IL-2 STURMOVIK: Battle of Stalingrad

Kép

Moderátorok: VO101_Sheriff, VO101_Tom

Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

A CloD-nál próbáltad a Team Fusion patcheket? Az nagyon sokat javít az optimalizáláson és rengeteg más bugot is javít. A BoS-hoz is erős gép kell, főleg max grafikán.
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

BoS: egy forradalmi fizikai motorra épített elnagyolt fél arcade orosz propagandajáték. Sokat szenvedtem vele, több tucat skint gyártottam, béta teszter voltam, de már egyáltalán nem játszok vele. A DCS-t jelenleg semmi sem veri, csak sajnos hiányzik a tartalom, és lassan jön...
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Nem akarok pártatlan vitába kezdeni, de Balázs nem igazán követi az itteni fórumokat, lehet, hogy nekünk már sok dolog triviális, az neki nem, és azt mondani, hogy a DCS-t semmi nem veri, ez azért ebben a formában erős túlzás. A kérdés, hogy miben? Grafikában tényleg a legjobb (kell is alá a high end PC), repülőgépek kezelése a legrészletesebb, FM-je is nagyon jó (ebben CloD-al kb egy szinten van, mindkettőnek vannak olyan területei amiben egész jók (kis és nagy sebességű manőverek), és mindkettőben vannak jelenségek, amiket még pótolni kellene (propwash, vortex, turbulencia). A sérülésmodell clodhoz képest elég gagyi (az az érzésem, hogy csövesekhez tervezték, és a rakéta vagy Vulcan találatokkal sokkal kevésbé szofisztikált sérülésekkel számol a DM. Eközben clod DM ennyi sérülésfajtával számol, ami duplikációk nélkül is qrvasok: clodDM), netkódja baromi szar (20 gépnél már lagfest van, játszhatatlan, míg a clod 90 gépes szervert simán visz), nincs benne igazán tartalom, a 4 vadászgép akkor is elég karcsú, ha meglesz hozzá Normanida térkép. De ha készen is lesz, a térkép is a maga 70x130 kilóméterével egy nagyobbacska dogfight mapnak jó csak (clod 350x300 km-es La Manche, vagy 380x380 km-es Tobruk térképéhez képest csak egy pici aréna), bombázók vagy csatarepülők nincsenek (erre a térképre minek is), ahogy hajók és földi egységek sem (clod? minden van). Földi egységek készülnek, már láttunk két tank sziluettet, a többiről még csak szó sincs, hogy bármikor jönne. Elvileg lesz még P-40 és talán nem kaszálták még el a P-47-et, egy stúdió bejelentette, hogy akarnak csinálni F4U Corsairt (térkép ahhoz sem jó), egy másik meg G-2 Stukát (térkép? Nope, az a gép only keleti front volt). A planeset is kezd úgy alakulni, mint a csöveseknél, egy jól összerakott alapra (FC3) jönnek az ad hoc jelleggel kiadott, térképen és időszakban sem összeillő gépek véletlenszerű moduljai (clod? a térképek időrendben követik egymást, csak odaillő palnesettel mint a régi il2 CD addonok). P-40 ebben a környezetben mégis mire lesz jó? P-51-el váltották le '44 első hónapjaiban, erre beteszik K-4 mesza és D-9 fóka ellen...?

Én azt tartom a DCS legnagyobb hibájának, hogy jelenleg úgy néz ki, hogy ez a néhány gépes dogfigt szervereken túl nem sok perspektíva van benne, és ez az elkövetkező jó pár évben nem is fog változni. A véletlenszerűen összedobált planesetről már ne is beszéljük (Stukát azóta nem tudom megemészteni, amióta olvastam, hogy valaki erre készül :icon_crazy: ).
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Teljesen igazad van, ezek bizony hátrányai a DCS-nek. Kinek mi a legfontosabb...A CloD-nak valóban sokkal jobb a DM-je, és a tartalom is ott van, na meg a netkód. Lényeg, hogy bármelyikkel jobban jár, mint a BoS-sal.
Sakkay
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013.04.21. 17:43

Én úgy tudom, hogy készül a B-17. A közölt képeken, meg egyre több jármű látható, szóval készülgetnek ezzel is. A DM azért fura, mert pl. a DCS helik atom részletesen sérülnek, habár grafikailag nem nagyon látszik, de rengeteg dolog sérülése modellezve van. (csöves fegyverektől is)Szóval a motor képes rá.
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

hq_Reflected írta:Lényeg, hogy bármelyikkel jobban jár, mint a BoS-sal.
Na ja, ez mondjuk igaz.
Kép
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Sakkay írta:Én úgy tudom, hogy készül a B-17. A közölt képeken, meg egyre több jármű látható, szóval készülgetnek ezzel is. A DM azért fura, mert pl. a DCS helik atom részletesen sérülnek, habár grafikailag nem nagyon látszik, de rengeteg dolog sérülése modellezve van. (csöves fegyverektől is)Szóval a motor képes rá.
A DM-et csak tapasztalat alapján mondjuk, kiskaliber gyakorlatilag semmit nem ér, nagykalibernél meg alig néhány hiba jön elő mindig az eltalált gépeken. Persze, lehet, hogy közben kismillió egyéb dolog is sérül a háttérben észrevétlenül... csak hát amíg észrevétlen... addig azzal mit kezdjünk ugye :) Lehet, hogy ha ennek is lenne olyan sérülés listája amit a clod dob fel, akkor másképp látná az ember, de egyenlőre nagyon egyszerűnek tűnik a DM.

