DCS WWII: Europe 1944

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Sakkay
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013.04.21. 17:43

Ja ilyesmire gondoltam.
Sakkay
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013.04.21. 17:43

Clodban jobban vágom ezt, mert egy időben rengeteget teszteltem. Ott pl. viszonylag nem nagy távolság megléte esetén, hamar rendeződik az fps. Pl a fenti bombázásnál, a partvonalnál harcoló vadászok stabil 60 fps mennek míg a reptéren nézelődő me 110 25 fps-el lesi, a 60 gépes bombázó köteléket. Pedig a távolból látszanak még a vadászok is talán.
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Elég jól haladok, már csak 3 bevetés van hátra, plusz egy kemény dió megoldása: Se a saját rajom, se a második raj nem akarja parancsra megtámadni az elsődleges célpontot. Bunyap nagyon jó fej ( ő csinálta az Epsomot és a Charnwoodot), és sokat segít, de ezt még nem sikerült összehoznom.

Ha kész lesznek a bevetések, akkor elküldöm a forgatókönyvet a voice actoröknek, akik összesen kb 150 rádióüzenetet vesznek majd fel nekem. Én pedig elkezdem kidolgozni a Briefing és kneeboard képeket. Ezután már csak egy jó trailer videó kell :mrgreen:

Az utolsó 3 bevetés a partraszállást követő napokban játszódik, nagyon izgi lesz berendezni a csatateret.

Rengeteg munka van benne, a tesztelés agyrém (felszállsz, repülsz 20 percet hogy kiderüljön, hogy a célpont felett valamelyik AI nem azt csinálja, amit kéne...) Ha ezek után visszautasít az ED, kitépem a hajam... :icon_crazy:
Sakkay
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013.04.21. 17:43

Szép munka, gyorsan összehoztad. Biztos kibaxnának edétől, mert elbaxod a normaidőt! :lol:
Pont az sg-n beszélgetek Balázzsal, meg magammal :icon_crazy: a dcs dinamikus és\vagy online kampányairól. Te látsz bele a legjobban. Szerinted a 2.5 képes lehet működtetni bármilyen szinten dinamikus kampányt?
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Nem nagyon értek a dinamikus kamányokhoz sem a scriptekhez :/
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Kész vannak a bevetések, és a briefing, ill. térdblokk képek is. már csak egy srác hangfilejai hiányoznak aztán azokat is beteszem a játékba. Aztán egy jó trailer, és küldöm is a fejlesztőknek.
Kneeboard 3-1.jpg
Sakkay
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013.04.21. 17:43

Faxa! Kíváncsi vagyok mit szólnak hozzá!
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Kész a dokumentáció (összefoglaló + minden bevetésre egy briefing pdf), már cska a rádió üzeneteket kell betennem a bevetésekbe, és kezdhetem tesztelni.

Elkészült a trailer első vázlata is, légyszi ne terjesszétek:

Sakkay
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013.04.21. 17:43

Nagyon jól néz ki. Gyönyörű ez a játék. Mennyire lett gépigényes a történet?
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Sakkay írta:Nagyon jól néz ki. Gyönyörű ez a játék. Mennyire lett gépigényes a történet?
Meglehetősen :) De ne aggódj, ahol nagyon sok az AI, ott van egy opció a bevetés elején, hogy kevesebb AI-val játszd végig. Pl csak feleannyi bombázó lesz a kötelékben, vagy kevesebb hajó, és jármű.

Továbbá sokat játszottam olyan kötelékekkel, amik deaktiválódnak, kb csak "díszletek". Rengeteg olyan rádióbeszélgetés is van, ami a térképen kívül játszódik, ez is hozzátesz az érzethez, de nem kerül semmibe.
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

hq_Reflected írta:Kész a dokumentáció (összefoglaló + minden bevetésre egy briefing pdf), már cska a rádió üzeneteket kell betennem a bevetésekbe, és kezdhetem tesztelni.

