DCS WWII: Europe 1944

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Van a kickstarteren fasza kis stat oldal, ahol lehet követni, hogy hol tart:

http://www.kicktraq.com/projects/508681 ... rope-1944/
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_MMaister írta:Siman elkepzelheto. Eleve 100K USD az baromira nem sok penz jatekfejlesztesre. Inkabb tunik a piac szondaztatasanak. Ebbol a penzbol max par honapig lehet finanszirozni egy komolyabb fejlesztoi csapatot. De ha piacfelmeres, akkor is rossz hir a fejlesztoknek, hogy ekkora az erdektelenseg.

Bar van egy erzesem, hogy ezinkabb a CloD botranyos megjelenese miatt van. Sokan megegettek magukat mikor egy valag penzert elorendeltek es cserebe kaptak a bugos alfat, amit raadasul par honapra ra hozzadvagtak egy marek kavicsert. Meg csak hibaztatni sem lehet azt aki ezek utan koszoni, de Luthierbe nem feccol egy centet sem.

Mindenesetre szurkolok!
Nem tudom, hogy nekik mi az érdektelenség, és valszeg Luthier sem fogja elárulni soha, hogy mire számított. Hogy miket nyilatkozik, hogy mennyivel jobban alakul mint amire számított, az persze nagyrészt PR. De az, hogy a clod után, 4 vagy 5 nap alatt 800 ember odaad nekik több mint 50000 dollárt, az nem hiszem, hogy annyira rossz előjel lenne. Ezek az emberek meg fogják venni a későbbi gépeket is, és ha úgy nézed, hogy már most 800 fős kemény mag tartozik a játékhoz, úgy viszont már nem is kevés ez a szám. Ráadásul sokan vannak, akik még nem fizették be (én pl) megint mások kivárnak és csak a későbbi gépeket veszik meg.

War Thunderhez szerintem felesleges hasonlítani, egy komoly szimulátornak sosem lesz akkora bázisa, mint az arcade szaroknak. Armával is sokkal kevesebben játszanak mint Battlefield-el :)
Kép
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

Az a 800 vásárló nagyon kevés lesz. Adjunk neki 2 hetet, utána már látszani fog aminek látszania kell ;)
A CloD-ot vajon milyen példányszámban értékesítették?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_tvr írta:Az a 800 vásárló nagyon kevés lesz. Adjunk neki 2 hetet, utána már látszani fog aminek látszania kell ;)
A CloD-ot vajon milyen példányszámban értékesítették?
Jó, nyilván nem azt mondom, hogy ha összesen 800 példányt adnak el, az megérné nekik. Én azt mondom, hogy ha az első öt nap alatt 800 ember kvázi látatlanba bizalmat szavaz nekik, az viszont nem rossz szám (ez jóval több mint az aktív clodos játékosok).

A clod eladásokról nincs hivatalos adat. Az atag szerver statja alapján annyit lehet tudni, hogy a fórumon van kb 3000 név regisztrálva, és 5-600 játékos szerepel a szerver statban. De azoknak a fele kevesebb mint 5 alkalommal repült ott ("sorties", vagyis felszállás, mégcsak nem is belépés). A tényleg aktív tagokat én olyan 3-400 közé saccolom, az online warok és a fórumok alapján.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Azt olvastam, hogy a térkép az nagyon kidolgozott lesz, de csak 100x150 km (Normandia)... az azért nem olyan húdenagy (clod jelenleg 300x350 km)... :roll:
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Luthier belengette, hogy strech goal-ok kozott elorehozzak a repulheto B-17-est. Nagy otlet! Ezzel szerintem rengeteg tamogatot fognak berantani. :)
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

VO101_MMaister írta:Luthier belengette, hogy strech goal-ok kozott elorehozzak a repulheto B-17-est. Nagy otlet! Ezzel szerintem rengeteg tamogatot fognak berantani. :)
Az jól hangzik. Nekem valamiért a B-24 mindig jobban tetszett, de üsse kő kipróbálnám ezt is :)
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Sunáznám őket a 30-assal én is! :mrgreen:
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Jópofa a bail out :)

Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

922 támogató és $61,399 $. Kíváncsi vagyok tudják-e ezt az ütemet tartani.
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Modositottak a jutalmakat es a kituzott celokat.
Az elso tovabbi celba kerult a repulheto B-17, ezenkivul bekerult a jutalmak koze az Alpha verzio tesztelese es sok mas egyeb. Remelhetoleg ezzel sikerul lokniuk egyet a projekten.

http://www.kickstarter.com/projects/508 ... 1944/posts
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

1,018 támogató, $72,269, van új update:
http://www.kickstarter.com/projects/508 ... 1944/posts
EDGE terrain engine infók.
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

Kíváncsi vagyok összejön-e 200e dollár nekik. Az eddigi adatok alapján vélelmezhető, hogy 170-190e környéke lesz a vége.
Nem utolsósorban ez a projekt mikorra ígéri a szoftver kiadását? Idén még kijön a BoS, jövőre a CloD TF Mediterrán mod, 2015-re pedig ez a DCS 1944? Tisztán látszik, hogy ez a piac nem visel el ennyi szereplőt. Ha egyszerre jönnek piacra, az valakinek fájni fog. És nem csak az eladási számokra gondolok, hanem a folyamatos "fogyasztókra". Akiket látnunk kell(ene) nap mint nap a lobbykon. De sem a RoF, sem a CloD lobbyn nincs tülekedés azért. Ami pedig a program több éves túléléséhez nélkülözhetetlen.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