DCS-ben B-17-est én csak AI-nak láttam, hogy valaki feltöltött egy gagyi low poly modellt ED veblapra, és arra le lehet cserélni a játékban valamelyik gép kinézetét. Amikor Luthierék kampányoltak vele, akkor persze szó volt normál B-17-ről is, ahogy fórumokon is rendszeres téma, de dev update-ben én még nem láttam rá utalást. Tudsz linket adni, hogy hol olvastad?
Kép
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Az új DM is készül WW2 gépekre. Részletesebb lesz, hogy a kis kaliberek is használhatóak legyenek.
Sakkay
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013.04.21. 17:43

http://imgur.com/a/uOdod Hirtelen ezt találtam.
Igaz csak AI-egyenlőre-de nagyon szép...mint állat olyan szép:)))
Szóval ellennek-meg védeni-tökéletes.
VO101_Lecsó
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2007.11.22. 12:19

Sakkay írta:http://imgur.com/a/uOdod Hirtelen ezt találtam.
Igaz csak AI-egyenlőre-de nagyon szép...mint állat olyan szép:)))
Szóval ellennek-meg védeni-tökéletes.
Azok a szegecsek borzasztóak...
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Jó ideje nem olvastam BoS-ról, de ezt ma küldte Karalya, teljesen ki vannak készülve ezen:



És a hivatalos indoklás:
Official dev answer btw:
Fact that all russan figters have weaker flight characteristics than german fighters is disappoints many soviet sided players. But we still do our simulator historicaly without any ballance.

Same here with your questions.

Russian planes have wooden airframe, wooden airframe have 2.0 reqired margin of durability. While metall airframe have 1.4 margin of durability. Plus Bf 109 have 1 longeron wing while La-5 and Yak-1 have 2 longeron wing. AND THIS why german planes supreme in flight characteristics - they're LIGHTER while engine have same or close power.

You want to force us to make unrealistic ballanced simulation? No, we will not.
Azért még mindig meg tudnak lepni az orosz barátaink :D
Kép
Sakkay
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013.04.21. 17:43

VO101_Lecsó írta:
Sakkay írta:http://imgur.com/a/uOdod Hirtelen ezt találtam.
Igaz csak AI-egyenlőre-de nagyon szép...mint állat olyan szép:)))
Szóval ellennek-meg védeni-tökéletes.
Azok a szegecsek borzasztóak...
Miért is?https://www.google.hu/search?q=b17&clie ... 1ZMjTggLM:
;)
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Egy év DCS után feltettem az új gépemre az IL2 BoM-ot, mert elég szép screenshotokat láttam nemrég. DÖBBENET! Tényleg baromi jól néz ki, de ez egy árkád játék DCS után. A kabinbelsők 10 évet vannak lemaradva, a fegyverek és sérülések meg Hollywood. Kb arra jó: filmeket csinálni. Jól néz ki de semmi köze a realitáshoz :(

Nagyon szomorú, hogy végre lesz egy WWII Pacific játék, és ezek fogják csinálni...ilyenre.... :cry:
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Ezek mégis csak a Western Frontra nyergelnek át. Kíváncis leszek DCS után milyen lesz az IL2 Mustang:

https://il2sturmovik.com/store/battle-of-bodenplatte/

A jó hír viszont, hogy lesz RoF2! :)
Avatar
hq_Reflected
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.04.27. 13:26

Felbuzdulva a Battle of Bodenplatte bejelentésen, megint felraktam a BoS-t. Sírva kapcsoltam ki és indítottam a DCS-t. A régi IL2-DCS skálán közelebb áll a régi IL2-höz, annyira árkád :( A kabin textúrák (hiánya) meg szabályosan fájdalmat okozott. Tuti nem fizetek érte 70 dolcsit.
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Engedd már el azt a szart. :mrgreen: Mindjárt jön Tomék játéka! :)
Avatar
VO101_NateDog
Hozzászólások: 2244
Csatlakozott: 2007.10.24. 18:12
Tartózkodási hely: Dorog
Kapcsolat:

Ennek a BOSnak milyen a multija? Milyen játékmódok vannak és mekkora a játékosszám?
Avatar
VO101_Tom
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2007.10.24. 09:03

Az mindegy, mindent az oroszok nyernek :icon_crazy:
(de komolyan).
Kép
VO101_Attiska
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007.10.28. 14:18

VO101_NateDog írta:Engedd már el azt a szart. :mrgreen: Mindjárt jön Tomék játéka! :)
Akkor most a sztím szél keretein belül se vegyem meg? Mert most az alapjáték egész jó áron van, igaz a DLC-kre egy vagyont el lehet baszni. Nem mintha olyan sok időm lenne játszani... :DDD
Válasz küldése