DCS WWII: Europe 1944

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Igen, a FAQ-ban is kb ugyanez van leírva. A KS-nek addig van köze bármihez, amíg a gyűjtés megy. Miután átutalták a pénzt, utána már semmi sem rajtuk múlik. A kampányt indítót perelhetnéd, ha nagyon akarod, de itt ezt max Luthierrel tudnád megtenni, ED-vel nem.
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Ez egyre szebben alakul! FM-ről milyen benyomások vannak?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nekem tetszik. A 190-essel repülés közben nem kell sokat gépészkedni. PP -vel nem kell szórakozni, a hajtóműve max teljesítményen is elég sokáig bírja, egyedül az MW50 használata korlátozott.

Egyedüli bajom, hogy nálam néha szaggat :/
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

És mi kellene most a Dórához, és a Musztánghoz, ha valaki nulláról indul a DCS-ben (mint mondjuk én :D )? Van egy ingyenes keretprogram, és fizetős kiegészítők?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Meg kell venni a dórát vagy a p-51-est, mellé letölteni a DCS World-öt (ingyenes), és az alá feltenni a modulokat. Linkek pár hsz-el lejebb.

Ha a DCS World-öt felteszed, a Szu-25 és a P-51 fegyverzet nélküli változata ingyen repülhető.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ma Janival felmentünk online repkedni Dórával, érdekes volt. Valami P-51 vs D-9 szervert néztünk ki, kb. 15-20 játékossal. Olyan fél vagy háromnegyed órát voltunk bent, csak egy P-51-est lőttem, de nem légi harcban, inkább BnZ volt. Jó pár clod-os arcot felfedeztem a nick-ek között, nem is lepett meg nagyon, hogy a régi veresek (itt ők a kékek) régi jó szokásai megmaradtak: reptéren felszálló gépeket lövöldözik, nullán fordulóznak a hajók között, sosem néznek hátra, satöbbi. A különbség annyi, hogy az itteni légvédelem kifilézi őket néhány másodperc alatt, nem is beszélve a jó öreg fókákról. :icon_crazy:

Felszállásnál nagyon észnél kell lenni, mert hajlamos kitörni oldalra, és ha nincs meg a megfelelő sebesség, akkor oldalkormánnyal nagyon nehéz megfogni. Látszik, hogy új a program, a játékosok sorra csapták oda magukat felszállásnál - mondjuk mindkét oldalon. Leszállni viszont nem nehéz, arra kell figyelni, hogy a fékezés végén ne induljon el a segge, mert azt megint nehéz megfogni.

Az új Revit még szokni kell, az hogy a fesztáv és a távolság tekerőkkel állítható, az tényleg jópofa, de légi harcban nehézkes. Repülés közben gépészkedni egyáltalán nem kell, automatikus hűtő, prop pitch, légcsavar állásszög állítás elvégzi a melót helyettünk.

A DM-et nagyon nem vizsgáltuk, a P-51 viszonylag kevéstől is megpusztult, de nem gondolom, hogy az kevésbé lenne kidolgozva, mint a többi része. A hajtómű üzemeltetésbe nem ástam még bele magam, az esti repülésnél nekem nem volt vele gondom, igaz, sem a full gázon utazgatst, sem az MW50-et nem eröltettem, mert nem kellett.

Összességében az első online reppenés nagyon tetszett, a kabin gyönyörű és elképesztően részletes. Egyetlen negatívum, hogy nálam nagyon ingadozik a teljesítmény, főleg akkor esett sokat az fps amikor légvédelem rákezdett. Nagyon remélem, hogy az EDGE ebben hoz majd javulást, mert ez most szar (ok, aki dcs gépekkel többet repked, annak ez nem újdonság). De ettől függetlenül nagyon jó a program, ha a planeset bővül még, esetleg AI bombázókat is kapnánk a Normandia térképhez, az lenne a legkirályabb.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Elkészítettem a D-9 kabinbelső feliratainak magyar fordítását. Galéria és letöltési itt:

http://www.pumaszallas.hu/szimulator/di ... belso.html
Kép
1/3_vszd_Tazar
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.02.12. 00:58

Nagyon jó lett, Tom! Ha jól látom még a betűtípusok is stimmelnek! :D
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

