyobbak voltak mint kellene, ezért a magasság érzet csalóka volt). Felhőkhöz használt részecske rendszer is változott, kicsit másképp néznek ki azok is.

Ami nem tetszik:
Ez a C1 átskinezve. Komolyan, a menü, a repülés indulása, a hangok teljes egészében, az ikonok, a repülések menete, PDA szoftvere, még a felbontása is, minden egyes elem a C1-ből van átmásolva. A grafikai shaderek ugyanazok a 15 éves shaderek, semmi PBR anyagok, vagy szebb árnyékolás, vagy csillogó felületek.
Semelyik C1 repülőgép nem használható, plane packok sem. Kapsz 7 repülőt, amiből három, talán négy használható versenyzésre, a Blanyik meg az oldtimerek nem igazán. Havonta jönnek majd ki hozzá új gépek, darabja 7-12 dollárért, általában a 15 és 18 méteres változatok egy csomagban.

A térképek pozitívuma, hogy kompatibilisek maradtak a C1 térképekkel. Repülőtereket kell átalakítani, de elvileg az nem gond.
Ennek negatívuma, hogy a térképek nem is igazán változnak. Kapnak szebb erdőt, de ennyi.

Tekintve, hogy az alapjáték 20700 Ft, erre még havonta 3-4000 Ft egy egy új gép, egy kissé drágának tűnik úgy, hogy ami változott a C1-hez képest, az máshol egy szűkebb patchban szokták adni, nem teljesen új játékként.
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Háááát akkor ezt egyelőre skippelem :/
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Youtuebon vannak már gameplay videók, ott nézz meg párat, hogy milyen lett.
Kép
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

hq_Reflected írta:Háááát akkor ezt egyelőre skippelem :/
Hááááát nem ez volt a leghasznosabban elköltött 20 rongyom.
Repkedtem vele 1 órát, az időjárás sztem semmit nem változott, a hullám régebben is megvolt, csak nem volt lencsefelhő képződés.
A fa nem speedtree, ugyanaz a plén textúrázva. Mondjuk ez még huszadrangú is lenne, de minden más grafikai elem felett súlyosan eljárt az idő.
Szerintem addig szarakodtak a "fejlesztésnek" nevezett szöszmötöléssel, mire elavult lett az egész.
Nekem nagy csalódás. De kénytelenek vagyunk ezzel játszani, mert nincs más. És a valószínüleg a szlovén srácok is tudják ezt. Pont ezért olyan, amilyen.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nekem most online konstans 5-6 m/s-al merül, ami C1-nél akkor volt, ha két ugyanolyan serial volt online (copy protection). Már írtam tiketet, kíváncsi vagyok mikor és mit válaszolnak. Nyilván a serialt nem adtam át senkinek, még kipróbálni sem kérték el, hivatalos weblapról vásároltam az első nap. Ma mentünk volna Lecsoval kicsit párban, erre ez a fos itt szivat ezzel a szarral :/

A grafikához annyit hozzátennék, hogy ha majd megszokjuk ezt, akkor érdemes kicsit visszamenni C1-be, vagy youtube-on nézni pár videót, akkor lehet majd érzékelni, hogy az mennyivel volt rosszabb.
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Megjott a VR tamogatas Condor 2-hoz. Besz@ras jo!:)
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Épp ma láttam videót fb-n én is, nem is tudtam, hogy támogatja. De akkor ez valami új dolog? Eggyel több ok beszerezni egy VR-t most már :)
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Tom írta:Épp ma láttam videót fb-n én is, nem is tudtam, hogy támogatja. De akkor ez valami új dolog? Eggyel több ok beszerezni egy VR-t most már :)
A legutobbi, penteki peccsel erkezett a vr tamogatas. :)
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_MMaister írta:
VO101_Tom írta:Épp ma láttam videót fb-n én is, nem is tudtam, hogy támogatja. De akkor ez valami új dolog? Eggyel több ok beszerezni egy VR-t most már :)
A legutobbi, penteki peccsel erkezett a vr tamogatas. :)
Akkor ezért nem láttam még 8-)
Kép
Válasz küldése