A ROF multiplayer része nekem harmatgyenge (lényegében teamdeath meccsek, egyéni skinek hiánya), a BoS szerintem grafikailag már most elavult, a Clod a közösségnek köszönhetően most alakulgat, itt azért nem egyszer van hogy 90-100 fős online warok vannak, az azért nem rossz, de ez nem hiszem hogy elég lesz hosszútávon, mert teljesen elrontották a játék hírét azzal, hogy úgy abban az alfa állapotban kiadták.
Ebből a mezőnyből a DCS tűnik igazán hardcore szimulatornak, ami aggaszt az a Tom által említett térképméret.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A térkép változhat. Ha lesz B-17, abban benne lesznek dél angliai repterek is, akkor már az alap térkép is nagyobb lesz. Meg persze ha a sorozat beindul, akkor fizetősként bármi lehet benne.

Vicces volt, mikor az egyik srác elkzdte magyarázni Luthiernek, miért nem építik meg dél angliát is, nem lenne bonyolult, nem volt sok reptér ott. Erre luthier: "Oh trust me, I'm very familiar with southern England" :icon_crazy:

Meg ez az EDGE is igéretesnek tűnik...


Már komponálják az intró zenét is :icon_crazy:
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Az, hogy melyik meddig fog élni, jó kérdés. Szerintem a DCS vonal nagyon jó minőségű szimulátort fog gyártani, de nem hiszem, hogy jó pár évig olyan online war lenne vele játszható, mint amilyet a clod már most tud. A modern gépekhez készülő Combined Arms nagyon ígéretes, de arról szó sincs még, hogy a WW2 rész is kapna ilyet.

A clodon nagyon sokat fog dobni az Észak afrikai térkép. Tegnap láttam a készülő Málta térképet, 500x300 km. Tunézia keleti partja olyan 100 km-es sávban, Málta és teljes Szicília benne van. Hatalmas térkép, még a BOB-os clod térképhez képest is, annak kb a duplája. Persze, több benne a tenger is, de nagyon fasza lesz. És akkor a Tobruki líbia térképről még szó nincs. Készül az Illustrious repgéphordozó is, a legutóbbi pénteki update-ben volt már tengeralattjáró is (igaz, nagyon early WIP), szóval nemcsak új térképek, hanem új elemek is kerülnek a játékba. A TF 5.0 patch tervei között van az FM további finomítása, és a gépek földi mozgásának finomítása, propwash effekt játékba programozása, ilyesmik. Jópár év van még a clodban, ettől nem kell félni.
Kép
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

A CloD tekintetében 2 dologtól félek.
Az egyik, hogy adminisztratív úton elkaszálják a TF csapatot, hogy ne vonjon el potenciális fogyasztókat a másik 2 programtól.
A másik, hogy elfogy a lendületük. Nagyon lelassul a fejlesztőmunkájuk a pénztelenség okán. Rosszabb esetben elakad. Forráskód nélkül különösen nehéz ill. lassú dolgozni. És ugye a DCS: 1944 kapcsán elhangzott, hogy a 100e dollár igen belépőszintű ilyen jellegű fejlesztőmunkára.
Avatar
VO101_tvr
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2007.10.24. 08:44

VO101_Tom írta:A clodon nagyon sokat fog dobni az Észak afrikai térkép. Tegnap láttam a készülő Málta térképet, 500x300 km. Tunézia keleti partja olyan 100 km-es sávban, Málta és teljes Szicília benne van. Hatalmas térkép, még a BOB-os clod térképhez képest is, annak kb a duplája. Persze, több benne a tenger is, de nagyon fasza lesz. És akkor a Tobruki líbia térképről még szó nincs. Készül az Illustrious repgéphordozó is, a legutóbbi pénteki update-ben volt már tengeralattjáró is (igaz, nagyon early WIP), szóval nemcsak új térképek, hanem új elemek is kerülnek a játékba. A TF 5.0 patch tervei között van az FM további finomítása, és a gépek földi mozgásának finomítása, propwash effekt játékba programozása, ilyesmik. Jópár év van még a clodban, ettől nem kell félni.
A TF 5.0 mikorra reális a fejlesztők szerint? A magam részéről azt érzem, hogy akár 1 évbe is beletelik, mire elkészül...
Ez úgy lenne fasza, ha a BoS mellé karácsonyra megjelenne a TF 5.0 :) Ezt persze a 777 nem igazán nézné végig őszinte örömmel.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

TF 3 és 4 között 4-5 hónap telik el. Hasonlóra számítok az 5-nél is.

A térképről annyit, hogy tegnap colander feltett egy képet, hogy ott repült a textúrázatlan Etna mellett egy meszában...
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Itt egy video egy EDGE-el keszult tajrol. Nagyon jo lesz ez!:)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... JLMDfBrEDI
Válasz küldése