Elkészült a trailer első vázlata is, légyszi ne terjesszétek:

Szuper, sok sikert hozzá!
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Köszi! Ma hozzáadtam még 2 bevetést. Előre ugrottam fél évet Júni 12-ről Dec -26ra, a "Battle of the Bulge"-ra, amikor a 352-esek az Ardennek felett harcoltak egy belga reptérről felszállva. A téli kaukázus térkép pont megfelelt erre, legalább visz egy kis színt az egészbe. Most úgy is arra várok ,hgy az összes voice actor elküldje a fileokat.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Kíváncsi vagyok rá milyen lett, majd szólj ha már kapni ED shopban :)

Ami Kaukázust illeti, azt nem lenne jobb külön csomagolni? Esetleg egy másik küldetés csomagban azoknak, akiknek nincs meg Normandia? Mondjuk nekem sosem volt hangulatos azon repkedni, a panelházak meg a modern épületek között, de ha valakinek nincs meg Normandia, annak még jó lehet.
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Azért nem választom külön, mert a Kaukázus mindenkinek megvan úgyis. Annyi új bevetést nincs kedvem csinálni, hogy külön "fejezet" legyen belőle, szóval aki ezt megveszi, annak muszáj meglegyen Normandia és a WWII assset pack.

Több száz óra van benne, plusz még pár száz a skinekben, ha nemet mondanak, én kilövök egy interkontinentális rakétát Moszkvára :mrgreen: Nem tudom akkor mi lenne a jobb ilyen esetben, feltenni ingyen és tenni nekik egy szívességet ezzel, vagy nem megosztani, és akkor meg magammal b*szok ki. Jobb ha erre egyelőre nem is gondolok. :icon_crazy:

Kíváncsi vagyok hogy megy ez, 10 dolcsi egy ilyen, abból nem tudom mennyit kap egy ember, de ha csak a felét is, akkor is 500 dolcsi 100 letöltésnél ami már nem rossz.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Elképesztő pénzek mozognak egy-egy ilyen projectben, ha sikerül bekerülni, az nagy szerencse bárkinek. Nem tudom, hogy ED-nél hogy megy ez, az 1C viszont nem szerződött magán személyekkel, ezért kellett nekünk egy céget alapítani, hogy ő a végeredményt kapja meg, a személyi dolgokkal, kifizetésekkel meg bajlódjon TFS maga.

Azt is érdemes előre kidolgozni, hogy milyen formán tudsz számlát adni a bevételedről, és hogyan fizeted ki a voice actorokat, gondolom nem grátisz dolgoztak azok sem (de ha igen, arról is szerződés kell, hogy ha fél év múlva meggondolja magát, akkor legyen arról papírod, hogy miben állapodtatok meg). Emlékszel Becz Laci is hogy járt a Mig21 modullal, ott is valami kifizetéssel voltak gondok, végül át kellett íratnia a cége jogait az addigi alvállalkozóira, akik perre mentek a kiadás előtt nem sokkal.
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Wow, remélem az ED-nél egyszerűbben megy. Cégem nincs, és nem is lesz, a voice actoröknek pedig azzal kezdtem, hogy szeretnének -e benne lenni, úgy, hogy nem tudok cserébe fizetséget ajánlani. Max megveszem nekik a kampányt ha tényleg beindul.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Ha nincs benne más, akkor magánvállalkozó is lehetsz, de ha nem vagy ED alkalmazásában, akkor nekik valahogy le kell könyvelni a kiadásaikat. Ha veled szerződést kötnek, akkor neked számlát kell adni. Ez 100%. Olyan nincs hogy átutalják a pénzt, te köszönöd szépen, és mindenki megy amerre lát. Ezt a NAV sem nézné jó szemmel, neked a bevételeid után elég szigorúan adót kell fizetni, úgyhogy javaslom beszélj megy egy időpontot egy könyvelővel, és beszéljétek ezt át. NAV-nál is lehet információt kérni, de ott inkább specifikus kérdésekre adnak választ, szerintem egy könyvelő, aki járatos a külföldre számlázásban, az jobban tud segíteni, kezdve azzal, hogy milyen vállalkozási, számlaadási forma lenne neked a legmegfelelőbb.
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Elkészült. Elküldtem. Szorítsatok! :geek:
Avatar
VO101_MMaister
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.11.13. 08:03

hq_Reflected írta:Elkészült. Elküldtem. Szorítsatok! :geek:
Drukkolok!
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Tetszik nekik!!! Nem tudom mikor jön ki, mennyit kapok, mit kell még csinálnom vele, de zöld lámpát kaptam! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Válasz küldése