1/3_vszd_Tazar írta:Nagyon jó lett, Tom! Ha jól látom még a betűtípusok is stimmelnek! :D
Hát... hogy másként lehetne? :icon_crazy: Még szerencse, ahogy akkoriban a tipográfia kimerült az Arial és Arial bold rounded használatában, sokat nem kellett retkelni a betűtípusokkal :mrgreen:
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Tegnapelőtt bementünk megint repkedni Fókával kicsit, a nagyobb sebességek miatt a dogfight sokkal keményebb, nagyon észnél kell lenni. Janival géppárban kísértünk pár fókát, akik bombázni mentek valami hidat a puszta közepén. Beleakadtunk két P-51-be. Hát bakker, ez a revi, ez akkora cheat :) 600 méterről egy rövid sorozattal úgy lekapta a mászteng szárnyát, hogy csak pislogtam (fesztáv és távolság beállításnál a skálán ott a távolság is, innen tudom, hogy 600 m volt). Nem kell célozni semmit, csak beállítod a revit rendesen, az meg kiszámolja hova lőjj. Fordulóharcban nehézkes kicsit, mert gyorsan változik a gépek közti távolság, de ott ki is lehet kapcsolni a giroszkópot, és hagyományos reviként működik tovább (távolágot le kell tekerni nullára, az az OFF). Két Musztáng rövid időn belül a BnZ áldozatául esett, erre bejött magasan még egy. Szerencsére a csóka nem tudott lőni, Janival dogolni kezdtek. Addig én rájuk emelkedtem, de nagyon forgolódtak, kénytelen voltam becsatlakozni. Közben lekeveredtünk nullára, ahol hagyományos palástorsózós, konstans fordulós légiharcot vívtunk, jó pár percig. A két gép teljesítménye elég közel van egymáshoz, egyszer el is koptattam a sebességet, majdnem befogott (bár meg kell mondani, egyik gépnek sem kényelmes ez a fajta légi harc), ha az a fránya MW50 nem lenne, akkor még le is lőtt volna 8-) Miután rákapcsoltam, az a 3-400 LE plussz annyira durva teljesítménytöbbletet jelentett, hogy kb három forduló alatt ledolgoztam minden hátrányt, és már én lövöldöztem őt. Sajnos épp akkor ért oda a haverja is, aki elkezdett zaklatni (Janinak addigra már ugrania kellett), szerencsére akivel addig harcoltam az épp akkor verte oda magát. 3. A haverja még rajtam volt, egy palátorsó után sikerült semlegesre hozni a szitut, amiből ő szállt ki előbb (na ja, idegek játéka :icon_crazy: ), de nem mentem utána, 40l benyával, 20-as nélkül inkább hazafelé vettem az irányt. Hazafelé láttam, hogy a szárnyam és a kabin környéke is meg lett lyuggatva kissé, a bal futó visszajelzés nem is működött. Ennek ellenére a leszállásnál már nem volt semmi gond, a szerelők biztos anyáztak, de én túléltem.

Hiába "csak" dogfight szerver, nagyon élveztem, egyedül az a rohadt akadás idegesít, amikor a légvédelem rákezd :/

Screenshotot csak párat csináltam, egyet Janival kötelékben, másik kettőt hazafelé menet.

Image

Image

Image
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

Kozben visszaertem Eszakra. Ma felraktam a Dora-t tesztelgetni.
Jovok en is online hamarosan.
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_Tom írta:Elkészítettem a D-9 kabinbelső feliratainak magyar fordítását. Galéria és letöltési itt:

http://www.pumaszallas.hu/szimulator/di ... belso.html

Bazz oregem neked aztan van szabadidod:)
De nagyon zsir lett!
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ugyan, két estét dolgoztam vele, és csak azért ennyit, mert közben pár fordítást elküldtem Karayának is, mert németül nem volt egyértelmű, és tudni kellett volna, hogy konkrétan miről van szó, mit csinál a cucc (ablakmosónál valami keverék ürítést írt németül, az iránytűnél sem volt egyértelmű, hogy melyik része állítódik el).

Egyébként ha feltetted, majd gyere fel reppenés előtt, elmagyarázok pár dolgot, ami más mint az eddigi szimekben, sok szívástól kíméled meg magad, ha "leteszed a típust" mielőtt online vitézkednél :)
Kép
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Naprakész infókhoz most hol juthatok a projektről? Tudni már hogy a 40$-os támogatók mikor kapnak valamit?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Mivel én nem vagyok támogató, nem tudom, hogy az ED fórumán van-e külön topik nektek, én csak azokat olvastam, amit ide is belinkeltem múltkor. Eszerint a 40 dolláros támogatóknak két gépet adnak ingyen, amik az ED oldalán már aktiválhatóak is (bármelyik kettőt választhatod). A P-51 és a Fóka repülhető jelenleg.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Most olvastam, hogy a Dogs of War szerver (amin szoktunk vitézkedni időnként) akar valami online war féleséget indítani DCS alá. Regisztráció kell majd és jelszavas lesz a szeró. Sok részletet még nem tudok, de követem majd a fórumon, hogy hogyan alakul.

http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=128703
Kép
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

VO101_NateDog írta:Naprakész infókhoz most hol juthatok a projektről? Tudni már hogy a 40$-os támogatók mikor kapnak valamit?
En is ide tartozom. Az ED oldalan van egy tamogatoi resz. Oda kell belogolni. Ott kipipalod a gepek kozul melyik kettot valasztod. Ha ezek kozott van a P51 vagy a Dora akkor azonnal general neked hozza egy serial nr-t amivel istallalhatod.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

ok köszi így már értem indítom a dolgot.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

VO101_MMaister írta:
VO101_NateDog írta:Naprakész infókhoz most hol juthatok a projektről? Tudni már hogy a 40$-os támogatók mikor kapnak valamit?
En is ide tartozom. Az ED oldalan van egy tamogatoi resz. Oda kell belogolni. Ott kipipalod a gepek kozul melyik kettot valasztod. Ha ezek kozott van a P51 vagy a Dora akkor azonnal general neked hozza egy serial nr-t amivel istallalhatod.
Hol van ez a támogatói rész? Nem vágom.
Avatar
Dumbo
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.11.20. 19:24

Personal Section/Backer Page menü alatt választhatsz. Természetesen miután beléptél az oldalra.
Válasz küldése